تذکر محسن هاشمی به حناچی
کد خبر: 1036088
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LX6
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
رئیس شورای شهر تهران توضیحاتی درباره جلسه اخیر اعضای شورای شهر برخی از کلانشهر‌ها با شورای نگهبان ارائه داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران د ر صحن امروز شورای شهر درباره برگزاری جلسه شورای شهری‌ها با اعضای شورای نگهبان اظهار داشت: روز گذشته با نمایندگانی از شورا‌های شهر برخی از کلانشهر‌ها جلسه‌ای با اعضای شورای نگهبان درباره مصوبه اخیر مجلس و نگاه تقلیل‌گرایانه به شورای شهر داشتیم.

وی افزود: بر اساس مصوبه اخیر مجلس کاهش اختیارات شورای شهر مدنظر قرار گرفته بود که این مسأله به ویژه در بحث عوارض مطرح بود که خوشبختانه مذاکرات و کارشناسی‌های لازم با همکاری شورای نگهبان صورت گرفت و قرار شد کارگروهی حقوقی بین شورای شهر و شورای نگهبان تشکیل نشود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: قرار است چند نفر از اعضای شورای شهر تهران دراین کارگروه حضور یابند و از آنجا که شورا‌های شهر یکی از مردمی‌ترین نهاد‌ها و ارکان قانونی جمهوری اسلامی به شمار می‌رود با برگزاری این جلسه و تصمیم نهایی از تضعیف شدن رهایی می‌یابد.

هاشمی به انجام پروژه مترو تهران در اوج جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تهران بیش از ۲۰۰ کیلومتر خط مترو دارد و اکنون که ترامپ از کاخ سفید رفته و سناریوی فشار حداکثری با شکست مواجه شده است ان‌شاءالله دوباره در مسیر رفع تحریم‌ها برنامه‌ها ادامه می‌یابد.

وی به آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تأمین اتوبوس برای پایتخت اشاره کرد و گفت: متأسفانه این قضیه توسط شهرداری به نتیجه نرسیده و من به همین علت به حناچی و معاونش حامد مظاهریان تذکر می‌دهم.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: قرار بود برای تهران اتوبوس تأمین شود، ولی هیچ خبری نشد مشکل داخلی تولید و تأمین اتوبوس نداریم بلکه مشکل نبود هماهنگی و اراده میان مسؤولان برای رفع موانع است.

هاشمی تأکید کرد: جهت تحقق این مسأله سماجت جدی نیاز است باید لجاجت‌ها را شناسایی و به مردم معرفی کنیم که چرا مصوبات به اجرا نمی‌رسد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار