درخواست صدور اعلان قرمز برای عاملان ترور سردار سلیمانی و شهید فخری‌زاده
کد خبر: 1034733
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LBF
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹
سخنگوی نیروی انتظامی از صدور اعلان قرمز برای چهار نفر از مرتکبان ترور شهید فخری‌زاده و لایحه دفاعی صدور اعلان قرمز اینترپل برای عاملان و آمران ترور سردارشهید قاسم سلیمانی خبر داد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار مهدی حاجیان روز گذشته در نشست خبری با تأکید بر اینکه درخواست صدور اعلان قرمز برای چهار نفر از مرتکبان ترور شهید فخری‌زاده به اینترپل داده شده گفت که «لایحه دفاعی صدور اعلان قرمز اینترپل» برای عاملان وآمران شهادت سردار سلیمانی هم تنظیم شده است.

وی با اشاره به اینکه ما حافظ حقوق بشر هستیم و جمهوری اسلامی از بشریت محافظت می‌کند، ادامه داد: عملکرد پلیس ما، جهان شمول است و جامعه جهانی باید بداند که ما در صف اول مبارزه با جرائم سازمان یافته هستیم. سردار حاجیان با بیان اینکه مبارزه با تروریسم در سطح جهانی و بین‌المللی نیز برعهده جمهوری اسلامی است، گفت: منبع درآمد تروریسم موادمخدر و جرائم سازمان یافته است که ایران در صف اول این مبارزه قرار دارد. سردار حاجیان با اشاره به فعالیت پلیس در شرایط کرونا گفت: پلیس در بحران کرونا تغییر تاکتیک داد و بخش اعظمی از مصوبات ستاد مقابله با کرونا از جمله اعمال محدودیت‌های تردد و محدودیت در فعالیت اصناف برعهده نیروی انتظامی بود. وی ادامه داد: تعداد زیادی از نیرو‌های ما در این ایام در جاده‌ها حضور داشتند در حالی که دستگاه‌های دیگر به صورت دو سوم و یک سوم فعالیت می‌کردند و ما برعکس به صورت کامل فعالیت می‌کردیم.

سردار حاجیان با اشاره به رشد ۱۶‌درصدی کشف سرقت در ۹‌ماهه امسال نسبت به سال گذشته گفت که وقوع سرقت‌های خرد ۸ درصد افزایش داشته است. سردار حاجیان درباره انتشار کلیپ‌های سرقت گفت: در قانون جرائم رایانه‌ای برای انتشار کلیپ جرم انگاری شده است. درست است که کلیپ به کشف جرم کمک می‌کند، اما انتشار آن در فضای مجازی براساس قانون جرم محسوب می‌شود. او درباره باند‌های شرط‌بندی گفت: افراد لیدر این باند‌ها در خارج از کشور شناسایی شده و برای این افراد اعلام قرمز شده است، اما استرداد این افراد براساس سه مؤلفه قضایی پلیسی و سیاسی است در همکاری پلیسی ما همکاری نزدیک با تمام پلیس‌های جهان داریم و با همکاری قوه قضائیه و وزارت خارجه تلاش می‌کنیم این افراد مسترد شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار