احداث 800 کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل
کد خبر: 1033991
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KzH
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل:
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۸۰۰ کیلومتر بزرگراه در این استان با هدف توسعه راه‌ها و جلوگیری از تصادفات جاده ای احداث می‌شود.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اردبیل، محبوب حیدری در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: از ۸۰۰ کیلومتر بزرگراه در این استان ۱۹۰ کیلومتر تاکنون تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و ۳۰۰ کیلومتر نیز در حال اجراست.

وی اضافه کرد: برای احداث ۸۰۰ کیلومتر بزرگراه مجوز ماده ۲۳ صادر و ردیف اعتبارات ملی هم تعریف شده که با تکمیل و راه‌اندازی این بزرگراه‌ها شاهد جاده ایمن و عاری از نقاط حادثه‌خیز در استان خواهیم بود.

حیدری به مهم‌ترین پروژه بزرگراهی در استان اشاره کرد و گفت: مسیر اردبیل – سرچم که از سال ۹۷ در پیوست بودجه ردیف ملی گرفته است، در سه قطعه از سمت اردبیل به سرچم به طول ۹۰ کیلومتر در حال اجراست و یک قطعه نیز از سمت سرچم به اردبیل به طول ۴۰ کیلومتر به مناقصه رفته است.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۷۸ کیلومتر مسیر اردبیل – سرچم تاکنون ۱۳۰ کیلومتر به مناقصه رفته و عملیات اجرایی آن با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تا سال ۹۶ تنها ۲۰۰ کیلومتر از راه‌های استان اردبیل با اخذ ماده ۲۳ ردیف اعتبار ملی داشت که ۱۲۰ کیلومتر از این راه‌ها مربوط به اردبیل – مشگین‌شهر، ۵۰ کیلومتر سه راهی صحرا تا گرمی و ۵۰ کیلومتر نیز در محدوده بیله‌سوار – پارس‌آباد و اصلاندوز بوده است.

حیدری اظهارکرد: توسعه پایدار استان‌ها منوط به توسعه راه‌هاست و بر همین اساس در استان اردبیل  یکی از دغدغه‌های جدی در مسیر توسعه همه‌جانبه احداث بزرگراه و همچنین راه‌های ایمن اصلی و فرعی است که در سال‌های گذشته مطالعات امکان‌سنجی انجام شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار