المان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد
کد خبر: 1033682
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KuI
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
با حضور جمعی از مسئولان و مدیران شهری
طی مراسمی المان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در ابتدای بزرگراهی به نام این شهید والا مقام رونمایی شد .

 محمد محسن مصحفی معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در این مراسم که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر، معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع)، خانواده شهدا و مدیران شهری برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهید سپهبد سلیمانی، گفت: خوشبختانه با تلاش همکارانمان در سازمان اجتماعی و فرهنگی توانستیم المان شهید حاج قاسم سلیمانی را در سال روز شهادت سردار دل ها آماده رونمایی کنیم.
وی با بیان اینکه، تهیه اثرهای هنری دغدغه های خاص خود را دارد و زمان بر است، اظهارکرد: اما امروز توانستیم در زمان معین از این اثر که کیفیت مناسبی نیز دارد و از جهت ویژگی های هنری نیز قابل دفاع است رونمایی کنیم.
مصحفی افزود: تلاش کرده و می کنیم یادآوری میراث و یادمان های کشور عزیزمان را با اجرا و نصب المان های شهری و سایر فضا آرایی ها برای جوانان و آیندگان ماندگار کنیم.
وی اضافه کرد: در سال گذشته 10 اثر از تندیس و سردیس های شهدای گرانقدر و سرداران عزیزکشورمان را در نقاط مختلف شهر نصب کردیم و تلاش خواهیم کرد تا در ماه های باقی مانده از سال جاری مانند سال گذشته هم آفرینی را برگزار کنیم تا طی آن آثار و سردیس هایی از شهدا و مفاخر شهرمان تولید شده و سال آینده به تدریج در نقاط مختلف شهر نصب شود.
معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد افزود: 10 اثری که سال گذشته تولید شد نتیجه برگزاری هم آفرینی مشترکی با حضور هنرمندانی از سراسر کشور بود که امسال هم این سیاست ادامه پیدا خواهد کرد.
همچنین در ادامه این مراسم، احسان اصولی رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: اقدام ارزشمندی که همکارانمان در سازمان اجتماعی و فرهنگی درآماده شدن به موقع المان شهید حاج قاسم سلیمانی انجام داده اند، قابل تقدیر است.
وی افزود: امروز شاهد رونمایی از المان شهید سلیمانی بودیم اما نیاز است در کنار این نامگذاری ها و نصب المانها فراتر رفته و به رویکردها و نگاه شهید سلیمانی نیز توجه کنیم، شاید یکی از مهم ترین صحبت هایی که مردم ازشهید حاج قاسم سلیمانی سراغ دارند این بود که نباید مردم را اینقدر دسته بندی کرد و جواب این رویکرد را مردم در مراسم تشیع این شهید بزرگوار با حضور پرشورشان دادند که این سرمایه را باید قدر بدانیم.
اصولی ادامه داد: همه باید این نگاه شهید حاج قاسم سلیمانی در ایجاد یکپارچگی و وحدت را الگو قرارداده و از ایجاد تفرقه خود داری کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار