انتشار۱۶۰ مقاله علمی از سوی پژوهشگران دانشکده علوم پزشکی مراغه
کد خبر: 1032202
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KWQ
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: در طول یک سال اخیر، ۱۶۰ مقاله علمی از سوی پژوهشگران این دانشکده در مجلات معتبر علمی چاپ و منتشر شده است.

اصغر تنومند  افزود: براساس شاخص های علمی و پژوهشی ۵۲ مقاله در چارک اول و ۶۵ مقاله نیز با همکاری پژوهشی بین المللی منتشر شده است.

وی ادامه داد: براین اساس، دانشکده علوم پزشکی مراغه در بین دانشگاه های همتراز (تیپ ۳) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور رتبه اول در "شاخص تعداد مقاله به تعداد اعضای هیات علمی" را کسب کرده است.

تنومند اضافه کرد: دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی به عنوان متولی آموزش و پژوهش در کنار خدمات حوزه بهداشت و درمان، در سال های اخیر روند رو به رشد و چشمگیری در زمینه های تحقیقاتی طی کرده است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به پژوهش های علمی گفت: برداشته شدن گام‌های موثر در مسیر پژوهش نیازمند برنامه ریزی مناسب و منسجم از سوی دانشگاه‌ها بوده که این امر با عزم جدی اعضای هیات علمی محقق خواهد شد.

تنومند افزود: نقش پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار چنان برجسته و انکارناپذیر است که می‌توان آن را بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه حوزه‌ها اعم از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه دانست.

وی اضافه کرد: دانشکده علوم پزشکی نیز هم اکنون با حدود ۲ هزار نفر کادر درمانی و بهداشتی در زمینه ارتقای بهداشت و ارائه خدمات درمانی به جامعه در ایام کرونایی تلاشی خستگی ناپذیر دارد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

برچسب ها: پژوهش ، علمی ، گام
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار