تقویت پوشش ارتباطات همراه با 110 دکل مخابراتی جدید
کد خبر: 1032113
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KUz
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد مطرح کرد
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از افزودن حدود 110 دکل مخابراتی جدید از ابتدای سال 1399 در سطح شهر با هدف بهبود پوشش شبکه ارتباطات همراه خبر داد.

محمدجواد رجائیان، مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص فعلی و شیوع بیماری کرونا، تقویت زیرساخت‌های لازم برای گسترش ارتباطات از راه دور اهمیت بیشتری پیدا کرده است؛ به‌ویژه آنکه دانش‌آموزان و دانشجویان جهت بهره بردن از آموزش‌های آنلاین به اینترنت با کیفیت بالاتری نیاز دارند.

وی با تأکید بر اهمیت تقویت شبکه ارتباطات در دوران فعلی گفت: انجام دورکاری توسط اقشار مختلف و یا استفاده از بسترهای الکترونیک خدمات شهروندی که موجب کاهش رفت‌وآمدهای غیرضروری و در نتیجه قطع زنجیره انتقال بیماری می‌شود، مستلزم تقویت پوشش شبکه ارتباطی است.

وی ادامه داد: از این رو از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری اپراتورهای همراه، حدود 110 دکل مخابراتی جدید در سطح شهر مشهد نصب شده است.

مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد با اشاره به ویژگی‌های سازه‌های مخابراتی جدید، بیان کرد: این دکل‌ها همگی به صورت تجمیعی در نظر گرفته شده و هر کدام قابلیت میزبانی از تجهیزات حداقل دو اپراتور را دارد که این امر ضمن کاهش تعداد دکل‌های لازم و عدم اشغال غیرضروری فضای شهری، پوشش بهتری را در مناطق مختلف شهر ایجاد می‌کند.

رجائیان تصریح کرد: در فرایند احداث دکل‌های جدید، رعایت استانداردهای لازم جهت حفظ ایمنی و سلامت شهروندان به‌طور جدی مورد توجه بوده و تلاش شده است تا در جانمایی و طراحی آن، ویژگی‌های بصری، منظر و فضای شهری مدنظر قرار گیرد.

وی با ذکر اهمیت نقش شبکه‌های ارتباطی در تحقق مفهوم شهر هوشمند، گفت: گسترش زیرساخت‌های ارتباطی و به‌ویژه اینترنت یکی از مؤلفه‌های مهم در ارائه خدمات هوشمند به شهروندان است و بسیاری از فناوری‌ها و سامانه‌های نوین خدمات شهروندی، بر مبنای این شبکه‌ها قابلیت فعالیت دارند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، خاطرنشان کرد: با توجه به درخواست‌هایی که از سوی اپراتورها به شهرداری مشهد ارائه شده است و نیازی که برای تقویت شبکه ارتباطی شهر وجود دارد، روند افزایشی دکل‌ها و زیرساخت‌های مخابراتی، با هدف ارائه خدمات بهتر به شهروندان در این زمینه تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار