عملکرد وزارت اقتصاد، سازمان استاندارد و سازمان برنامه و بودجه در هوای پاک هم صفر بوده است
کد خبر: 1030359
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004K2h
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۰
معاون سازمان محیط‌زیست:
معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست با انتقاد از اجرانشدن کامل قانون هوای پاک گفت: عملکرد وزارت اقتصاد، سازمان ملی استاندارد و سازمان برنامه و بودجه در هوای پاک صفر بوده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مسعود تجریشی گفت: وزارت صمت در اجرای قانون هوای پاک ۹ وظیفه دارد مانند استاندارد یورو ۶، نصب فیلتر دوده و اعمال حداقل حدود آلایندگی خودرو‌های غیر دیزلی وارداتی که گزارشی ارائه نکرده است.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: متأسفانه بسیاری از دستگاه‌ها هنوز نمی‌دانند قانون هوای پاک چه وظایف سنگینی برای آن‌ها در نظر گرفته است که با ارزیابی‌ای که داریم انجام می‌دهیم، متوجه می‌شوند چه وظایفی دارند، در این زمینه باید با استانداران و فرمانداران تعامل بیشتری داشته باشیم و مسئولان آموزش ببینند، اما در مجموع عملکرد دستگاه‌های اجرایی و آن‌هایی که به عنوان سازمان مسئول می‌توانیم نام ببریم، متوسط است.

وی بیان کرد: از اوایل امسال همه وظایف دستگاه‌های اجرایی مختلف را در رابطه با قانون هوای پاک بخش به بخش و به تفکیک دستگاه‌های اجرایی مشخص و به آن‌ها ابلاغ کردیم و از آن‌ها خواستیم عملکرد خود را برای ما ارسال کنند.

تجریشی اظهار داشت: فقط پنج دستگاه از جمله وزارتخانه‌های نفت، نیرو، کشور، راه و شهرسازی و سازمان حفاظت محیط زیست جواب دادند و بقیه دستگاه‌ها هیچ پاسخی به سازمان محیط زیست ارسال نکردند، ما هم بر اساس این جواب‌ها عملکرد دستگاه‌ها را ارزیابی کردیم که چندان قابل قبول نبود.

وی تأکید کرد: برخی دستگاه‌ها در انجام برخی وظایف خود خوب عمل کردند مانند وزارت نفت در تهیه سوخت استاندارد که امسال بین ۸۰ تا ۸۵درصد استاندارد است، اما در بخش دیگر وظیفه خود مانند اجرای طرح «کهاب» چندان موفق نبوده، بنابراین با این تقسیم‌بندی مشخص کردیم وزارت کشور حدود ۵۰درصد، نفت بین ۹۰ تا ۱۰۰درصد و نیرو هم ۹۰ تا ۱۰۰درصد عملکرد خوبی داشته‌اند. معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: در این میان چهار نهاد مانند وزارتخانه‌های صمت، آموزش و پرورش، بهداشت درمان و آموزش پزشکی و صدا وسیما هیچ جوابی به سازمان ندادند، البته برای این کار سامانه‌ای طراحی کرده بودیم که دوباره آن را برای این دستگاه‌ها ارسال کردیم تا گزارش عملکرد خود را در قالب وظیفه‌ای که نسبت به اجرای قانون هوای پاک دارند برای ما ارسال کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار