کرونا و ورزشی که محتاج حمایت است
کد خبر: 1030092
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JyO
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۹
دنیا حیدری
سال‌هاست که بی‌توجهی به بسیاری از رشته‌های ورزشی داد ورزشکاران را درآورده، اما اوضاع حالا در دوران کرونا به مراتب بدتر هم شده است. به گونه‌ای که حالا حتی با انتقاد‌ها و اعتراض‌های مربیان پایه و حتی باشگاه‌های استعدادپرور هم روبه‌رو هستیم حال آنکه در این شرایط رشته‌های مختلف ورزش بیش از پیش به حمایت و توجه نیاز دارند، اما داستان برای آقایان مسئول کوچک‌ترین اهمیتی ندارد و روند بی‌توجهی آن‌ها کمافی‌سابق است. به طوری که این روز‌ها در کمال تأسف شاهد آن هستیم که بسیاری از ورزشکاران و حتی مربیان به دلیل قرار گرفتن در تنگنا و شرایط سخت قید حضور دوباره در میادین ورزشی را زده و عطای ورزش قهرمانی را به لقایش بخشیده‌اند؛ چراکه با توجه به شرایط موجود نه امیدی به مسئولان دارند تا با گرفتن دستشان آن‌ها را در ادامه دادن این مسیر همراهی کنند و نه توانی دارند که در هر دو جبهه کسب عنوان و تأمین نیاز‌های خانواده خود به مبارزه بپردازند.

البته پیش از این نیز شاهد بودیم که عدم حمایت و توجه مسئولان برخی را بر آن داشته بود که برای تأمین نیاز‌های خانواده خود برای همیشه قید حضور در ورزش قهرمانی را بزنند. اما امروز با توجه به شیوع کرونا و سخت شدن شرایط برای ورزشکاران برخی رشته‌ها اوضاع به مراتب از قبل نیز بدتر شده است. به طوری که برای بسیاری ادامه فعالیت ورزشی بعد از پایان این داستان وحشتناک دیگر عملاً امکانپذیر نیست. بسیاری از باشگاه‌ها رو به تعطیلی است و مربیان انگیزه‌ای برای استعدادیابی و پرورش آن‌ها ندارند، حال آنکه می‌شد با حمایت و توجه حداقل در این اوضاع نابسامان روحیه و انگیزه آن‌ها را برای دوران پسا کرونا و از سرگرفتن کامل فعالیت تمامی رشته‌های ورزشی حفظ و تقویت کرد.

بدون‌شک کار ساده‌ای نیست، اما نشدنی هم نیست. خصوصاً که این ویروس کل دنیا را درگیر کرده، اما کشور‌های مختلف راهکار‌های متفاوتی را در این اوضاع پیچیده و سخت برای حمایت از ورزشکاران، مربیان و باشگاه‌ها برگزیده‌اند تا بعد از پایان این دوران سخت، با دورانی به مراتب سخت‌تر به دلیل بی‌انگیزگی و افسردگی ورزشکاران خود مواجه نشوند. می‌توان با بررسی نحوه عملکرد کشور‌های موفق در این خصوص و برنامه‌ریزی مناسب، آن‌ها را حداقل در این شرایط خاص مورد حمایت و توجه قرار داد؛ حمایت و توجهی که بدون شک نتیجه آن در نخستین رقابت‌های مهم بین‌المللی (المپیک توکیو) دیده خواهد شد. اما آیا با روشی که مسئولان ورزش ایران در پیش گرفتند می‌توان امیدوار بود که ورزشکاران بعد از پایان دوران تلخ کرونا بار دیگر با روحیه و انگیزه در میادین حاضر شوند و حضوری پررنگ در رقابت‌های المپیک و حتی بعد از المپیک داشته باشند؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار