حمایت از خانواده زندانیان یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌هاست
کد خبر: 1029982
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jwc
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
رییس سازمان زندان‌ها:
رییس سازمان زندان‌ها گفت:حمایت از خانواده زندانیان یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌ها بوده و سعی می‌کنیم این بخش از حمایت‌ها را توسعه دهیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد مهدی حاج محمدی رییس سازمان زندان‌ها در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان آذربایجان غربی گفت: زندان محل پیوند امر قضایی و خدمات فرهنگی است و می‌توان گفت زندان فرهنگی‌ترین بخش قوه قضائیه است.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی در زندان‌ها اظهار داشت: در حال حاضر طلاب و مبلغین زیادی در زندان‌ها به فعالیت‌های فرهنگی و امور تربیتی مشغول هستند. با توجه به رهنمود‌های امام بزرگوار و مقام معظم رهبری، زندانبانی در نظام جمهوری اسلامی یک کار تربیتی است و ما تلاش می‌کنیم با این چشم انداز و این نگاه کار‌ها را پیش ببریم.

حاج محمدی تاکید کرد: اغلب زندانیان کسانی هستند که در جامعه و خانواده تن به آموزش‌ها نداده اند و برای کسانی که قرار است از زمانه و روزگار درس بگیرند، زندان فرصت دیگری است برای تادیب و تربیت.

عضو شورای عالی قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبقه بندی زندانیان یکی از ضروری‌ترین کار‌ها در زندان‌ها است لکن برای تامین فضای لازم برای اجرای کامل طرح طبقه بندی زندانیان نیاز به حمایت و همکاری سایر نهاد‌ها و ارگان‌های ذیربط است.

رییس سازمان زندان‌ها در ادامه به فعالیت گروه‌های مردمی و جهادی در زندان‌ها نیز اشاره کرد و افزود: استفاده از این ظرفیت عظیم فرصتی برای توسعه خدمات اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها و کمک به زندانیان است.

حاج محمدی با اشاره به اقدامات تامینی و تربیتی سازمان زندان‌ها به موضوع خانواده زندانیان نیز پرداخت و عنوان کرد: حمایت از خانواده زندانیان یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌ها بوده و سعی می‌کنیم این بخش از حمایت‌ها را توسعه دهیم.

آیت الله قریشی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه نیز ضمن قدردانی از فعالیت‌های صورت گرفته در زندان‌ها بر استمرار اینگونه فعالیت‌ها تاکید کرد.

وی گفت: مسیر، مسیر درستی است و قطعاً شاهد ثمرات و برکاتی خواهیم بود. افرادی که در زندان‌ها کار می‌کنند با این دیدگاه می‌توانند انسان‌هایی که در سراشیبی سقوط هستند را دستگیری و کمک نمایند.

آیت الله قریشی به ضرورت تغییر نگاه جامعه به زندانیان نیز اشاره کرد و گفت: صدا و سیما، گروه‌های جهادی و… باید کار تبلیغی کنند تا نگاه جامعه نسبت به زندانی و خانواده او تغییر کند.

وی بر ضرورت حضور روحانیون در زندان‌ها برای کمک به فرآیند اصلاح و تربیت تاکید کرد.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار