یک دروغ‌سازی دیگر از بی‌بی‌سی فارسی
کد خبر: 1029894
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JvC
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
با مشخص شدن دروغ سازی جدید تنها کمتر از ۲۴ ساعت، بی بی سی فارسی سعی کرد شایعه‌ای که خودش منبع آن بود را تکذیب کند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: «انتقال احمدرضا جلالی محکوم به جاسوسی، به زندان رجایی شهر جهت اجرای حکم اعدام»، عبارت کلیدی شایعه‌ای است که اخیرا رسانه‌های ضد انقلاب به لیدری بی‌بی‌سی فارسی روی آن مانور خبری می‌دهند.

در راستای این پروژه، روز‌های اخیر نیز مجددا پرونده احمدرضا جلالی با هماهنگی رسانه‌هایی مثل بی‌بی‌سی فارسی و اینترنشنال، در صدر اخبار رسانه‌های ضد انقلاب قرار گرفته است.

طی هفته‌های گذشته بی‌بی‌سی فارسی، به صورت ویژه به پرونده احمدرضا جلالی پرداخته است.

پنجم آذر بود که شبکه دولتی انگلیس، مدعی شد "احمدرضا جلالی برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده" است.

همان زمان اعلام شد که هیچ اتفاق جدیدی در پرونده این جاسوس رخ نداده است و برخی رسانه‌ها و صفحات مجازی صرفا اخبار جعلی و فیک تولید کرده‌اند.

اما بی بی سی فارسی، چند روز پیش یعنی یازدهم آذرماه مجددا مدعی شد، حکم اعدام محکوم به جاسوسی، در آستانه اجراست و جلالی این بار جهت اجرای حکم، به زندان رجایی شهر منتقل شده است.

با مشخص شدن دروغ سازی جدید تنها کمتر از ۲۴ ساعت، بی بی سی فارسی سعی کرد شایعه‌ای که خودش منبع آن بود را تکذیب کند.

این بار بی‌بی‌سی به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد، مقام‌های ایرانی به وکیل او گفته اند که اجرای حکم احمدرضا جلالی به تعویق افتاده است.

این تأیید و تکذیب‌های بی بی سی فارسی در حالی است که هیچ اتفاق جدیدی در پرونده احمدرضا جلالی نیفتاده است و ادعا‌هایی که در هفته‌های گذشته درباره این پرونده مطرح می‌شود، خبرسازی جعلی است و صحت ندارد.

خبرسازی‌های بی‌بی‌سی فارسی، موضوع جدیدی نیست، اما اینکه رسانه سلطنتی انگلیس، خودش یک شایعه را مطرح می‌کند و برای تأیید شایعه خودساخته‌اش، مصاحبه‌ای با منبع خیالی را منتشر می‌کند، قابل تأمل است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار