واکنش روحانی به طرح مجلس: بگذارید آن‌هایی که تجربه موفق دیپلماسی دارند، کارشان را انجام دهند
کد خبر: 1029794
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jta
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
رئیس جمهور در واکنش به طرح راهبردی مجلس برای رفع تحریم‌ها گفت: بگذارید با حوصله، تحمل، خردورزی و آن‌هایی که تجربه بیست و چند ساله در این امر دارند و در دیپلماسی موفق بودند، کارشان انجام بدهند.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، صبح امروز (پنجشنبه ۱۳ آذر) در آیین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو با اشاره به افتتاح طرح‌های مربوط به برق و توزیع برق در سه استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان رضوی به ارزش ۳۶ هزار میلیارد تومان اظهار داشت: همه ما می‌دانیم که صنعت برق چقدر برای ما اهمیت دارد و زیرساخت تولید و تحول و رفاه مردم است.

وی با بیان اینکه در سال‌های قبل و مخصوصاً در جنگ تحمیلی روز‌هایی بود که مردم بیش از چند ساعت برق نداشتند و گاهی بیمارستان‌های ما هم برق نداشت، گفت: یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم این است که قطعی برق نداشتیم و اگر هم بوده موارد بسیار محدودی بوده و در این سال‌های اخیر وزارت نیرو از مردم طرح استمداد کرده و هرکجا مردم با قدرت وارد شوند به نتایج فوق‌العاده‌ای دست پیدا می‌کنیم.

روحانی با بیان اینکه ما سالی ۲۵۰۰ مگاوات برق را در این دولت اضافه کرده‌ایم و تا پایان دولت به حدود ۲۰ هزار مگاوات برق جدید و شاید هم کمی بیشتر خواهیم رسید، تصریح کرد: این در حالی است که در آغاز انقلاب کل برق کشور ۷ هزار مگاوات بوده و این نشان می‌دهد که ما سه برابر اندازه برق رژیم گذشته فقط در این دولت برق تولید کرده‌ایم و این کار بسیار ارزشمندی برای کشور است، مخصوصاً وقتی با کیفیت ضمیمه می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز تلفات برق ما ۹درصد است و این بسیار مهم است، چون پایداری شبکه ما اضافه می‌شود و اتصال برق و سنکرون شدن شبکه برق ما با همسایگان انجام می‌گیرد، اظهار داشت: روستاییان عزیز ما از برق استفاده می‌کنند و دولت تدبیر و امید برق روستا‌های ۲۰ خانوار را به پایان رساند و ما امروز در کشور روستای ۲۰ خانواری نداریم که دارای برق نباشد و الان در فکر روستا‌های ۱۰ خانوار هستیم که آن‌ها هم برق دار شوند.

وی افزود: اینکه در هر ماه ۳۵ روستایمان به شبکه برق متصل می‌شود بسیار مهم است و اساساً دولت تدبیر و امید دولتی بوده که در تمام زمینه‌ها تحولی که در روستا‌ها ایجاد کرده چه از لحاظ گاز و چه از لحاظ برق و آب و ارتباطات و بهداشت و راه و آموزش قابل مقایسه با دولت‌های قبل نیست.

روحانی با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در بخش آموزش خاطرنشان کرد: در مجموع در دولت تدبیر و امید مدارس غیر استاندارد و کپری که به صورت ساختمان نبود تقریباً در این دولت به طور کامل جمع شد و برای روستا‌ها کار بسیار بزرگ و عظیمی انجام گرفته و انشالله ادامه پیدا می‌کند.

وی افزود: امسال درست است که ۲۵۰۰ مگاوات برق تولید و نیروگاه‌های جدید را تاسیس کرده ایم، اما رقم بالای حدود ۴هزار مگاوات برق مجازی ایجاد کرده‌ایم و این یعنی برقی که ما باید نیروگاه میزدیم تا در لحظه پیک بتوانیم برق را اداره کنیم و خاموشی ندهیم، کمک مردم و تغییر ساعات استفاده از برق کاری شد که ما توانستیم از این سرمایه گذاری‌های غیر ضروری بی‌نیاز شویم.

روحانی با بیان اینکه رشد برق ما در سال‌های قبل حدود ۵ درصد امسال حدود یک درصد بوده است و این به این معنا است که مردم ما کاملاً همراهی کرده‌اند، اظهار داشت: کار خوبی که دولت مصوب و اعلام کرد مسئله برق امید بود که آثارش در پایان ماه آذر اعلام می‌شود که مردم عزیز ما آن‌هایی که کم مصرف هستند از دادن پول برق معاف می‌شوند این هدیه کوچکی است برای آن‌هایی که صرفه‌جویی را به طور کامل مد نظر قرار می‌دهند. رقمی حدود ۳۰ درصد مردم دارای برق مرجانی می‌شوند و این کار به زودی در مورد آب و گاز هم انجام خواهد شد و یکی از آثار ماندگار دولت تدبیر و امید بر امید هست و این مسئله به زودی برای آب و گاز هم انجام خواهد شد تا مردمی که کم مصرف و به طور طبیعی محروم هم هستند پول آب و برق و گاز نخواهند داد.

رئیس جمهور افزود: نکته‌ای که سال‌ها پیش امام فرمود ما آب و برق شما مردم مستضعف را مجانی می‌کنیم در این دولت تحقق پیدا کرد و آن‌هایی که به ناروا توهین می‌کردند و می‌گفتند آنچه امام گفته عملیات شدنی نبوده و نخواهد بود که اتفاقاً عملیاتی شدنی هست و شود و در این دولت انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ما در شرایط تحریم هستیم و کلمه تحریم هم دقیق نیست و ما در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم جنگی که در این سه سال به ما تحمیل شد از لحاظ اقتصادی به مراتب بدتر است، گفت: جنگ هر سال نظامی اقتصادی بود و البته جنگ سیاسی هم بود، ولی عمدتاً جنگ اقتصادی بود و هیچ کس نه آمریکا و نه اروپا فکر نمی‌کرد ایران در این جنگ اقتصادی سه سال گذشته به خوبی مقاومت کند و بسیاری از رهبران دنیا به صراحت از من سوال کردند که شما کشور را چگونه اداره می‌کنید و چگونه توانستید اداره کنید.

روحانی ادامه داد: درست است که مردم ما در رنج و زحمت و مشکلات هستند و مردم مقاوم بودند و ما را یاری کردند، اما در این سه سال تحریم، آب و برق و گاز قطع نشد ما نیازمند نشدیم که گازوئیل و بنزین را از خارج بخریم بلکه صادر کردیم و در این سه سال ما در گندم خودکفا بود می‌توانستیم و در این سه سال تحولات بزرگی در بهداشت و درمان به وجود آورده ایم و در فقط یک سال اخیر ۱۱ هزار تخت بیمارستانی در کشور اضافه شده که در تاریخ ایران بی نظیر است.

رئیس جمهور تاکید کرد: آن‌هایی که چشم بینایی ندارند که خدمات دولت را ببینند باید مقداری دقیق بشوند و ببینند دولت در شرایط سخت البته با کمک مردم و شرکت‌های خصوصی و عمومی غیر دولتی و قوای دیگر و نیرو‌های مسلح که همه به کمک ما آمدند، هم کشور را اداره کردیم و هم بدترین سیل و زلزله‌ای که آمد را توانستیم اداره کنیم و در عین حال تحریمی که از سال ۹۷ شروع شد و بدترین تحریم بود را در سال ۹۸ مهار کردیم. از پایان بهار ۹۸ هم تورم ما آرام‌آرام کاهش پیدا کرد و هم رشد اقتصادی ما افزایش یافت و رشد اقتصادی ما در سال ۹۸ مثبت بود.

روحانی با بیان اینکه در پایان سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ با مصیبت جدیدی به نام کرونا مواجه شدیم که موضوعی هست که همه دنیا دچار آن شد و رشد اقتصادی هم در این کشور‌های بزرگ یا کاهش پیدا کرد و یا منفی شد، اظهار داشت: البته فشار به ما هم وارد شد، اما در عین حال از این معضل هم عبور می‌کنیم و امروز شرایط نسبت به کشور‌های پیشرفته غربی بدتر نیست و در مقایسه با برخی کشور‌ها شرایط ما بهتر است و می‌بینیم که با یک برنامه‌ریزی خوب ظرف دو هفته‌ای که گذشت توانستیم شرایط را تا حدی کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه برادران عزیز و همه آن‌هایی که در کشور و در در مجلس و قوه قضاییه و نیرو‌های مسلح مشغول خدمت هستید و همه دست به دست هم بدهیم و در پی ایجاد امید و ثبات باشیم و برای حل این مسئله عجله نکنیم و هول نشویم، تصریح کرد: دولت اگر موفقیتی به دست آورد کاملاً تقدیم شما می‌کند و اصلاً غصه این را نخورید که این دولت مسائل را تمام می‌کند. نه؛ شما حل کنید و ما دست همه آن‌هایی را که به ملت ما کمک کنند می‌بوسیم و بگذارید کسانی که تجربه بیست و چند ساله در این باره دارند و می‌دانند باید چه کار کنند و در دیپلماسی موفق بوده اند و دیپلماسی آمریکا را بار‌ها در این سه سال در سازمان ملل شکست داده اند، با تأنی و دقت کارمان را انجام دهیم و از شما هم خواهش می‌کنیم که یاری و کمک کنید، چون همه برادر هستیم به هدف واحد داریم.

رئیس جمهور در عین حال افزود: البته ما می‌دانیم که هر قوه هر کاری که می‌کند نیتش خیر است و می‌خواهد کمک کند و کار را سریعتر انجام دهد، اما با هم مشورت کنیم و هماهنگ باشیم و همفکری کنیم تا کار‌ها را دقیق‌تر و پخته‌تر پیش ببریم و پیش خواهیم برد.

روحانی تاکید کرد: مردم ما در صحنه هستند و مقاومت مردم اصل اساسی است و اگر دولت و نظام پیروز شوند در سایه مقاومت است و رهبریِ رهبر انقلاب و مقاومت مردم دو پایه اساسی برای برای موفقیت ما در همه روز‌های سخت بوده و امروز هم مسیر مقاومت ما و هدایت رهبری مسیر پیروزی ما خواهد بود.

منبع: فارس
برچسب ها: روحانی ، مجلس ، دیپلماسی ، دولت
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
ابوالفضل حکیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
0
4
عجب!!!!!!!وقتی این سخنان جناب را می شنوم - نمیدونم بخندم؟ یا گریه کنم؟
کاهی مواقع خجالت هم خوب چیزیه.
ملایری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۴
0
4
وای خدا! باز نزدیک انتخابات شد و دادن وعده های کیلویی!
جناب رییس جمهور محترم از کدام تجربه موفق دیپلماسی در هفت سال گذشته صحبت می کنند! از تورم پانصد و ششصد درصدی!
بزک نمیر بهار میاد
کمبزه با خیار میاد!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار