کیت های تشخیص کرونا در همه شهرستان ها توزیع می شود
کد خبر: 1029701
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Js5
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
معاون درمان وزیر بهداشت:
جان بابایی گفت: برای تسریع در روند انجام تست افراد مشکوک به کرونا کیت های تشخیص کرونا که تولید داخلی است و تست شده اند، در همه شهرستان ها توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار جوان از لرستان، قاسم جان بابایی، در بازدید از بیمارستان ولیان الیگودرز اظهار داشت: الیگودرز جزو شهرهایی است که به سرعت کاهش بستری کرونا داشته‌ایم.

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه در سایه تلاش فرماندار الیگودرز و با ایجاد محدودیت‌ها در سطح شهر و در برگزاری مراسم، در این شهرستان زودتر از جاهای دیگر شاهد کاهش بستری و کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا هستیم، افزود: در اکثر بخش‌ها شاید یک سوم تخت‌ها خالی است، به تبع مرگ ومیر نیز کم می‌شود.

وی مهم‌ترین علت افزایش آمار مرگ و میر بیماران کرونایی را بیمارانی عنوان کرد که سن بالایی دارند، عنوان کرد: همکاری مردم با ستاد ملی مبارزه با کرونا امری مهم برای کاهش مرگ و میرها ست.

جان بابایی از توزیع کیت های تشخیص کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: به زودی کیت‌های تشخیص سریع کرونا در همه شهرستان به اندازه کافی توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه این کیت ها تولید داخل بوده و تست شده اند، اظهار داشت: با تولید کیت تشخیص سریع آنتی ژن، خوشبختانه نتیجه تست افراد مشکوک سریع مشخص می‌شود، این کیت‌ها به همه استان‌ها توزیع شده است.

معاون درمان وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنانش به کمبود جراح در الیگودرز اشاره کرد و گفت: در این راستا تلاش می شود از طریق معاونت آموزش وزارت بهداشت کمک کنیم، با توجه به اینکه بخش جراحی قلب فعال نیست، لذا بخش آنژیوگرافی به تبع مشکل پیدا کرده است، وگرنه با ورود جراح قلب بخش آنژیوگرافی زودتر راه می‌افتد.

جان بابایی با اشاره به فعالیت دولت در زمینه استخدام نیروی انسانی، بیان کرد: بعد از جذب استخدامی‌ها، مجوز استخدام ۳۰ هزار نفر دیگر را داده است.

برچسب ها: کرونا ، مردم ، آزمایشگاه
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار