مشکل زمین‌های موقوفه ورنامخواست و شهر جدید مجلسی برطرف می‌شود
کد خبر: 1029124
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jim
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
معاون اقتصادی و بهره وری سازمان اوقاف و امور خیریه اصفهان:
مهدی پندار معاون اقتصادی و بهره وری سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مشکل زمین‌های موقوفه شهر جدید مجلسی و ورنامخواست با همکاری وزارت راه و شهرسازی برطرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،به  نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان، مهدی پندار در جلسه هماهنگی اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان اصفهان که با حضورعلیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی و حجت‌الاسلام محمدحسین بلک مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب تبدیل به احسن موقوفات ممنوع است و تنها در موارد خاص باید اجرایی شود، اظهار داشت: در این زمینه موضوع ورنامخواست از استثنائات بوده چرا که مردم زیادی در آن درگیر هستند.

وی با اشاره به پیگیری‌های وزیر راه و شهرسازی در خصوص حل مشکل ورنامخواست و همچنین شهر جدید مجلسی ابراز داشت: در این زمینه دکتر اسلامی، وزیر راه و شهرسازی درخواست داشتند و رئیس سازمان اوقاف هم به صورت تلفنی اعلام آمادگی کردند.

معاون بهره وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در خصوص رسیدگی به وضعیت مشکل شهر جدید مجلسی نیز گفت: رایزنی برای دسترسی این شهر در دستور کار است و مذاکراتی را نیز با وزارت میراث فرهنگی و صندوق احیای موقوفات داشته‌ایم که میراث فرهنگی نیز در این زمینه اعلام آمادگی داشته است.

وی همچنین به توافقنامه وزارت راه و شهرسازی و سازمان اوقاف برای مشارکت اوقاف برای ساخت 50 هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن گفت: آغاز این همکاری در کارگروه وقف در کمیته بهسازی بافت‌های فرسوده شهری کلید خورد که کارگروه اوقاف تاکنون  در این زمینه اقدامات ارزندهای را داشته است.

پندار با بیان اینکه سازمان اوقاف برای مشارکت در این طرح همه قوانین مربوط به وقف را رعایت خواهد کرد، ادامه داد: باید توجه داشت که با بهره برداری از مسکن در این زمین‌ها تنها سند اعیان صادر می‌شود و سند عرصه همچنان به نام اوقاف خواهد بود و اجازه اندکی نیز از ساکنان دریافت خواهد شد.

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه‌های اقدام مسکن ملی در زمینهای موقوفه با مدیریت اوقاف و نظارت ادارات کل در استان‌ها خواهد بود، اضافه کرد: میتوان اجرای این پروژه‌ها را به مناقصه گذاشت که پیمانکاران مورد تایید مسکن و شهرسازی به صورت مشارکتی در این پروژه مشارکت خواهند داشت.

معاون بهره‌وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه درآمد موقوفات در همان شهرستان هزینه خواهد شد، افزود: در همه موقوفات همین رویه وجود دارد و دنبال خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار