توزیع 210 هزار بسته معیشتی در میان نیازمندان
کد خبر: 1028398
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JX4
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
مدیر امور مجاورین آستان قدس رضوی مطرح کرد
هادی غلامی، مدیر امور مجاورین آستان قدس رضوی بیان کرد: از زمان شیوع کرونا، 210 هزار بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع شده است.

هادی غلامی، مدیر امور مجاورین آستان قدس با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا، 210 هزار بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع شده است،گفت: اقدامات انجام شده  به استناد وظیفه ذاتی و معنوی آستان قدس رضوی، عمل به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و دستور تولیت آستان قدس برای رسیدگی به امور محرومان بوده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر نیز به صورت روزانه برنامه توزیع غذای گرم در میان خانواده‌های محروم و به ویژه افراد بی سرپناه را پیگیری می کنیم. شناسایی این افراد از طریق کانون های خادمیاری به عنوان بازوان اجرایی ما انجام می پذیرد و نمایندگان ما در این کانون‌ها در واقع معتمدان محلات و فعالان فرهنگی مساجد و مراکز مذهبی منطقه هستند.غلامی به چالش‌های اقتصادی کرونا برای اقشار کم‌درآمد جامعه اشاره کرد و گفت: از آغاز موج این بیماری با مشارکت کانون های خادمیاری، اقدام به شناسایی خانواده های محترم و آبرومندی نمودیم که به واسطه از دست رفتن اشتغال سرپرست خود یا بروز دیگر مشکلات، در تنگنای معیشتی قرار گرفته اند.وی ادامه داد: در بسته های معیشتی که آستان قدس رضوی برای جامعه هدف تدارک دیده، 14قلم کالا گنجانده شده که بخشی از آن شامل محصولات بهداشتی است.
مدیر امور مجاورین آستان قدس رضوی بیان کرد: خادمیاران آستان قدس  با ایجاد کارگاه‌هایی به امر تولید ماسک و توزیع آن در مناطق حاشیه‌ای و مراکز عام‌المنفعه نظیر مساجد اقدام کرده اند؛ همچنین از سوی هلدینگ دارویی آستان قدس نیز محلول ضدعفونی برای توزیع در این مناطق تهیه و تأمین شد.

غلامی در خصوص نحوه همکاری موثر میان نهادهای حمایتی و پرهیز از موازی‌کاری در روند توزیع بسته‌های معیشتی، عنوان کرد: سرشاخه های ما در کانون های خادمیاری، بانک اطلاعاتی از خانوارهای تحت پوشش و مراکزی که در آن‌ها بسته‌های مذکور توزیع می شود، تهیه کرده و این ظرفیت اطلاعاتی با دیگر نهادهای حمایتی نیز به اشتراک گذاشته می شود تا مدیریت منسجم‌تری در این حوزه رقم بخورد و گستره بیشتری تحت پوشش این اقدامات خیر، قرار بگیرند.

مدیر امور مجاورین آستان قدس رضوی در خصوص اجرای طرح پرداخت حساب دفتری نیازمندان با عنوان «آقا حساب کردند»، بیان کرد: در طرح مذکور بخشی از بدهی‌های ناشی از اجاره بها، قبوض خدماتی و مخارج درمانی اقشار کم بضاعت حاشیه شهر مشهد، مناطق محروم استان و کشورمان تامین و تسویه شده است.

وی ادامه داد: شناسایی بدهکاران نیازمند در پرداخت حساب های دفتری سوپرمارکت‌های محلی، تامین قبوض خدمات در محلات کم‌برخوردار و حاشیه شهر، تعامل با سازمان های خدمات‌رسان همچون شرکت آب، برق، گاز و صحت سنجی مطالبات، شناسایی موجرانی که قادر به پرداخت اجاره بهای منزل خود در محلات کم برخوردار نبودند و همچنین تامین هزینه های درمانی بیماران بی بضاعت بستری شده در بیمارستان‌های شهر از طریق واحد مددکاری بیمارستان‌های دولتی و... بخشی از اقدامات ما در چهارچوب اجرای این طرح بود.

وی به روند برگزاری اردوهای جهادی و عمرانی از سوی آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت:  بخشی از اردوهای جهادی ما در حوزه سلامت و درمان متمرکز بوده که با همراهی خادمان سلامت اجرا می شود. از ابتدای امسال تا اول آذرماه، 15 اردوی جهادی در شهرستان مشهد برگزار شد که این روند تا پایان سال نیز تدوام خواهد یافت.وی ادامه داد :  بخشی از این طرح به غربالگری و شناسایی موارد احتمالی ابتلا به کرونا در مناطق حاشیه ای اختصاص دارد و در گام بعد نیز در صورت مشاهده موارد مثبت، تیم تخصصی به جهت مراقبت و درمان به منطقه اعزام می گردد؛ این اقدام با هدف مهار موج همه گیری کرونا و ارائه خدمات سلامت و درمان در مناطق محروم انجام می پذیرد.

وی اظهار کرد: در طرح دیگری  به نام حضرت رضا(ع) تا پایان سال، 80 منزل از خانواده های محروم بازسازی خواهد شد؛ تأمین وسایل گرمایشی این منازل نیز با همکاری خادمان و خیران در حال انجام است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار