ما به دنبال ساخت شهرهای شاد و هوشمند با کمک یکدیگر هستیم
کد خبر: 1028330
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JVy
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱
دبیرکل سازمان شهرهای پایدار هوشمند جهان (WEGO) در پیام ویدئویی به شهردار اصفهان:
یکم آذرماه با زادروز شهر اصفهان مصادف شده است به همین مناسبت، روسای شبکه ها و سازمان های جهانی، سفرای ایران در کشورهای مختلف جهان و تنی چند از شهرداران داخلی با ارسال پیام های ویدئویی و مکتوب این روز را گرامی داشتند و فعالیت های اصفهان را تحسین کردند.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،مدیران و روسای چندین سازمان جهانی، شهرداران کلانشهرهای کشور، سفرای ایران در کشورهای خارجی در پیام هایی جداگانه، یکم آذرماه زادروز اصفهان را به شهردار و شهروندان اصفهانی تبریک گفتند.

اکتاوی دلاوارگا، دبیرکل متروپلیس در پیامی ویدئویی به شهردار اصفهان گفت: به گفته اصفهان شناسان روز تولد اصفهان روزی است که خورشید سفر 30 روزه خود را در قوس آذر آغاز می کند.

وی ادامه داد: مایلم در کنار شما باشم و آرزوهای صمیمانه خود را با شما به اشتراک بگذارم، می دانم که با این همه گیری شرایط در سرتاسر جهان برای هر کسی که در شهرها و کلانشهرها زندگی می کند دشوار است و همه در حال مبارزه و تدبیر برای این همه گیری هستند.

دبیرکل متروپلیس گفت: ما شبکه ای متشکل از دولت های محلی کلانشهرها را در اختیار داریم، شبکه ای جهانی که در آن با یکدیگر کار می کنیم تا به تبادل ایده ها و به اشتراک گذاشتن راهکارها برای سیاست های عمومی و خدمات بهتر بپردازیم و از اینکه ما پس از گذر از این همه گیری، قدرتمند خواهیم شد، اطمینان حاصل کنیم.

اقدامات اصفهان در مسیر «شهر متعالی» تحسین برانگیز است

کیونگ یول لی، دبیرکل سازمان شهرهای پایدار هوشمند جهان (WEGO) در پیام ویدئویی به شهردار اصفهان اظهار کرد: اصفهان را نصف جهان می نامند، شاید این توصیف در مورد گذشته باشکوه این شهر باشد و نه امروز اما تحقق دوباره آن در آینده نزدیک شدنی است.

وی ادامه داد: چشم انداز شما برای تحقق شهر متعالی در طول دو سال اخیر تحسین برانگیز است و شخصا از عضویت فعال شما در WEGO قدردانی می کنم.

کیونگ یول لی افزود: در این سازمان ما به دنبال ساخت شهرهای شاد و هوشمند با کمک یکدیگر هستیم و باید به سوی سیاره ای شاد و هوشمند حرکت کنیم.

لزوم حفظ صنایع دستی اصفهان در دوران همه گیری کرونا

مارتا ترنزانو، رئیس شبکه ICCN و شهردار الجمسی (اسپانیا) در پیامی ویدئویی به مناسبت روز اصفهان اظهار کرد: امسال برای بشریت کابوس مطلق بود، به دلیل این همه گیری که سبک زندگی و نحوه ارتباطات ما با دیگران را دستخوش تغییر کرده است، در دوران دشواری به سر می بریم و این همه گیری بر جهان فرهنگ، صنایع دستی و اقتصاد تاثیر عمیقی داشته است.

وی ادامه داد: خانواده ICCN (شبکه همکاری بین شهری) همچنان به کار خود ادامه می دهد تا همچون گذشته ارزشمندترین میراث مان را به جهان عرضه کنیم، در این راستا به شیوه های مختلف از منازل و دفاترمان در راستای تحقق آن برآمده ایم و با استفاده از تکنولوژی دیجیتال که ما را قادر ساخته است با یکدیگر در ارتباط باشیم برای آن اقدام کرده ایم.

مارتا ترنزانو گفت: اطمینان دارم که شما تمام توان خود را به کار خواهید بست تا برای صنایع دستی خود که حافظ فرهنگ و سنت شما است، راهی بیابد.

وی افزود: امیدوارم این بخش از زندگی ما هرچه زودتر به پایان برسد چراکه پس از آن می توانیم به شرایط عادی برگردیم  و به دیدار شما و شهر زیبایتان بیاییم.

پیام شهرداران کلانشهرها و سفرای ایران برای گرامیداشت زادروز اصفهان

پیروز حناچی، شهردار تهران در پیامی به شهردار اصفهان به مناسبت یکم آذرماه روز اصفهان گفت: در فرم اندیشه اسطوره ای و رازورانه اول آذرماه را زادروز جهان شهر اصفهان خوانده اند که نشان از دیرپایی این شهر تاریخی در پهنه ایران زمین دارد. این روز طالع سعد را به شهردار فرهیخته و شهروندان فهیم این شهر پرخاطره و نمادین تبریک می گویم.

همچنین، سید مهران عالم‌زاده، شهردار کرمان در پیام تبریک روز اصفهان نوشت: اول آذرماه هرسال، فرصتی دیگرباره است برای پاسداشت تاریخ و فرهنگ، برای تجلیل هنر و زیبایی، برای نکوداشت اصفهان بلندآوازه. اول آذرماه، مجالی است مغتنم برای تکریم آن‌همه شور و شوق و نور و رنگ جان‌افزا که در خشت‌به‌خشت این کلانشهر تاریخی موج می‌زند.

وی در ادامه پیام خود آورده است: این روز سرورانگیز را به مردمان اصفهان عزیز، به‌ویژه به شهردار فرهیخته و همکاران ارجمند ایشان شادباش می‌گویم.

جمال‌الدین عزیزی، شهردار یزد در پیام خود به شهردار اصفهان نوشته است: سلام، پرنده‌ای است رها که سفیر صدای دوستان و صریر جان‌های مهربان است. سلام بر جهانی که نصف جهان و تمام جان است.

وی در این پیام آورده است: به راستی کدام موسیقی زلال در نغمه‌های زاینده رودت جاری است که با شور موج‌هایش پرندگان مهاجر به خواب شیرین می‌روند. چه زیباست که در زمزمه جاری تو و در قنوت قنات‌های یزد نام خدا جاری است و کدام شناسنامه‌ای چنین نسب ما را به هم خواهد رساند.

شهردار یزد در وصف شهر اصفهان ادامه داد: آری تو را از سال‌های دور می‌شناسم. از رایحه تپنده بته‌هایی که بر سفره‌های قلمکاری‌ات روییده‌اند چونان ترنج‌ها و ترمه‌های یزد که بر دار قالی‌ها لبخند می‌زنند تا لبخندشان برکت روزگاران باشد. تو را می‌شناسم که «نقش جهانت» را کمال الملک و زلال نجابتت را دستان هنر نواز فرشچیان و اندیشه‌های بلندت را عالمان زلال اندیش به تصویر کشیده است.

وی افزود: به راستی در هزار رنگ مینا و منبت‌هایت چه رازی نهفته است که چشم‌ها چنین به جادوی هنرت خیره می‌مانند و چقدر شبیه اند راز قلمدان‌های خاتم‌کاری تو و آواز ترمه‌های خوش نگار یزد. هردو چه زیبا دلبری می‌کنند و زیبا سخن می‌گویند.

عزیزی گفت: یزد، شیراز و اصفهان از دیرباز پیوند برادری بسته‌اند تا راز خشت‌های خام یزد و شکوه گنبدهای فیروزه اصفهان و شهد غزل‌های حافظ شیراز را به آن سوتر از مرزها برسانند. ستون‌های فرهنگ و هنر و اندیشه ایران اسلامی که بر گرداگرد هر ستونش، اسلیمی لاله‌های سرخی است که شهیدانه خاک را به معراج می‌برند.

وی افزود: به پاس بزرگداشت روز اصفهان که نصف جهان است و مهرش به جان، من آمده‌ام تا پیام مهر مردمان دارالعباده یزد را در پرنیانی از شکوفه و لبخند به مردمان دارالمومنین تقدیم کنم و این است راز پرشکوه سه کهن شهر ایران زمین، شیراز یزد و اصفهان که در زیر پرچم سه‌رنگ جمهوری اسلامی ایران چون نگینی درخشان، تجلی هنر و اندیشه و فرهنگ اسلامی و ایرانی اند.

حسین صالحیان شهردار بندر بوشهر هم طی پیامی روز اصفهان را به شهردار و مردمان این شهر تبریک گفت و اظهار کرد: اصفهان شهری چشم نواز با تمدنی بزرگ و گنجینه ای از تاریخ و فرهنگ ریشه در آب و خاک میهن عزیزمان دارد، شهری که معماری زیبای آن زبانزد همگان است و دارای میراثی ارزشمند از پیشینیان بوده و دارای مردمانی مهربان به وسعت زاینده رود است.

وی ادامه داد: این شهر که به داشتن معماری زیبای ایرانی، پل‌های سرپوشیده طاق دار، مساجد و مناره‌های تاریخی منحصربه‌فردش و همچنین زاینده رود زیبا نام‌آور است؛ در دوره های مختلف آوازه ای خاص داشته است.

شهردار بوشهر گفت: وجود دوره های خاص تاریخی و معماری منحصر به فرد و بازار قدیم آن در کالبد شهر اصفهان نشان از جایگاه کهن اقتصادی، سیاسی، مذهبی، اجتماعی، علمی و فرهنگی در روح این شهر است.

محمدرضا دهشیری، سفیر ایران در سنگال در پیام توئیتری خود به مناسبت روز اصفهان نوشت: یکم آذرماه را به عنوان روز اصفهان خواهرخوانده داکار، گرامی می داریم. امروز اصفهان میراث دار قرن های گذشته است. آنچه از دوران سلجوقیان و پس از آن از عصر صفوی برای نصف جهان به یادگار مانده روح و مایه اصلی این شهر در عصر جدید شده که همچنان به چهره زیبای نصف جهان شکل داده است.

موسوی، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان در پیام توئیتری خود به مناسبت روز اصفهان نوشت: نام ایران با اصفهان عجین است؛ همچون مشهد، شیراز یا تبریز. تلفیق هنر، دین و عظمت ایرانی – اسلامی در هر کوی و برزن این دیار خودنمایی می کند. نوجوان بسیجی که بودم فرمانده لشگر ما اصفهانی بود و از رشادت، اخلاص و دلاوری مازندرانی ها حماسه ها ساخت.

همچنین، محمد علی بک، سفیر ایران در نیجریه در توئیتر به مناسبت با شعر «اصفهان را نیمه خوانند در جهان صد جهان من دیده ام در اصفهان» روز اصفهان را گرامی داشت.

حمید دهقانی، سفیر ایران در قطر نیز با نوشتن یک شعر، روز اصفهان را تبریک گفت.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار