سرلشکر سلامی: باید قوی باشیم تا عزیز شویم
کد خبر: 1028268
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JUy
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه تفکر بسیجی محدودیت جغرافیایی ندارد، گفت: امروز قدرت فرسایشگر انقلاب اسلامی، امریکا را از قرارگاه راهبردی‌اش دور کرده است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ که صبح دیروز در ستاد فرماندهی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) برگزار شد، اظهار داشت: امام‌خمینی (ره) با معجزه ذهنی خود بسیج را روی زمین به یک حقیقت متعالی تبدیل کرد و به اراده الهی این شجره طیبه را در سرزمین ایمان و اعتقاد و باور‌های همه مردم کاشت، بسیج شجره مبارکه است که ریشه آن در ایمان مردم و شاخسار‌های آن در عالم معنا سیر می‌کند.

سلامی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی که بعد از امام خمینی (ره) پرچم این پدیده مبارک را بر دست گرفتند آن را به بلوغ و کفایت رساندند، به شکلی که امروز می‌توان گفت فرمول حل تمامی مسائل انقلاب و نظام بسیج است، امروز بسیج یک حقیقت جاری روی زمین است و قرآن در فراز‌های زیبایی رخساره دل انگیز بسیج را ترسیم کرده است.

تفکر بسیجی بن بست‌ها را می‌شکند

وی با اشاره به رویکرد معنویت محور و خالصانه بسیج در خدمت به مردم تصریح کرد: بسیجیانی که خدا را دوست دارند و خدا نیز آن‌ها را دوست دارد در واقع مجاهدان راه خدا هستند که در مسیر الهی با آبروی خود معامله می‌کنند و این‌ها از ملامت دیگران واهمه ندارند و تنها در راه خدا به بندگان خدمت می‌کنند.

فرمانده کل سپاه گفت: بسیجیان در برابر دشمن تسلیم ناپذیر، مستحکم و شکست ناپذیرند، اما در برابر مؤمنان رئوف، رحیم، خدوم و متواضع و در سیمای نورانی‌شان آثار عبادت مشهود است. سرلشکر سلامی ادامه داد: تاریخ در طول ۴۱‌سال گذشته اثبات کرده‌است که بسیج همواره فرشته نجات ملت در هر سختی به ظاهر غیر‌قابل عبوری بوده است، تفکری است که بن‌بست‌ها را می‌شکند و برای جهاد در راه خدا راه‌ها را می‌گشاید، بسیج بر غیر ممکن‌ها غلبه می‌کند و معادله سیطره بر کفار را تنظیم می‌کند. وی افزود: بسیج در همه مخاطرات در قلب خطر برای ملت همچون کوه آرامش است، بسیج موجب اعتماد به نفس ملت می‌باشد و بسیج بر اصل توکل پایبند است. بسیج دارای اندیشه جاری، سیال و پیش رونده است که محدود به جغرافیای خاصی نمی‌شود. امروز گفتمان بسیج در یمن، لبنان، سوریه و عراق تکثیر شده است و تا امریکای لاتین و قسمت‌هایی از آفریقا پیش رفته است.

بسیج نقطه اتکا و آرامش درونی مردم است

فرمانده کل سپاه با اشاره به قرار گرفتن در هفته بسیج گفت: این روزها، روز‌های تکریم مجاهدان خستگی‌ناپذیر بسیجی است که هرجا قدرت‌های بزرگ در برابر اسلام صف‌آرایی کردند، آن‌ها در برابرشان ایستادند و شمشیر زدند و سر پنجه‌های آنان را قطع کردند و از شکوه ظاهری دشمنان و امپراتوری‌های به‌ظاهر بزرگ نترسیدند. وی با اشاره به خدمات بی‌شائبه بسیج در مواقع بحرانی، خاطر نشان کرد: امروز بسیج نقطه اتکا، اعتماد و آرامش درونی مردم است؛ چراکه در زمان‌های بحرانی همچون سیل، زلزله، بیماری و تنگدستی این بسیج است که در همه این بحران‌ها در میان مردم حضوری شایسته دارد و خدمت می‌کند و همین عامل شکست ناپذیری ماست. سرلشکر سلامی گفت: سپاه حضرت محمد‌رسول‌الله که به نام این پیامبر عظیم‌الشأن مزین است، امروز به واسطه شهدایی که تقدیم انقلاب اسلامی کرده است در تراز این نام مبارک تجلی پیدا کرده و گرامی می‌داریم یاد شهدایی را که هیچگاه اجازه ندادند دشمن بر ما مسلط شود.

برای عزیز بودن باید قوی بود

وی افزود: متأسفانه در دنیا این قاعده ظالمانه حاکم است که هر ملت ضعیفی محکوم به ذلت است و هیچ ملتی نیست که دشمن در عمق سرزمینش نفوذ کند و این ملت ذلیل نشود؛ لذا برای عزیز بودن باید قوی بود؛ چراکه ضعف نقطه تسلیم است و قدرت و قوت عامل اقتدار عزت و سربلندی است.

فرمانده کل سپاه گفت: آنچه ما را در برابر دنیای استکباری به پیروزی رسانده تفکر بسیجی است که بیانگر شرف، مردانگی، جوانمردی، غیرت و تعصب مؤمنانه و دیندارانه بوده و سبب شده در برابر قدرت‌های به هم پیوسته بزرگ به پیروزی برسیم. وی گفت: امروز ما برای اینکه بتوانیم در برابر این همه قدرت انباشته شده که برای تسلط بر جهان متراکم شده‌اند، بایستیم، باید خطی از یک مقاومت گسترده و پایان ناپذیر در برابرشان ترسیم می‌کردیم تا بدین واسطه قدرت استکباری آنان را فرسوده و استخوان‌های‌شان را پوک و اندیشه‌شان را باطل کنیم و آرزوهای‌شان را از بین ببریم. وی افزود: این کار بزرگ به واسطه بسیج و اشاعه تفکر بسیجی انجام شد و اگر این توفیقات و پیروزی‌های مستمر به دست آمد به واسطه همین تفکر بود و این مسئله نیز به برکت چند عامل تحقق یافته است که مهمترین آن بهره‌گیری از رهبری حکیم با حکمت بالغه الهی، سنت شناس، خداشناس، وارسته و آراسته به فضایل، ژرف اندیش و دشمن شناس با روحی نافذ و کلامی طیب و عملی صالح بوده که سکان انقلاب اسلامی را بعد از امام امت در دست گرفته است.

ملت برخوردار از رهبری حکیم و شجاع شکست نمی‌خورد

وی ادامه داد: هر ملتی که از نعمت رهبری حکیم، شجاع و مدبر برخوردار باشد، هرگز شکست نخواهد خورد؛ چراکه شخصیت هر ملتی بازتاب هویت رهبرش است؛ چراکه رهبر روح تکثیر شونده در میان ملت است. شخصیتی است که جامعه را در تراز تفکر و آرزو به اهداف والا می‌رساند. سرلشکر سلامی گفت: عامل دیگر مکتب اسلام است که رهبری آن را تعلیم می‌دهد، مکتبی که معلم جهاد و مروج روح شهادت است و این دو عامل سبب شکست‌ناپذیری یک ملت هستند و تبیین‌کننده این پیام که ملتی که شهادت دارد قطعاً اسارت ندارد. جهاد عامل نجات، رمز سرافرازی و شهادت عامل شکست ناپذیری است. وی گفت: امروز بسیج پیشانی و خط مقدم مقابله با مستکبران جهان است و هر جا که دشمن قد علم کرده، تفکر بسیجی بدون محدودیت جغرافیایی در برابر آن ایستاده و از حیثیت و ناموس مسلمانان جهان دفاع کرده و امروز به واقع همین تفکر بسیجی عامل فرسایش و زوال دشمن شده است. سلامی تأکید کرد: امروز وقتی که به جبهه مقابله با کفار می‌نگریم درمی‌یابیم که چقدر پیشانی این جبهه وسیع شده است، هر کجا که مستکبران آمده‌اند یاوران ولی امر در مقابلشان حاضر شده و از حیثیت و ناموس مسلمانان بدون توجه به محدودیت‌های جغرافیایی دفاع کرده‌اند و همین وسعت و عرصه نبرد امروز عامل فرسایش و زوال دشمن شده است.

امریکا فرسوده و پوکی استخوان گرفته است

وی با طرح این سؤال که امروز چه چیزی در شخصیت امریکا به عنوان قدرت درجه یک دهه‌های اخیر مشاهده می‌کنیم؟ گفت: آیا احساس نمی‌کنید این قدرت در حال فرسوده و پیر شدن است و رژیم لاغری و پوکی استخوان گرفته‌است و از درون متلاشی شده و بی‌صاحب است و در بیرون نیز کم خاصیت شده و میدان اثرگذاری‌اش کوچک و شعاع عملیاتی‌اش محدود شده‌است و دیگر قدرتش قاهر نیست؛ در سیاست تخلیه شده است و در برخی حوادث دیگر حضور ندارد.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز امریکا از نظر اقتصادی دچار مشکلات بزرگی شده و قدرت نظامی‌اش نیز فرسوده شده است؛ چراکه یک مقاومت فرسایشگر توانمند ظرف ۴۰‌سال او را از قرارگاه راهبردی‌اش خارج کرده است و در میدان نبرد از نزدیک با او دست به گریبان شده و بار‌ها او را شکست داده و امروز نیز این قدرت فرسایشگر در برابرش با اقتدار ایستاده است. وی با اشاره به بصیرت و دشمن‌شناسی ملت بزرگ ایران در مواجهه با امریکا و اذنابش گفت: امروز ملت ایران در برابر همه فشار‌های حداکثری اعمال شده با تأسی از قرآن کریم، صبر و شکیبایی و استقامت برگزیده است و این تازه ابتدای راه است برای ملتی که هیچگاه حتی یک لحظه بر دشمن ظالم تکیه نکرده است.

سرلشکر سلامی افزود: امروز در حال تماشای این واقعیت شیرین هستیم که غرب در مغرب، غروب را تجربه می‌کند و امریکا به عنوان نماد قدرت غرب در حال تجربه زوال خورشید عمرش است و این واقعیت انکار ناپذیر است. وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی در برابر همه فشار‌های حداکثری ایستاده است و قدرت این ایستادگی فراتر از فشار‌های اعمال شده است، عنوان کرد: دشمن امروز سلامت، امنیت، معیشت دین و فرهنگ، قلب و ذهن مردم را نشانه گرفته است و مردم دقیقاً این واقعیت را می‌دانند و در برابر او با قدرت ایستاده و جبهه‌گیری کرده‌اند.

در این مراسم با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا یزدی در مدت تصدی مسئولیت، سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن حسن‌زاده به عنوان فرمانده جدید سپاه محمد‌رسول‌الله (ص) منصوب شد. سردار حسن‌زاده پیش از این مسئولیت فرماندهی سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران را بر عهده داشت، فرماندهی سپاه قائم‌آل‌محمد (عج) استان سمنان نیز در کارنامه سردار حسن‌زاده وجود دارد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
0
0
ایران دارای یک سیاست راهبردی قوی همراه با عقلانیت و آگاهی گسترده و وسیع و غیرقابل پیش بینی در عرصه نظامی است که اگر آمریکا دست از پا خطا کند به نحوی گسترده و ویرانگر به آن پاسخ خواهد داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۳
0
0
فدایت سردار بزرگ!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار