ادامه لابی‌گری اماراتی‌ها برای صهیونیست‌ها و انتقال 30 ساختمان در قدس
کد خبر: 1027602
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JKE
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
نماینده فراکسیون وابسته به حماس خبر داد که امارات منازلی را در بخش قدیمی قدس خریداری می‌کند تا آن را به شهرکهای صهیونیست‌نشین تبدیل کند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: «احمد ابو حلیبه» نماینده فراکسیون «التغییر و الاصلاح» (وابسته به حماس) فلسطین از اقدامات حمایتی امارات عربی متحده از اشغالگری صهیونیست‌ها بشدت انتقاد کرد.

ابوحلیبه با انتشار بیانیه‌ای گفت که «اشغالگر اسرائیلی از عادی‌سازی برخی رژیم‌های عربی سوء استفاده می‌کند و همین مسئله به آن جرأت داده است تا شهرک‌های صهیونیست‌نشین جدیدی احداث کند».

خبرگزاری صفا ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، این اقدام اعراب همچنین مشوقی برای رژیم صهیونیستی شده است تا بتواند عملیات‌های یهودی‌سازی بیشتری در اراضی اشغالی فلسطین انجام دهد.

به گفته این نماینده فلسطینی، امارات در نقل و انتقال سی ساختمان در شهرک «سلوان» به شهرک‌نشینهای اسرائیلی سهیم بوده و این کار را برای خدمت به رژیم صهیونیستی انجام داده است.

ابوحلیبه همچنین خبر داد که امارات منازلی را در بخش قدیمی قدس خریداری می‌کند تا آن را به شهرکهای صهیونیست‌نشین تبدیل کند. وی گفت: «امارات در راستای گسترش شهرکسازی سرطانی در اراضی اشغالی فلسطین تحریک می‌کند».

این مسئول فلسطینی بر این باور است که رژیم صهیونیستی از حمایت دولت کنونی آمریکا نیز نهایت استفاده را می‌کند تا بتواند طرح‌های خود را که در راستای یهودی‌سازی قدس است، اجرایی کند.

ابوحلیبه ضمن محکوم کردن طرح صهیونیستها برای احداث هزار و دویست واحد صهیونیستی در جنوب قدس اشغالی، خواستار پیگرد رهبران صهیونیست و شکایت از این شهرکسازیها در قدس و سایر بخشهای کرانه باختری شد.

دو سال پیش نیز اخبار مشابهی از لابی‌گری امارات به سود رژیم صهیونیستی منتشر شده بود. در آن زمان شیخ «کمال الخطیب» نائب  رئیس جنبش اسلامی در اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ فلسطین، از تلاش‌ مجدد و مشکوک امارات برای خرید خانه‌ها و املاک فلسطینیان در شهر قدس اشغالی و سپس تحویل آنها به رژیم اشغالگر اسرائیل خبر داده بود.

کمال الخطیب گفت که «یک تاجر اماراتی بسیار نزدیک به محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی، در تلاش برای خرید خانه‌ها و املاک بخش قدیمی بیت المقدس و بویژه در مجاورت مسجد الاقصی است».

او توضیح داد که این معاملات با دلالی یک تاجر اهل قدس و به حساب محمد دحلان، رهبر جدا شده از جنبش فتح و مشاور بن محمد زاید انجام می‌شود.

نائب رئیس جنبش اسلامی فلسطین افزود: این توطئه ناکام ماند، چون صاحب اصلی خانه راضی به گرفتن پول‌های کثیف نشد و این اتفاق ما را یاد سال ۲۰۱۴ و نقش همین رژیم محمد بن زاید در خرید خانه‌های اهالی قدس (سلوان و وادی حلوه) و الحاق آن به شهرک‌های صهیونیست‌نشین انداخت. 

اسناد فاش شده در ماه می ۲۰۱۶ نیز ثابت کرد که امارات درحال خرید املاک بخش قدیمی بیت المقدس و فروش آنها به شهرک نشینان صهیونیست توسط شخصیت‌های فلسطینی مانند محمد دحلان یکی از رهبران سابق جنبش فتح و مشاور کنونی محمد بن زاید ولی‌عهد ابوظبی به سر می‌برد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار