حریم بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری آزادسازی می‌شود
کد خبر: 1027248
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JEW
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی آذربایجان‌شرقی گفت: حریم بقعه شیخ شهاب الدین اهری آزادسازی می شود و این موضوع جزو رئوس فعالیت های اداره کل است.

احمد حمزه زاده  در جلسه مشترک اداره کل اوقاف و امور خیریه، میراث فرهنگی و فرمانداری شهرستان اهر ضمن تاکید بر اینکه بهسازی و آزادسازی حریم بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری استان یکی از مهم‌ترین اهداف این اداره کل در راستای توسعه گردشگری مذهبی است، اظهار داشت: این هدف با مشارکت تمامی دستگاه‌ها محقق خواهد شد.

وی روند تعیین حریم این اثر تاریخی را رو به پایان اعلام و اضافه کرد: فاز بعدی اقدامات، اجرای ضوابط لازم در داخل عرصه این اثر تاریخی است که در این راستا با ادارات داخل محوطه نیز رایزنی لازم صورت گرفته تا برای آزادسازی عرصه این اثر جابجایی‌های لازم انجام شود.

حمزه زاده اهمیت و جایگاه ویژه بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری در شهرستان اهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: حفظ و صیانت از این اثر ارزشمند تاریخی و معرفی آن در وسعت جهانی گامی مؤثر در توسعه گردشگری منطقه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اهر در حوزه صنایع‌ دستی نیز در استان پیشرو بوده و به ‌تبع آن به ‌عنوان شهر ملی صنایع ‌دستی معرفی شده است، یادآور شد: این شهرستان غنی در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است که ‌باید با تقویت ظرفیت‌های موجود در راستای رشد بیشتر و معرفی آن با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط، اقدامات مؤثری انجام شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌ شرقی نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه و ارزش بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری، گفت: باید نگاه فرهنگی که مردم اهر نسبت به بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری طی سال‌های متمادی داشتند، احیا شود چراکه این بقعه تاریخی گواهی بر قدمت این شهرستان است.     

حجت الاسلام شهاب‌الدین حسینی با تاکید بر ضرورت حفظ و صیانت از این مجموعه تاریخی و به ‌کارگیری تمام توان شهرستانی و استانی در این راستا، افزود: بدون تردید احیای مباحث فرهنگی و جایگاه معنوی این اثر تاریخی در اقتصاد گردشگری منطقه نیز مؤثر خواهد بود.

حسینی اضافه کرد: در بحث سرمایه‌گذاری و توجه به نگرش گردشگری به این اثر بی مانند نیز راغب هستیم تا در راستای توسعه منطقه  گام های موثری برداشته شود.

وی از آمادگی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در حوزه سرمایه‌گذاری و استفاده بهینه از ظرفیت موقوفات اثر فوق در راستای توسعه منطقه خبر داد.

حسینی با تاکید بر اینکه در مورد امام‌زاده زین‌الدین فندقلو شهرستان اهر نیز در نظر داریم مجموعه گردشگری و فرهنگی ایجاد شود، افزود: در راستای این امر خواستار همراهی ویژه مسئولان شهرستان هستیم تا بتوانیم اجرای این مجموعه فرهنگی و تفریحی را محقق سازیم.

برچسب ها: اوقاف ، خیریه ، میراث
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار