کارکنان دفتر شمارش آرا در فیلادلفیا به مرگ تهدید شدند
کد خبر: 1026476
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J24
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
کمیسر جمهوری‌خواه بزرگترین شهر ایالت «پنسیلوانیا» که دفتر وی مسئول شمارش آراء این شهر است، گفت که کارکنان وی از شروع شمارش آراء با دریافت پیام‌هایی «تهدید به مرگ» شده‌اند.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: «آل اشمیت» کمیسیر جمهوری‌خواه «فیلادلفیا» بزرگترین شهر ایالت «پنسیلوانیا» که دفتر وی مسئول شمارش آراء این شهر است، به شبکه آمریکایی «سی بی اس» گفت که کارکنان وی از هفته گذشته و با آغاز شمارش آراء، تهدید به مرگ شده‌اند.

بنا بر گزارش وبگاه هیل، اشمیت در مصاحبه روز گذشته (یکشنبه) خود با برنامه «۶۰ دقیقه» شبکه «سی بی اس نیوز» گفت: «از درون که به بیرون نگاه می‌کنیم، همه‌چیز بسیار آشفته به نظر می‌رسد اما در نهایت، ما آراء واجد شرایط رأی دهندگان را شمارش می‌کنیم. بحث و جدال‌هایی که پیرامون این قضیه رخ می‌دهد را درک نمی‌کنم».

اشمیت در ادامه افزود که منتقدان دفتر وی در خصوص درستی نظام انتخاباتی شهر فیلادلفیا هر چیز آشفته‌ای را مطرح می‌کنند و بی‌طرفی شمارش‌کنندگان آراء را زیر سؤال می‌برند.

از آنجایی که مسئولان ایالت پنسیلوانیا، مجوز شمارش آراء صندوق‌های پستی را قبل از روز برگزاری انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) ریاست‌جمهوری آمریکا نداده بود، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پیروزی قابل توجهی را در این ایالت آغاز کرد اما طی روزهای پس از انتخابات با شمارش بخشی از آراء صندوق‌های پستی در شهرهای مهم فیلادلفیا و پیتسبرگ پنیسلوانیا، نتیجه در این ایالت به صورت ناگهانی به نفع «جو بایدن» تغییر یافت.

طبق گزارش‌های منتشر شده، شمارش آراء در شهر فیلادلفیا که بزرگترین شهر پنسیلوانیا محسوب می‌شود، همچنان ادامه دارد و احتمالاً تا هفته آینده نیز به طول انجامد.

اشمیت در مصاحبه خود درباره دریافت پیام‌های تهدید به مرگ توضیح داد که در تماس‌هایی که با دفتر وی برقرار می‌شود، تهدید شده‌اند که از متمم دوم قانون اساسی که به حق برخورداری شهروندان از اسلحه اشاره می‌کند، استفاده خواهند کرد.

وی گفت، تهدیدکنندگان می‌گویند: «متمم دوم قانون اساسی ایالات متحده برای همین است. این یک تهدید به مرگ آشکار برای شمارش آراء در دموکراسی است ».

ترامپ پنجشنبه شب به وقت محلی (بامداد جمعه ۱۶ آبان به وقت تهران) با برگزاری یک کنفرانس خبری و پس از اعلام پیشتازی بایدن در پنسیلوانیا، بدون آنکه شواهدی ارائه دهد، مسئولان انتخاباتی پنسلوانیا را به تقلب گسترده در شمارش آراء انتخاباتی متهم کرد.

وی در این خصوص گفت:‌ «در پنسیلوانیا، دموکرات‌ها اجازه دادند سه روز بعد از (روز برگزاری) انتخابات، آراء‌ همچنان دریافت شود و حتی فکر می‌کنم بیشتر از این مدت (برای دریافت رأی) زمان داده‌اند و آنها بدون تعیین هویت افراد، در حال شمارش آراء هستند. بنابراین علامت پست و هویت افراد موجود نیست».

ستاد انتخاباتی ترامپ همچنین چندین پرونده قضایی در پنسیلوانیا تشکیل داده‌اند و از قضات این ایالت خواسته‌اند که یا آراء پستی شمارش شده را باطل کنند یا شمارش آراء پستی را متوقف کنند.

دیوان عالی ایالت پنسیلوانیا چند روز قبل از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا حکم کرده بود که مهلت شمارش آراء صندوق‌های پستی قابل تمدید است.

علیرغم تمامی درخواست‌های ترامپ برای توقف شمارش آراء، بایدن که شنبه شب به وقت تهران، خود را به عنوان پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اعلام کرد و اطمینان داد که تمامی آراء شمارش شود و خواستار اتحاد مردم کشورش شد.

اشمیت در مصاحبه خود تصریح کرد: «آسیب واقعی این نیست که چه کسی پیروز شود یا چه کسی انتخاب شود، بلکه آسیب واقعی چگونگی واکنش همگی ما به این فرایند است. بنابراین، در پایان روز، همگی اطمینان داریم که تمامی صداها شنیده شده است و پیروز یا بازنده، افرادی هستند که ما مردم انتخاب کردیم که نمایندگی ما را برعهده داشته باشند».

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار