رونمایی از سامانه هوشمند تیربار موشکی سپاه
کد خبر: 1025855
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Is3
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آیین رونمایی از سامانه خودکار و هوشمند پرتاب‌های پیوسته و متوالی موشک‌های بالستیک دوربرد (تیربار موشکی) نیروی هوافضای سپاه، صبح چهارشنبه برگزار شد.
سرویس سیاست جوان آنلاین: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سامانه خودکار و هوشمند پرتاب‌های متوالی موشک‌های بالستیک دوربرد نیروی هوافضا (تیربار موشکی) رونمایی کرد. افزایش توان موشکی ایران و پیشرفت کیفی و کمی آن از سیاست‌های اصلی ایران در دهه‌های اخیر بوده است و همین توان تسلیحاتی باعث شده تا دشمنان چشم طمع نظامی را از ایران بردارند و در واقع صلحی مسلح و آتش‌بسی در سایه قدرت نظامی شکل بگیرد. رهبر انقلاب هم همواره پس از تأکید بر لزوم پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور و لزوم تلاش مسئولان برای بهبود اوضاع معیشتی مردم، بر تقویت توان نظامی و تسلیحاتی کشور تأکید کرده‌اند. از جمله ایشان در روز سه‌شنبه ۱۳ آبان، اقتصاد را مورد اول و امنیت و فرهنگ را موارد دوم و سومی دانستند که در آن‌ها «مسئولان بایستی یک مقداری تحرّک بهتری داشته باشند». حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد بحث امنیت در این سخنرانی فرمودند: «در باب امنیت [هم]که عرض می‌کنیم، عمده مراد امنیت خارجی است که باید کشور به ابزار‌های دفاعی مجهّز بشود؛ [مثل]همین موشک و پهپاد و هواپیما و امثال این‌ها که مشغول [ساختن هم]هستند؛ این‌ها امنیت خارجی کشور را تأمین می‌کند؛ یعنی موجب می‌شود که کشور مطمع دشمن قرار نگیرد، دشمن به کشور طمع نکند. این جور نیست که ما خیال کنیم که همه مشکلات با ساختن موشک درست می‌شود؛ نه، نخیر؛ بعضی از مشکلات هست که هیچ ربطی هم به موشک ندارد، امّا بسیاری از مشکلات هم هست که به همین ابزار‌های دفاعی ارتباط پیدا می‌کند.»

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در مراسم رونمایی از تیربار موشکی تأکید کرد: «این ستون مستحکم خیمه بازدارندگی و دفاع اطمینان‌بخش نظام ما و قدرتی مهیب است که با آن اراده سیاسی نظام به دشمن نشان شده و در صورت نیاز به او تحمیل می‌شود.»

در مردادماه امسال هم طی رزمایش پیامبر اعظم ۱۴، سپاه تسلیحات نظامی جدید و متعددی را با موفقیت آزمایش کرد، اما مهم‌ترین و منحصر به فردترین دستاورد دفاعی که در آن رزمایش شاهد بودیم و موجب حیرت بسیاری از کارشناسان و ناظران بین‌المللی شده بود، شلیک موشک‌های بالستیک مدفون شده در زیر خاک به سمت اهداف بود. موضوعی که برخلاف شلیک موشک‌های بالستیک از سیلو‌های زیرزمینی که آن هم تنها در اختیار چند کشور محدود جهان قرار دارد، تاکنون سابقه‌ای از آن در دنیا وجود نداشت و فناوری آن تاکنون در انحصار ایران قرار دارد.

تسلط عملیاتی و استراتژیک نظام را به دشمنان ثابت می‌کنیم

با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آیین رونمایی از سامانه خودکار و هوشمند پرتاب‌های پیوسته و متوالی موشک‌های بالستیک دوربرد (تیربار موشکی) نیروی هوافضای سپاه، صبح چهارشنبه برگزار شد.

فرمانده کل سپاه در این آیین، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران امروز در حال رشد، توسعه، گسترش و غلبه بر دشمنان است، گفت: از سوی دیگر دشمنان ما با انحطاط و زوال قدرت روبه‌رو هستند و هر روز که می‌گذرد شتاب و شیب این زوال تندتر می‌شود؛ اما هنوز تهدیدات دشمن پابرجاست. وی با بیان اینکه حتی هنگامی که دشمن در حال متلاشی شدن و فروپاشی است باز هم مانند یک ساختمان بلند در حال فروریزی، خطرناک است، گفت: باید کاملاً مراقب و هوشیار باشیم و بر استعداد، ظرفیت و قابلیت دفاعی و بازدارندگی خود بیفزاییم.

فرمانده کل سپاه، قدرت موشکی ایران اسلامی را تولد و تراکم اراده ملت ایران توصیف و با تأکید بر اینکه زمانی که موشک‌های ما به پرواز درمی‌آیند، پیکره دشمن می‌لرزد، تصریح کرد: این ستون مستحکم خیمه بازدارندگی و دفاع اطمینان‌بخش نظام ما و قدرتی مهیب است که با آن اراده سیاسی نظام به دشمن نشان شده و در صورت نیاز به او تحمیل می‌شود.

سرلشکر سلامی توان اطمینان‌بخش موشکی را ضامن تداوم حیات و بازدارندگی نظام عنوان و تأکید کرد: به فضل الهی ما روز به روز شاهد درخشش‌های جدید در این عرصه هستیم و امروز نیز شاهد یک پدیده نو و یک دستاورد جدید با عنوان قابلیت پرتاب همزمان یا متوالی موشک با فاصله‌های زمانی دلخواه هستیم که این گونه پرتاب‌ها از لحاظ عملیاتی و تاکتیکی ارزش‌های افزوده زیادی برای ما به همراه خواهد داشت.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به خباثت‌ها و توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران و ضرورت آمادگی تمام‌عیار و مستمر برابر تهدیدات، خطاب به فرماندهان و رزمندگان نیروی هوافضای سپاه تأکید کرد: دست‌های شما همواره روی ماشه باشد؛ شاهدیم که دشمنان گاهی بر طبل تهدید می‌کوبند؛ آن‌ها را باید مهار و سیطره روانی و تسلط فنی، تکنیکی، تاکتیکی، عملیاتی و استراتژیک نظام را به آنان ثابت کنیم. بدون این سیطره نمی‌توانیم آزاد و آرام زندگی کنیم.

سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه قدرت موشکی ما ضامن عقب‌نشینی دشمنان است، گفت: تا به امروز هم این قدرت در صحنه‌های مختلف اعم از مبارزه با داعش، مبارزه با ضدانقلاب در غرب کشور و در مناطق دوردست و نیز اسقاط اراده و انصراف دشمن از تهدید نظام و ملت ایران کارکرد و تأثیرات خود را به خوبی نشان داده است.

فرمانده کل سپاه در پایان با قدردانی از مجاهدت‌های فرماندهان، رزمندگان و تلاشگران عرصه موشکی در به ثمر نشاندن دستاورد‌های این عرصه اقتدارآفرین و توسعه و گسترش قدرت نظام اسلامی، خطاب به ملت ایران تأکید کرد: به مردم عزیز و شریف ایران اطمینان می‌دهیم قدرت ما فائقه است؛ ما همیشه پیروزیم و برای دفاع از حیثیت، شرف، استقلال، منزلت و کرامت این ملت عزیز هیچ نگرانی و کمبودی نداریم و پیشمرگ و فدایی‌شان هستیم. آن‌ها با آرامش خاطر زندگی کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار