سرزمین‌های فلسطینی به زور گرفته شد جز با زور ستانده نمی‌شود
کد خبر: 1025734
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Iq6
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۷
مقاومت فلسطینی در سالگرد بالفور:
روز گذشته در حالی گروه‌های مقاومت فلسطینی در یکصد و‌سومین سالگرد بیانیه بالفور در مورد پیدایش رژیم صهیونیستی، مخالفت خود را با کوتاه آمدن از حقوق مردم فلسطین ابراز کردند که رژیم صهیونیستی طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن ۲۰۰ مکان متعلق به فلسطینی‌ها در منطقه مهم «وادی الجوز» (در قدس شرقی) تخریب و شهرکی صهیونیستی به جای آن ایجاد می‌شود. سفیر امریکا در سرزمین‌های اشغالی هم گفته که اگر ترامپ برای دومین دور متوالی در انتخابات ریاست جمهوری امریکا پیروز شود، منطقه خاورمیانه را برای یک قرن آینده تغییر خواهد داد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: دیوید فریدمن، سفیر امریکا در اسرائیل دیروز همزمان با آغاز انتخابات ریاست جمهوری امریکا گفت که سیاست‌هایی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا قصد دارد در صورت پیروزی در دور دوم اعمال کند، منجر به تحول خاورمیانه برای ۱۰۰ سال آینده خواهد شد. فریدمن به صحبت‌های ترامپ درباره آمادگی پنج تا ۱۰ کشور دیگر برای ورود به عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و پس از فخرفروشی به عادی‌سازی روابط کشور‌های عربی با رژیم صهیونیستی گفت: در این زمان فلسطینی‌ها می‌فهمند که در بخش اشتباه تاریخ ایستاده‌اند و رویکردشان را تغییر خواهند داد. سفیر امریکا گفته که انتخاب مجدد ترامپ برای ریاست جمهوری ذهنیت را از مقاومت به سمت صف کشیدن برای سوار شدن به هواپیما تغییر خواهد داد. همزمان، تل آویو نیز طرح‌های سرزمینی را در قدس و کرانه باختری تشدید کرده است. شهرداری قدس وابسته به رژیم صهیونیستی اعلام کرد که پروژه تخریب تمامی مشاغل فلسطینی در منطقه وادی الجوز در قدس شرقی اشغالی را برای ساخت «دره سیلیکون» تصویب کرده است. هدف شهرداری از پروژه مذکور توسعه قدس شرقی بوده و تمامی محل‌های کار در منطقه به محله‌های عیسویه و ام طوبا در بیت‌المقدس شرقی منتقل می‌شوند. همزمان، روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» از طرح جدید اسرائیل برای دست‌اندازی صد‌ها هزار دونم (هر دونم حدود هزار متر) از اراضی کرانه باختری پرده برداشت. نهاد موسوم به «اداره مدنی» به عنوان بازوی اجرایی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری به دنبال آن است که پس از عملیات پایش اراضی در کرانه باختری و مشخص کردن آن‌ها به عنوان اراضی خصوصی یا «دولتی»، امکان تسلط رژیم صهیونیستی بر هزاران متر در این منطقه را فراهم کند، به ویژه زمین‌هایی که این رژیم، آن‌ها را اراضی متروکه اعلام کرده است تا با اعلام آن‌ها به عنوان «اراضی دولتی» راه را بر تثبیت مالکیت آن‌ها توسط تشکیلات خودگردان در منطقه «ج» ببندد.

با این وجود، گرو‌ه‌های مقاومت دیروز در یکصد وسومین سالگرد اعلامیه بالفور در مورد ایجاد رژیم صهیونیستی مخالفت خود را با کوتاه آمدن از حقوق مردم ابراز کردند. مردم نوار غزه یک تجمع بزرگ در محکومیت بیانیه بالفور برگزار کردند و طرح فعلی معامله قرن امریکا را هم در امتداد همان بیانیه ننگین بالفور خوانده و تأکید کردند که این توطئه‌ها باطل است. جنبش حماس گفته که این سالگرد شاهدی آشکار بر منحرف شدن ارزش‌های انسانی و سیاسی بین‌المللی است و بزرگ‌ترین عملیات غارت در تاریخ بوده است که قیمومت انگلیس برای آن مقدمه‌چینی کرد و امریکا در حال حاضر، آن را تقلید می‌کند. حماس حمایت خود را از روند وحدت ملی فلسطین اعلام کرده که در این مرحله، یک گزینه استراتژیک است. جنبش جهاد اسلامی تأکید کرد که از نتایج معاهده بالفور این بود که نظام‌های عربی به سمت عادی‌سازی روابط با دولت اشغالگر شتافتند، اما با وجود تمام تلاش‌هایی که جهت ریشه‌کن کردن، آوارگی، تقسیم و الحاق و سرقت صورت می‌گیرد، مردم فلسطین در تصمیم خود سست نخواهند شد. «عبد اللطیف القانوع» سخنگوی جنبش حماس هم تأکید کرد که رژیم صهیونیستی مسئول اصلی ادامه محاصره نوار غزه است و تأکید کرده است: «نمی‌پذیریم که اسرائیل اقدامات مربوط به لغو محاصره ملت ما را به تأخیر و تعویق بیندازد.» جنبش جهاد اسلامی هم تأکید کرد آنچه به زور گرفته شده است، جز با زور ستانده نمی‌شود و بر این اساس، مقاومت از هیچ تلاشی برای نبرد با دشمن صهیونیستی کوتاهی نخواهد ورزید و این حق با گذشت زمان از بین نخواهد رفت.

تل‌آویو به دنبال مرگ تدریجی ماهر الاخرس

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که تل‌آویو در حال اجرای عملیاتی برای از بین بردن اسیر ماهر الاخرس است، بدون آنکه وی را محاکمه کند یا اینکه او جرمی مرتکب شده باشد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المیادین، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که تل‌آویو در حال از بین بردن تدریجی اسیر ماهر الاخرس است، در حالی که زمان وی در حال پایان یافتن است و محاکمه‌ای برای او برگزار نشده و او جرمی مرتکب نشده است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که ده‌ها تن از کادر این جنبش شروع به اعتصاب دسته جمعی در همبستگی با الاخرس کرده‌اند. جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که سکوت کشور‌های عربی و همدستی سازشگران قاتل اسیر فلسطینی می‌شود که در نود و نهمین روز از اعتصاب غذای خود در آستانه شهادت است. روز دوشنبه باشگاه اسیران فلسطینی تأکید کرد که وضعیت جسمانی ماهر الاخرس نابسامان شده و او با گذشت ۹۸ روز از اعتصاب غذا، با خطر مرگ مواجه است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار