هفته وحدت و بشارت رهایی از چنگال توحش غرب
کد خبر: 1025706
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ipe
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۱
سیدعبدالله متولیان
سخنان دیروز حضرت امام خامنه‌ای در باره هفته وحدت و ضرورت استکبارستیزی جهان اسلام، بدیع و مشتمل بر نکاتی بود که نمی‌توان به آسانی از کنار آن عبور کرد. سخنان معظم له فصل نوینی از اتحاد جهان اسلام علیه دشمنان کینه توز غربی و قارون‌های منطقه‌ای به‌عنوان هم‌پیمان غرب محسوب می‌شود که باید مورد توجه اصحاب قلم قرار گیرد. آنچه که ذیلاً تقدیم می‌شود تبیین برخی فراز‌های این سخنرانی بسیار مهم در باره وحدت است.

وحدت امت اسلامی در طول تاریخ همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بزرگان جهان اسلام بوده است. با شکل گیری انقلاب اسلامی در ایران، حضرت امام خمینی نیز وحدت امت اسلامی را به‌عنوان یکی از اهداف بنیادین انقلاب اسلامی مطرح کرده و به همین منظور فاصله اختلافی تولد پیامبر گرامی اسلام را به‌عنوان هفته وحدت نامگذاری کرده و از یک اختلاف فرصت ساختند. وحدت برای نظام اسلامی ایران به‌عنوان رسالت مطرح بوده و پنجمین مرحله از مراحل پنجگانه فرایند تحقق اهداف انقلاب اسلامی، که همانا ایجاد تمدن اسلامی است بی‌شک بدون نگاه جامع به وحدت بین مذاهب اسلامی تحقق آن امری محال خواهد بود. وحدت امت اسلامی نه به معنای هضم شدن مذاهب در یکدیگر بلکه به معنای هم افزایی در راه نیل به اهداف مشترک اسلامی با پرهیز از موارد اختلافی و تأکید بر مشترکات بین مذاهب است. اگر جهان اسلام را مانند یک ساعت فرض کنیم که باید زمان دقیق را نشان دهد، مذاهب اسلامی به مثابه چرخ دنده‌های متفاوت و ناهمگون این ساعت خواهند بود که اگر چه هیچ شباهتی از حیث اندازه، قطر، شکل، وزن، جهت گشتن و... با هم ندارند، اما همه آن‌ها حول محور نشان دادن زمان هم‌راستا و هم‌افزا حرکت می‌کنند.

بزرگ‌ترین و خطرناک‌ترین سلاح دشمن علیه جهان اسلام، سلاح تفرقه و نفرت پراکنی و کینه توزی بین مذاهب اسلامی بوده و هست. دشمنان اسلام از راه پاشیدن بذر تفرقه و اختلاف بین مذاهب اسلامی، همواره مانع از اتحاد کشور‌ها و ملت‌های مسلمان شده و از این راه به تاراج منابع مادی و معنوی و تخریب فرهنگ غنی اسلامی پرداخته و با ایجاد کانون‌های فتنه و تولید مذاهب جعلی نظیر بهائیت و وهابیت در کوره اختلافات دمیده‌اند.

طبق آیه ۲۹ سوره فتح، امت پیامبر اکرم و کسانی که با او هستند باید حداقل دو ویژگی برجسته و ممتاز مشتمل بر «شدید بر کفار و دشمن» و «رحیم در بین خود» داشته باشند و چیزی به اندازه وحدت جهان اسلام موجب خشم و عصبانیت کفار نخواهد شد، اما از دسیسه‌های دشمن در طول تاریخ این بوده که اولاً معیت امت پیامبر (ص) را به تفرفه مبدل کرده و ثانیاً جای شدید و رحیم را عوض کرده و مذاهب اسلامی را به جان هم انداخته و اخوت اسلامی جای خود را به بغض و عداوت و دشمنی داده ولی مذاهب اسلامی را به رفاقت و دوستی با کفار و دشمنان فراخوانده‌اند.

از همین رو است که به فرمایش مقام معظم رهبری، دشمنان اسلام پیش و بیش از مسلمانان اهمیت و خطر هفته وحدت را برای منافع خود درک کرده و دریافته‌اند که تحقق وحدت اسلامی به منزله پایان دادن به سلطه ظالمانه آنان بر جهان اسلام و تاراج منابع این کشور‌ها بوده و برای ایجاد انحراف در مسیر وحدت اسلامی دست به کار شده و با «ایجاد مراکز نرم‌افزاری تولید اندیشه‌های ضد تقریبی»، «سازماندهی و استخدام مزدوران قلم به مزد برای دمیدن در کوره نفرت و تفرقه»، «ایجاد و تجهیز صد‌ها مرکز رسانه‌ای برای سم‌پاشی و تفرقه‌افکنی»، «ایجاد، سازماندهی، تجهیز و هدایت ده‌ها گروه تروریستی و تکفیری نظیر داعش»، «مسلط کردن حاکمان مزدور وهابی بر کشور‌های اسلامی و پشتیبانی مالی و... از تفرقه افکنی در بین کشور‌های اسلامی»، «راه اندازی جنگ‌های خانمان‌سوز در منطقه»، «لشکرکشی مستقیم به کشور‌های اسلامی نظیر افغانستان و عراق»، «نفوذ به کشور‌های اسلامی و انجام فعالیت‌های جاسوسی و تحریک اقوام و مذاهب و تشدید اختلافات» و... با جدیت تمام مانع از تحقق این امر مهم شده‌اند. چه کسی تردید دارد که ایجاد کرسی فقه جعفری در دانشگاه الازهر مصر میوه شجره طیبه وحدت است، پیروزی رزمندگان فلسطینی و حزب‌الله لبنان بر رژیم منفور و تروریست صهیونیستی از آثار وحدت اسلامی است، پیروزی سوریه بر مثلث اشرار «غربی، عبری، وهابی» از آثار و نتایج وحدت شیعه و سنی است. بی‌تردید همان طور که امام راحل فرمودند وحدت ضامن حفظ استقلال و رهایی جهان اسلام از چنگال نظام سلطه است. وحدت اسلامی «اضمحلال رژیم صهیونیستی»، «پیروزی و تشکیل مجدد کشور فلسطین»، «آزادی کشور‌های مسلمان از چنگال حاکمان خودفروخته»، «تسلط مسلمانان بر منابع حیاتی خود و کوتاه شدن دست متجاوزان» و... را نوید می‌دهد.

امسال برای اولین بار روز ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت با ۱۳ آبان و روز استکبارستیزی تقارن یافته و این موضوع مهم که تصویری روشن از امت اسلامی را که باید علیه دشمن مستکبر متحد شوند به نمایش گذاشته را باید به فال نیک گرفت که غایت هدف وحدت اسلامی نیز همین اتحاد مسلمانان علیه دشمنان مستکبر، ظالم و غارت‌گر است. ۱۳ آبان در ایران مظهر استکبارستیزی است و امریکا نماد مجسم و تمام عیار استکبارورزی است. امریکا هم تروریست است هم تروریست پرور، هم مداخله‌گر است هم غارت‌گر، هم فاسد است هم انخصارگر. امریکا تابلوی تمام نما و جامع همه زشتی‌ها، پلشتی‌ها، درنده خویی‌ها، شیطنت‌ها، غارتگری‌ها و... است و مبارزه با زورگویی، زیاده‌خواهی، درنده خویی و شرارت‌های غرب و امریکا عین عقلانیت و تسلیم شدن در برابر چنین دشمنی ضد عقلانیت و عین حماقت و عین خیانت است.

رویکرد مبارزه با امریکا و غرب اینک از مرز‌های ایران فراتر رفته و در عمق راهبردی ایران به جهان اسلام تسری پیدا کرده و دسیسه‌های تفرقه افکنانه غرب برای تکثیر و پراکندن بذر نفاق و دشمنی بی اثر و جای خود را به همدلی مسلمانان داده است. مسلمانان جهان اسلام بیش از تفرقه به وحدت متمرکز شده و حول محور مبارزه با اهریمن امریکایی متحد شده‌اند و همین امر عصبانیت بیشتر سردمداران نظام سلطه و صهیونیست‌ها را در پی داشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار