دانشگاهی که گره گشای امور مردم باشد ارزشمند است
کد خبر: 1025240
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ii8
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان تاکید کرد
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: دانشگاهی که گره گشای امور مردم باشد ارزشمند است.

آیت الله سلیمانی در مراسم افتتاح تکمیل و کلنگ زنی چند طرح آموزشی دانشگاه کاشان، کسب رتبه های علمی دانشگاه کاشان در عرصه های مختلف را حایز اهمیت دانست و افزود: دانشگاه ها باید در راستای خدمت به مردم و رفع نیازهای جامعه گام بردارند.
وی از تلاش ها و حمایت های خیرین و نیکوکاران در توسعه فضاهای علمی دانشگاه کاشان قدردانی کرد و اظهارداشت: باید از خیرینی که توانستند دانشگاه را در مسیرهای کارآفرینی و ارتباط با جامعه و صنعت سوق دهد تجلیل کرد.
امام جمعه کاشان از خیرین به عنوان فرهیختگان، اندیشه ورزان والا مقام، دلسوزان و ایثارگران مال یاد کرد و افزود: باید با حمایت های خیرین بتوان دانشگاه را در راستای رفع نیازهای مردم و عمل گرایی سوق داد.
وی با بیان اینکه قدرتی که برای خدمت به مردم باشد ارزشمند است نه برای از بین بردن مردم، خاطر نشان کرد: برداشتن دیوار دانشگاه و باز شدن آن به روی مردم مهم است.
وی ساخت کلاس های درس در دانشگاه ها را مهمتر از ساخت آمفی تئاتر و سالن های اجتماعات دانست و افزود: دانشگاه باید نیازهای منطقه را بشناسد و گره گشای منطقه باشد و پیوند و آشتی با صنعت پیدا کند و گره های کور صنعت را مرتفع سازد.
آیت الله سلیمانی با بیان اینکه غرب از دانشگاه توانستند قدرت دفاعی خود را توسعه دهند، خاطرنشان کرد: دانشگاه های ما برای رسیدن به خدمت به مردم است و این در حالیست که در قدرت غرب از دانشگاه ها برای سلطه به مردم و ساخت قدرت تسلیحاتی استفاده می شود.
نمانیده ولی فقیه و امام جمعه کاشان علم را سلطان و سلاح برای مقابله با دشمن دانست و افزود: دانشگاهی ارزش دارد که به تعبیر مولی امیر المومنین علی (علیه السلام) گره گشای مردم باشد و از علم برای خدمت به مردم به کار گرفته شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار