سیگنال‌های مثبت به نخست‌وزیری حریری
کد خبر: 1024899
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Icd
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۸
به موازات رایزنی‌های نخست‌وزیر مکلف لبنان، معاون دبیرکل حزب‌الله اعلام کرد که این جنبش، برای تشکیل دولتی کارآمد آمادگی دارد. رئیس مجلس این کشور نیز بر لزوم حمایت کامل از دولت تأکید کرد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین:  منابع خبری از تردد‌های سعد حریری به کاخ بعبدا به منظور رایزنی برای تشکیل دولت خبر داده‌اند. شیخ نعیم قاسم نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت تشکیل دولت گفت که حزب‌الله اکتبر سال گذشته به روشنی اعلام کرد که با استعفای دولت سعد حریری موافق نیست و برگه اصلاحات تهیه شده دولت وی در آن زمان نیاز به کار مداوم برای رسیدگی به بحران‌های اقتصادی و اجتماعی و نابودی سیستم فاسد دارد. نعیم قاسم ابراز امیدواری کرد که دولت در اسرع وقت تشکیل شود و رأی اعتماد فراکسیون‌های پارلمانی را به دست آورد.

روزنامه لبنانی الجمهوریه نیز به نقل از نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان نوشت: «دولت مأموریت دشواری دارد که نیازمند حمایت کامل همه طرف‌هاست، نجات کشور مسئولیت همگانی است و دولت برای انجام مأموریتش باید از حمایت گسترده مردمی، حزبی و پارلمان برخوردار باشد تا بتواند هدف مورد نظر یعنی خروج لبنان از بحران و ایجاد رونق و شکوفایی مجدد را محقق کند.»

منابع مطلع درباره اقدامات حریری اعلام کردند که وی برداشت اولیه‌ای از حجم دولت و توازن در توزیع وزارتخانه‌ها میان طوایف و فراکسیون‌های سیاسی و نیز فهرستی از اسامی پیشنهادی یا نامزد‌ها برای تصدی برخی از وزارتخانه‌ها دارد و این اطلاعات اولیه حاصل رایزنی‌های حریری با تعدادی از نمایندگان فراکسیون‌ها و به ویژه با شخص میشل عون رئیس‌جمهور لبنان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار