آقای شهردار! مراقب هویت اصفهان باش!
کد خبر: 1024786
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Iao
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
"یاداشت"
رضاصالحی پژوه – روزنامه نگار

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،  رضاصالحی پژوه – روزنامه نگارو صاحب امتیاز هفته نامه قاف قلم در یادشتی به شهردار اصفهان موضوعاتی را یاد آور شد که اصفهان به عنوان پایتخت تمدن وفرهنگ ایران ( بور کینو فاسو) نیست ؛ هویت تاریخی اصفهان برگرفته از ادوار دور باید حفظ شود وشما کاری کنید که نسلهای آیند درود تحیتشان نثارتان شود .او دراین یاداشت نوشته است ؛آقای دکتر نوروزی، شهردار محترم اصفهان همانطور که می دانید، هویت یک شهر دربرگیرنده مولفه های مختلفی است که بخشی از آن را تاریخ و گویه های فرهنگی-تاریخی آن تشکیل می دهد، اما متاسفانه طی چند سال اخیر نه تنها در زمینه حفظ ابنیه، آثار و اشیاء تاریخی کمترین همتی گماشته نشده است، که بعضا شاهد از بین رفتن آن ها در کش و قوس های سیاسی، سوء مدیریت ها، سوء نیت ها و ... بوده ایم که از مهمترین مصادیق این مسئله که حاوی مجموعه ای از معضلات نامبرده بالا بود، می توان به آتش سوزی مخزن کتابخانه دانشگاه اصفهان اشاره کرد.

لذا در بررسی های به عمل آمده مشخص گردیده مخزن کتب فاخر کتابخانه مرکزی اصفهان نیز از وضعیت خوبی برخوردار نیست و نه تنها سیستم اطفاء حریق مناسب نداشته، که اخبار واصله مبنی بر آن است که اصلا سیستم اطفاء حریق ندارد! وضعیت فاضلاب کتابخانه بسیار خطرناک بوده و دوبار نیز فاضلاب پس زده و به این مخزن کتب نشست کرده و حتی تعدادی از کتب فاخر و اسناد را تخریب نموده است.

لذا از آنجا که بر اساس گزارش های  "یوداش تادوش کروسینسکی" کشیش لهستانی الاصلی که در زمان سقوط اصفهان در دوره شاه سلطان حسین (که قطعا این شاه صفوی معرف حضور هستند !) و نوشتار کتاب "تاریخ واپسین انقلاب ایران" به قلم "آنتوان دُو سِرسو" فرانسوی، و پیگیری های صورت گرفته این حقیر، طوماری مبنی بر حق کاپیتولاسیون افاغنه در ایران به پاتختی اصفهان و ده ها نمونه با ارزش دیگر از جمله گزارش های کروسینسکی، بخشی از دستخط های ژان شاردن و ... اکنون در این مخزن در شرایط خطرناکی نگهداری می شود، لذا لازم است در اسرع وقت نسبت به ایمن سازی این مخزن ارزنده دستور مقتضی صادر و شهروندان فرهیخته شهر، اصفهان پژوهان و دلسوزان این خطه از ایران عزیز اسلامی که سه دوره پایتختی کشور عزیزمان را تجربه کرده است را از فرجام دستورات مطلع فرمایید.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار