نبود امکانات تحصیلی و تامین کتاب فوق برنامه است
کد خبر: 1024375
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IUB
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
ترک تحصیل وعدم گرایش ثبت نام دانش آموزان؛
آیین امضای تفاهم نامه کلاس شهر فی مابین کمسیون اجتماعی شورای شهر و اداره کل آموزش و پرورش و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزش شهرداری اصفهان با حضور کوروش محمدی رئیس کمسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان و محمدعیدی معاونت فرهنگی تفریحی شهرداری و دیگر حاضرین جلسه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان رئیس کمسیون اجتماعی شورای شهر اصفهان اظهار نمود: وزارت کشور پنج وظیفه برای شهرهای دوستدار کودک به شهرداری ابلاغ کرده که سه مورد از این وظایف مربوط به حوزه فرهنگی و اجتماعی است

وی در خصوص مهارت آموزی به شهروندان گفت: هر جایی که قرار باشد شهروند شایسته و شهر شایسته ای داشته باشیم باید به مبحث مهارت آموزی توجه کنیم و خروجی این توجه ها واقعی شدن توسعه پایدار و مسئولیت پذیری بیشترشهروندان و موارد دیگری می باشد.

محمدی در ادامه عنوان کرد: امیدواریم شهر با آن تفکری که در نهاد اولیه شکل گیری حضور داشته، بتواند جبران کند و از حالت شعاری به سمت یک حرکت نهادینه شده که وابسته به شخص و یا نهادی در مدیریت نباشد پیش رود.

احمد رضایی رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی در حاشیه این رونمایی گفت: دانش آموزان در مقطع ابتدایی مباحث درسی و علمی خودشان مثل ریاضی، علوم، فارسی، و علوم دیگر را مطالعه می کنند و از آنجایی که در شهرها زندگی می کنند باید بعنوان یک شهروند در آینده رفتارهای شهروندی را داشته باشند البته این رفتار های شهروندی جدا از مباحث علمی و درسی که دارند نخواهند بود بنابراین توافقی شد با اداره کل آموزش و پرورش ویکسری مباحثی که مربوط بود به آموزش و فرهنگ شهروندی جمع آوری شده و در یک کتاب برای دانش آموزان، اولیا و معلمین قرار داده خواهد شد.

در حال حاضر نمی توانیم تعیین کنیم که بودجه این کار چقدر خواهد بود اقلام آموزشی یکی خود کتاب است که باید چاپ کنیم و در اختیار دانش آموزان قرار دهیم و نکته ای که وجود دارد ما ۳۰ هزار دانش آموز اول ابتدایی در شهر اصفهان و ۷۰ هزار دانش اموز ۶ ابتدایی در استان اصفهان تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

انجام این طرح فوق العاده ضرورت داشته و امکان ندارد دانش آموزان ما بدون یادگیری رفتار شهروندی رشد کنند و آنچه که تعلیم می بینند برای یک زندگی مطلوب در شهر می باشد.

نسرین باباپور رئیس اداره آموزش پیش دبستان و دوره اول ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در رابطه با کلاس شهروندی بیان کرد: ما محتوای کتاب های درسی را گسترش داده و فعالیت های تکمیلی برای آن پیش بینی کردیم.

وی گفت: گروه تولید محتوادر سطح اداره کل آموزش و پرورش با همکاری اداره شهروندی تشکیل شدکه به بررسی و تحلیل کتاب های درسی پرداخته بطور مثال بحث وسایل نقلیه، بهداشت، محیط زیست و یکسری فعالیت های مکمل طراحی شده و بصورت یک کتاب فوق برنامه در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره آموزش پیش دبستان و دوره اول ابتدایی اداره کل اموزش و پرورش استان اصفهان در رابطه با مشکلات مناطق محروم تصریح نمود: برای مدارس محروم بودجه هایی در نظر گرفته شده ولی میدانیم این بودجه ها کافی نمی باشند وباید خیرین ورود پیدا کنند.

،

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار