آبرسانی پایدار به ۹ روستا در بخش کوهپایه اصفهان
کد خبر: 1024205
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IRR
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
در نیمه اول سال جاری صورت گرفت؛
در نیمه نخست سال جاری همزمان با یکپارچه سازی شرکت‌های آبفا شهری و روستایی در استان اصفهان، ۹ روستا در منطقه کوهپایه تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرارگرفتند و از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،مدیر آبفا کوهپایه افزود: کوهپایه در شرق اصفهان و در منطقه کویری قرار دارد و منابع آبی دراین منطقه بسیار محدود است، بطوریکه آب شرب بیش از 84 درصد جمعیت از طریق طرح آبرسانی اصفهان بزرگ تامین می شود و تنها 16 درصد نیاز آبی با بهره گیری از منابع داخلی رفع می گردد.

عباس رحیمی با بیان اینکه منطقه کوهپایه دارای 68 روستا و سکونتگاه می باشد عنوان کرد: هم اکنون 38 روستا تحت پوشش شرکت آبفا کوهپایه قرار دارد  که 29 روستای آن بالای 20 خانوار می باشد.

وی طول شبکه توزیع آب روستایی را 205 کیلومتر برآورد کرد و اظهارداشت: در حال حاضر طول خطوط انتقال  آب روستایی  106 کیلومتر می باشد، همچنین 31 مخزن با حجم 7 هزار و 240 متر مکعب در روستاهای کوهپایه در مدار بهره برداری قرار دارد.

مدیر آبفا کوهپایه جمعیت روستایی را بیش از 7 هزار و 720 نفر اعلام کرد و تصریح نمود: 5 هزار و 400 انشعاب آب به روستاییان در منطقه کوهپایه واگذار شده است.

وی با بیان اینکه با یکپارچه سازی آبفا شهری و روستایی بسیاری از  موازی کاری ها  حذف گردیده است، بیان کرد: سرعت خدمات رسانی به مشترکین در  روستاها بهتر و بیشتر شده است به گونه ای که با در مدار قرار دادن 20 کیلومتر خط انتقال و حذف یک باب ایستگاه پمپاژ، توانستیم 9 روستا در منطقه کوهپایه را تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دهیم.

رحیمی اعلام کرد: پیش بینی می شود در 6ماهه دوم سال جاری 8 روستای دیگر در این منطقه از آب شرب سالم و پایدار برخوردار شوند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار