انجام بیش از ۱۱۰۰ ماموریت در آتش‌نشانی مراغه
کد خبر: 1023286
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ICc
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی مراغه گفت: در نیمه نخست امسال، یک هزار و ۱۲۲ ماموریت در بخش‌های امداد و نجات، آموزش و پیشگیری و نظارت ایمنی از سوی این سازمان انجام شده است.

سیدرضا طریقی نیا  افزود: در این مدت، ۱۰۲ مورد اطفای حریق و ۴۳ مورد عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانان در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان انجام  شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۳۰ مورد آتش سوزی در اماکن مسکونی، پنج مورد آتش سوزی در واحدهای تجاری، هشت مورد در واحدهای تولیدی و ۱۴ مورد نیز آتش سوزی خودرو در این شهرستان با حضور آتش‌نشانان این شهرستان مهار و اطفا شده است.

طریقی نیا اضافه کرد: آتش سوزی ۱۱ باغ و مزرعه، هفت باب واحد مسکونی روستایی، یک واحد تجاری روستایی و نیز چهار انباری و تل علوفه نیز در این مدت در مناطق مختلف شهری و روستایی مهار شده است.

انجام ۴۳ مورد عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانی مراغه

طریقی نیا گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری، ۴۳ مورد عملیات امداد و نجات توسط آتش نشانان این شهرستان در نقاط مختلف شهری و روستایی انجام شده است.

وی افزود: امداد و نجات در هشت مورد تصادف جاده ای، ۱۲ مورد نجات از آسانسور و هشت مورد نیز امداد در زمینه رهاسازی فلزات حلقوی و نیز ۲ مورد جستجو برای کشف جسد در مخزن سدها  توسط آتش نشانان در این مدت انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین، سه مورد رفع خطر و یک مورد امداد و نجات از غار و چاه توسط این سازمان در قالب عملیات های امداد و نجات به اجرا درآمده است.

طریقی نیا اضافه کرد: ۲ مورد امداد و نجات برای نجات از آوار و گودبرداری، هفت مورد رفع مزاحمت از حیوانات موذی و ۶ مورد امداد در زمینه آب گرفتگی در این شهرستان از سوی نیروهای این سازمان انجام شده است.

بررسی ۳۸۵ واحدها تجاری و مسکونی از نظر ایمنی

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مراغه گفت: در نیمه نخست امسال همچنین ۳۸۵ پرونده واحدهای مسکونی و تجاری این شهرستان از نظر  برخورداری از استانداردهای ایمنی توسط این سازمان مورد بررسی قرار گرفته است.

طریقی نیا افزود: با بررسی این پرونده ها، ۳۰۴ پروانه ایمنی صدور و  ۸۱مورد مجوز پایان کار برای واحدهای مسکونی و تجاری ارائه شده است.

طریقی نیا با اشاره به اجرای طرح های آموزش همگانی در این سازمان گفت: در این مدت همچنین ۳۸۹ مورد آموزش توسط این سازمان در زمینه اطفای حریق، ایمنی مسکونی و تجاری و نیز بازدید دانش آموزان و دانشجویان انجام شده است.

شهر مراغه با سه هزار و ۱۲۰ هکتار مساحت دارای ۳ ایستگاه آتش‌نشانی است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

برچسب ها: مراغه ، آتش نشانی ، نجات
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار