رسالت اتاق بازرگانی اصفهان تیم سازی و جریان سازی اقتصادی است
کد خبر: 1023077
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004I9F
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:
در نشست اعضای شورای راهبردی و منتورهای شتابدهنده صادراتی که با حضور رئیس اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، عنوان گردید رسالت اتاق بازرگانی تیم سازی و جریان سازی اقتصادی است و این استان موفق نمی شود مگر آنکه یک تیم شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان مسعود گلشیرازی در این نشست گفت: ما یک تیم هستیم تا بتوانیم نقایص خودمان را برطرف و اصلاح کنیم و نقاط قوتمان را برای برداشتن گام های بعدی بشناسیم.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، افزود: اتاق بازرگانی اصفهان در یکسال گذشته یک قدم روبه جلو برداشته و یک تیم شده  تا یاد بگیرد که می تواند از توانمندی های خودش برای کارهای بزرگ استفاده کند.

وی  تصریح کرد: ما بهبود شاخص های محیط کسب و کار را در دستور کار شورای گفت گوی دولت و بخش خصوصی قرار دادیم، در راستای آن با مدیران اجرایی مذاکراتی را انجام دادیم تا در این مسیر حرکت کنیم و توانستیم یک قدم روبه جلو در بهبود شاخص های کسب و کار برداریم که این جای قدردانی دارد.

وی تاکید کرد: در یک سال گذشته در بحث بهبود شاخص های کسب و کار استان بعد از دو سال تجربه شیب منفی مطلق، امسال شیب ملایم مثبت را  تجربه کردیم، البته این امراقناع کننده نیست اما امیدوار کننده است.

گلشیرازی افزود: 10 روز پیش یک موسسه بیرونی در تهران ذیل اتاق ایران و وزارت امور اقتصادی و دارایی نظرسنجی ای  در خصوص بهبود شاخص های کسب و کار را از طرف فعالان اقتصادی کشور گزارش کرد که دراین گزارش عنوان شده بود که اوضاع اصفهان از منظر آنان مطلوب نیست، اما در برش استانی آن، فعالان اقتصادی اصفهان اعلام کرده اند که برترین دستگاه اتاق بازرگانی اصفهان شناخته شده است که این موفقیتی برای ما بود، البته این موضوع اتفاقی نیست که 800 فعال اقتصادی استان این موضوع را عنوان کرده اند، زیرا ما معتقدیم خدمت مدار بودن اتاق این موفقیت را در پی داشته است.

وی تاکید کرد: ما سه گام اساسی در راستای رسالت خودمان در اتاق بازرگانی اصفهان تعریف کرده ایم؛ در گام اول برای آنکه بتوانیم در جریان اقتصادی موثر باشیم، باید مدیرانی را در شتابدهنده های صادراتی پرورش دهیم تا بتوانند در شرکت های اقتصادی کار کنند که در این خصوص شوراهای راهبردی را تعریف کردیم. در گام دوم، در این دوره از اتاق باید بتوانیم از ظرفیت بهتر اعضاء بهره بگیریم و در عین حال تصمیم سازی و قوام سازی کنیم تا اقتصاد این شهر را حرکت دهیم همچنین در گام سوم فعالان زبده اقتصادی ما تجارب خود را در اختیار بازرگانان جوان قرار دهند تا در آینده بتوانند افراد موفقی در عرصه اقتصادی باشند.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: ما باید بتوانیم برای آیندگان خودمان ریل گذاری کنیم که البته این کمی سخت است، اما باید بدانیم کارهای امیدبخشی نیز در این دوره از اتاق با همکاری و همسویی اعضاء و بخش های مختلف اتاق در حال شکل گیری است.

وی در عین حال گفت: با انتشار گزارش شاخص های محیط کسب و کار، مشخص شد که کمتر از 20 درصد اعضا و فعالان اقتصادی ما از ظرفیت های حمایتی اتاق شناخت دارند، از این رو اطلاع رسانی به فعالان اقتصادی را با همکاری صدا و سیما در دستور کار قرار دادیم.

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار