قسامه، سرنوشت مرد تیرانداز را معلوم می‌کند
کد خبر: 1022863
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004I5n
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۷
هیئت قضایی شعبه‌دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پس از شنیدن سوگند ۵۰‌نفر از بستگان اولیای‌دم مبنی بر گناهکار بودن متهم بازداشت شده وارد شور شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  ۱۶ آبان‌سال‌۹۶ مأموران کلانتری‌۱۷۹ خلیج‌فارس از مرگ مشکوک مرد جوانی در یکی از بیمارستان‌های شهر باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به مردی ۳۲‌ساله به نام بابک بود که بر اثر شلیک گلوله زخمی شده و بعد از انتقال به بیمارستان فوت کرده بود.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی پسر دایی مقتول به نام‌میثم که در محل حضور داشت به عنوان شاهد حادثه در توضیح به مأموران گفت: «روز حادثه همراه پسر عمه‌ام و پسر چهارساله‌اش به قهوه‌خانه رفته‌بودیم. بعد از دقایقی تلفن همراه بابک زنگ خورد و همان موقع با یک‌نفر قرار ملاقات گذاشت. بعد از آن تماس سوار ماشین شدیم و حوالی اتوبان آزادگان رفتیم. سر قرار که رسیدیم مرد جوانی با پژو ۲۰۷ آمد و به محض روبه‌رو شدن با پسر عمه‌ام از ماشین پیاده شد و ناگهان اسلحه کشید. او مقابل چشمان من و فرزند خردسال بابک به سمت او شلیک کرد و گریخت. همان موقع با پلیس تماس گرفتم، اما وقتی بابک را به بیمارستان رساندیم بی‌فایده بود.»

بعد از این توضیحات مالک خودرو به نام امید با رصد دوربین‌های مداربسته شناسایی و بازداشت شد. او که از دوستان مقتول بود مورد تحقیق قرار گرفت و مدعی شد شلیک ناخواسته بوده و قصد قتل نداشته است. متهم در اظهاراتش گفت: «من و بابک با هم دوست بودیم، اما مدتی قبل به خاطر اختلاف حساب به مشکل خوردیم. چند بار در این مورد با هم صحبت کردیم، اما فایده نداشت. آن روز با او تماس گرفتم تا مشکلمان حل شود. بابک خواست حضوری همدیگر را ببینیم. طبق قرار به اتوبان آزادگان رفتم بابک همراه پسر دایی و فرزند خردسالش نیز آمد، اما به محض اینکه با من روبه‌رو شد به سمتم سنگ پرتاب کرد که به شیشه ماشینم خورد و شکست. سپس به رویم اسلحه کشید و می‌خواست به طرفم شلیک کند. این شد که اسلحه را از دستش گرفتم و کار به درگیری رسید. در این کشمکش ناخواسته یک تیر به پهلوی بابک شلیک شد. وقتی بابک را خونین روی زمین دیدم از ترس فرار کردم.»
 
بعد از اقرار‌های متهم، وی بنا به شواهد و قرائن موجود به اتهام قتل عمد راهی زندان شد و پرونده در اولین جلسه محاکمه روی میز هیئت‌قضایی شعبه دهم قرار گرفت. متهم در اولین جلسه با درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم بار دیگر جرمش را انکار کرد. او در خصوص اظهارات پسردایی مقتول گفت: «میثم دروغ می‌گوید او به جرم حمل مواد در زندان است و با این اظهارات تلاش می‌کند به او کمک شود. باور کنید قصد قتل نداشتم.» بعد از آخرین دفاع از سوی متهم، هیئت قضایی با توجه به عدم صلاحیت تنها شاهد حادثه، پرونده را لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری مراسم قسامه داد.

به این ترتیب پرونده در دومین جلسه با حضور ۵۰‌نفر از بستگان نسبی اولیای‌دم مبنی بر گناهکار بودن متهم روی میز هیئت قضایی همان شعبه به ریاست قاضی زالی قرار گرفت. مراسم قسامه که در دو روز متوالی انجام گرفت، بعد از قسم خوردن بستگان نسبی اولیای‌دم بر قاتل بودن متهم، هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار