جدیدترین آمار جهانی کرونا ۱۴ مهر ۹۹
کد خبر: 1022217
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HvN
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۳۵ میلیون و ۴۰۴ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ تاکنون ۲۱۴ هزار و ۶۱۱ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۳۵ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۷۴۰ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و ۴۱ هزار و ۸۶۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۶ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۶۸۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۳۶ هزار و ۶۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۹۱۲ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۱۴ هزار و ۶۱۱ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۷۴ هزار و ۴۴۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶ میلیون و ۶۲۳ هزار و ۸۱۵ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۰۲ هزار و ۷۱۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۸ هزار و ۴۵۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۲۸۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۴۶ هزار و ۳۷۵ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، کلمبیا، پرو، اسپانیا و آرژانتین نیز به ترتیب با یک‌میلیون و ۲۱۵ هزار و ۱، ۸۵۵ هزار و ۵۲، ۸۲۸ هزار و ۱۶۹، ۸۱۰ هزار و ۸۰۷ و ۷۹۸ هزار و ۴۸۶ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های مکزیک با ۷۶۱ هزار و ۶۶۵ نفر و آفریقای جنوبی با ۶۸۱ هزار و ۲۸۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۵ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۷۰۳، ۴ میلیون و ۸۴۹ هزار و ۲۶۹ و ۴ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۲۰۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:
 
جدیدترین آمار جهانی کرونا ۱۴ مهر ۹۹
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار