خبر خوش برای خودرو‌های مسافربر شخصی
کد خبر: 1021369
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hhh
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
قائم مقام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته آمادگی تبدیل ۲۰۰ هزار خودروی مسافربر شخصی به دوگانه سوز وجود دارد و برای این کار فقط یک سوم هزینه از افراد دریافت می‌شود.
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: حمید قاسمی ده چشمه با بیان اینکه تبدیل خودرو‌های عمومی وانت بار و تاکسی به دوگانه سوز طبق مصوبه هیات دولت به صورت رایگان صورت می‌گیرد، اظهار کرد: برای سایر خودرو‌ها که مسافربر شخصی هستند و وزارت کشور این خودرو‌ها را به عنوان مسافر برشخصی تعریف می‌کند، برنامه‌هایی را در نظر گرفته ایم.

وی افزود: وزارت کشور برای این موضوع مولفه‌هایی را درنظر گرفته که سرویس مدارس و تاکسی‌های اینترنتی می‌تواند جزئی از این طرح باشند. البته این موضوع شامل حال تمام مسافر بر‌های شخصی نمی‌شود و تنها خودرو‌های پرمصرفی که در این حوزه فعال هستند مشمول خواهند شد.

قائم مقام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه خودرو‌های مسافربر شخصی کم مصرف و دوره‌ای شامل حال این طرح نمی‌شوند، تصریح کرد: علاوه بر این برخی خودرو‌های شخصی نیز در تهران فعال هستند که مجوز تاکسی را دریافت کردند که تعداد آن‌ها حدود ۳۷ هزار دستگاه می‌شود و لیست این خودرو‌ها مشخص است.

قاسمی با بیان اینکه سامانه شرکت پالایش و پخش باید به سامانه وزارت کشور وصل شود و بدین ترتیب پس از ثبت نام متقاضی مشخص می‌شود که فرد متقاضی شرایط دریافت این طرح را دارد یا خیر، گفت: پس از گذر از مرحله تایید فرد می‌بایست مبلع سه میلیون تومان را پرداخت کند و در نوبت تبدیل قرار گیرد.

وی در باره جزییات پرداخت تبدیل خودرو‌های مسافربر شخصی، اظهار کرد: حدود ۹ میلیون تومان توسط دولت و سه میلیون تومان توسط متقاضی پرداخت می‌شود و این طرح برای ۲۰۰ هزار خودرو در نظر گرفته شده است.

قائم مقام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی همچنین در خصوص زمان اجرای این طرح گفت: سامانه شرکت پالایش و پخش آماده است و اکنون منتظر آماده شدن سامانه وزارت کشور هستیم و پیش بینی می‌شود که تا دو هفته آینده این طرح وارد مرحله اجرایی شود.

بر اساس مصوبه شورای اقتصاد قرار شده که یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودروی عمومی به سی ان جی تبدیل شوند که این طرح اکنون در حال اجرا است و طبق اعلام مسئولان ۱۳۶ هزار و ۷۰۰ خودرو در سایت gcr.niopdc.ir ثبت نام کرده اند که از این میان ۵۱ هزار و ۶۰۰ خودرو مشمول این طرح شده و ۲۳ هزار تبدیل صورت گرفته است و ۲۲ هزار خودرو در نوبت قرار گرفته اند و در صف تبدیل قرار دارند.

همچنین استارت تبدیل ۲۰۰ هزار خودروی مسافربرشخصی نیز با کمک هزینه دولت به دوگانه سوز زده شده است.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار