طرح یک ادعا، طناب را از گردن قاتل برداشت
کد خبر: 1021282
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HgI
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۵
مردی که در یک قدمی مجازات قصاص قرار داشت، با طرح ادعای مردی معتاد درباره بی‌گناه بودن متهم اصلی از مرگ فاصله گرفت و پرونده بار دیگر به جریان افتاد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: تابستان‌سال‌۸۹، مأموران از درگیری خونین در شهرستان ورامین باخبر و راهی محل شدند. بعد از حضور مأموران در محل، اولین شواهد نشان داد در آن درگیری مرد ۳۰‌ساله به نام خشایار با ضربه چاقو زخمی شده و سپس هنگام رانندگی دچار سانحه شده و سرانجام به بیمارستان منتقل شده‌است.

تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا اینکه از بیمارستان خبر رسید خشایار به خاطر شدت خونریزی فوت کرده‌است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی، همسر مقتول مردی به نام هومن را عامل قتل معرفی کرد و به مأموران گفت: «در خانه مشغول کار بودم که شوهرم تماس گرفت و گفت در درگیری با چند نفر چاقو خورده است. بلافاصله به محل حادثه رفتم و همراه اورژانس در حال انتقال شوهرم به بیمارستان بودم که در راه خشایار گفت یکی از دوستانش به نام هومن به او چاقو زده است.»

با ثبت این اظهارات هومن بازداشت شد. او بعد از انتقال به پلیس‌آگاهی مورد بازجویی قرار گرفت، اما جرمش را انکار کرد. او در شرح ماجرا گفت: «من و خشایار مدتی قبل به خاطر خرید و فروش گاو و گوسفند با هم اختلاف مالی داشتیم. آن روز وقتی همدیگر را دیدیم دوباره بحثمان شد تا اینکه کار به درگیری رسید. در آن درگیری چند نفر دیگر هم حضور داشتند. باور کنید ضربه‌ای به او نزدم و قاتل نیستم.»

متهم با انکار جرمش، اما بنا به شواهد موجود راهی زندان شد و پرونده در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران رسیدگی شد. وی در آن جلسه با درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم، بار دیگر جرمش را انکار کرد و گفت قاتل نیست.

در پایان هیئت قضایی متهم را با توجه به مدارک موجود در پرونده به قصاص محکوم کرد. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و از سوی قضات یکی از شعبات آن تأیید شد.

در حالیکه متهم در آستانه مرگ قرار داشت مرد معتادی به نام فرهاد که به اتهام خرید و فروش مواد مخدر در زندان بود، اظهارات عجیبی مطرح کرد و گفت او قاتل خشایار است.

با این ادعا مرد زندانی مورد تحقیق قرار گرفت و در توضیح به مأموران گفت: «آن روز وقتی درگیری بالا گرفت با چاقویی که همراه داشتم به خشایار ضربه زدم تا اینکه فهمیدم او فوت کرده‌است و هومن بازداشت شده است. از ترس فرار کردم و حرفی نزدم، اما همیشه عذاب وجدان داشتم. این گذشت تا اینکه به خاطر حمل و خرید و فروش مواد دستگیر و به زندان افتادم. در زندان بودم که فهمیدم هومن قرار است اعدام شود. این شد که احساس گناه کردم و تصمیم گرفتم حقیقت را بگویم. او قاتل نیست و من ضربه کشنده را زدم.» با ثبت این اظهارات و درخواست اعاده دادرسی از سوی متهم، پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه دهم دادگاه فرستاده شد و روز گذشته دو متهم شعبه دهم دادگاه به ریاست قاضی متین راسخ حاضر شدند. در آن جلسه فرهاد قتل را گردن گرفت و گفت هومن بی‌تقصیر است. با این ادعا پرونده برای تحقیقات بیشتر با دستور قضایی به دادسرا فرستاده شد تا بعد از کامل شدن تحقیقات در نوبت تعیین شده بار دیگر تحت رسیدگی قرار گیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار