نجات زن محکوم به مرگ با تلاش خواننده سرشناس
کد خبر: 1020140
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HNs
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
زن محکوم به مرگ که از ۱۱‌سال قبل به اتهام قتل شوهرش در بازداشت به سر می‌برد، پس از برگزاری جلسات صلح و سازش در دادسرای امور جنایی تهران و تلاش خواننده سرشناس موفق به جلب رضایت از اولیای‌دم شده و از زندان آزاد شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: شامگاه‌۱۵ آذر‌سال‌۸۸ بود که به مأموران پلیس خبر رسید، مردی در خانه خواهرش حوالی خیابان هلال احمر در جنوب تهران با ضربه چاقو همسرش به قتل رسیده‌است. با اعلام این خبر مأموران پلیس راهی محل حادثه شدند و در آنجا با جسد مرد میانسالی به نام فرمان روبه‌رو شدند که با اصابت ضربه چاقوی میوه‌خوری به قلبش به قتل رسیده بود. نخستین بررسی‌ها نشان داد مقتول همراه همسرش مهمان خانه خواهرش بوده که در درگیری با همسرش به قتل می‌رسد. خواهر مقتول گفت: برادرم همراه همسرش مهمان ما بود که دقایقی قبل بر اثر موضوعی با هم مشاجره لفظی کردیم. همسرش دخالت کرد که برادرم با او درگیر شد و او هم چاقوی میوه‌خوری از روی میز برداشت و با آن برادرم را مقابل چشمان ما به قتل رساند. مأموران پلیس همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه زن جوان را به اتهام قتل شوهرش بازداشت کردند و تحویل کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی دادند. متهم در بازجویی‌ها با اظهار پشیمانی به قتل شوهرش اعتراف کرد و مدعی شد که قصد قتل شوهرش را نداشته‌است و این حادثه اتفاقی رخ داده است. وی گفت: شوهرم مدتی قبل در حالی که دو دختر داشت زن اولش را طلاق داد و با من ازدواج کرد. ما با هم مشکلی نداشتیم و زندگی ما خوب بود و هرگز فکر نمی‌کردم روزی به جرم قتل شوهرم دستگیر شوم. شب قبل از حادثه مهمان خانه یکی از خواهران شوهرم بودیم و شب حادثه هم مهمان خواهر شوهر دیگرم بودیم که این درگیری مرگبار رقم خورد. آن شب پس از اینکه شام خوردیم شوهرم با خواهرش بر سر موضوعی با هم درگیر شدند که من تصمیم گرفتم میانجیگری کنم و به این مشاجره لفظی پایان دهم، اما خواهر شوهرم به من اعتراض کرد و گفت درگیری برادر و خواهر به من ربطی ندارد که من با او درگیر شدم و پس از آن شوهرم مرا با مشت و لگد روبه‌روی آن‌ها به شدت کتک زد. خیلی عصبانی شدم و چاقوی میوه خوری که روی میز بود، برداشتم و ناخودآگاه ضربه‌ای به شوهرم زدم. متأسفانه ضربه به قلبش وارد شد و شوهرم را به قتل رساند و الان هم به شدت پشیمان هستم.

جلسات صلح و سازش

متهم پس از صدور کیفرخواست از سوی بازپرس جنایی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و هیئت قضایی هم پس از درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم متهم را به جرم قتل عمد به قصاص محکوم کردند. رأی دادگاه پس از تأیید دیوان عالی کشور برای سیر مراحل اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران فرستاده‌شد. درحالی که پرونده در حال گذراندن سیر تشریفات اجرای حکم بود، قاضی دکتر محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران جلسات متعددی را برای جلب رضایت با اولیای‌دم برگزار کرد. در نهایت جلسات صلح و سازش نتیجه داد و پس از فوت پدر و مادر مقتول، چهارخواهر و یکی از دختران مقتول با گرفتن دیه متهم را بخشیدند، اما یکی از دختران مقتول رضایت نداد.

پس از این جلسات صلح و سازش ادامه پیدا کرد که دختر مقتول درخواست کرد در صورتی که قاتل ۲۵۰‌میلیون تومان پرداخت کند، او هم رضایت می‌دهد. این درخواست در حالی از سوی دختر جوان مطرح شد که متهم توان پرداخت این مقدار دیه را نداشت و به همین خاطر یکی از هنرمندان مطرح کشور برای فراهم کردن دیه ۲۵۰‌میلیون‌تومان وارد عمل شد و در نهایت چند روز قبل با کمک خیرین دیه را پرداخت و متهم از زندان آزاد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار