از حدادی ضمانت مدال المپیک بگیرید
کد خبر: 1020139
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HNr
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
فریدون حسن
مدت‌هاست که از لزوم توجه به قهرمانان و مدال‌آوران ورزش کشور می‌نویسیم. از توجه به چهره‌ها و قهرمانانی که همیشه در سایه هستند و فقط در روز‌هایی دیده می‌شوند که مدال می‌گیرند و پرچم ایران را بالا می‌برند. مدت‌هاست که می‌نویسیم نباید از این قهرمانان غافل بود و آن‌ها را به امان خدا رها کرد، اما حالا از خبر‌ها اینگونه برمی‌آید که آقایان برای برخی چهره‌ها از آن سوی بام می‌افتند.

موافقت با اعزام احسان حدادی به آلمان برای جراحی خارپاشنه پا، آن‌هم با هزینه ۸ تا ۹ هزار یورو، نمونه بارز افتادن مسئولان ورزش کشور از آن سوی بام است. در این خصوص باید گفت که این عمل در ایران هم می‌تواند انجام شود و پزشکان حاذق کشورمان می‌توانند به راحتی این عمل ساده را انجام دهند، اما نوع برخورد احسان حدادی که ظاهراً خود را تافته جدا بافته فرض می‌کند با این مسئله و درخواست ضمانت او از پزشکان جراح برای موفقیت‌آمیز بودن این عمل جراحی باعث شده تا هیچ پزشکی حاضر به انجام این کار نشود. این نوع رفتار حدادی البته مسبوق به سابقه است، مانند خواسته‌های دیگر او نظیر برپایی حتمی اردو در امریکا یا کشور‌های اروپایی که همیشه هم با سروصدای زیادی از جانب او و متهم کردن این و آن همراه بوده تا هر طور شده حرفش را به کرسی بنشاند و خواسته‌اش محقق شود. حدادی حالا همین رفتار را در خصوص عمل جراحی خار پاشنه پا در پیش گرفته و درست مثل موارد قبلی موفق به دریافت موافقت هم شده است. در این میان کسی پیدا نشده که از او بپرسد آیا همانطور که به دنبال گرفتن تضمین از پزشکان داخلی هستی، خودت هم تضمین می‌دهی که بعد از این هزینه گزاف به مدال المپیک دست پیدا کنی؟

چگونه است که همیشه حرف حدادی به کرسی می‌نشیند، اما چند سالی می‌شود که نتیجه مطلوب گرفته نمی‌شود و او همچنان بابت افتخارآفرینی‌های گذشته که پاداشش را هم گرفته، طلبکار است.

نکته جالب اینکه مسئولان فدراسیون پزشکی ورزشی در حالی با اعزام حدادی به آلمان و پرداخت ۸ تا ۹ هزار یورو (با محاسبه قیمت امروز یورو چیزی حدود ۳۰۰ میلیون تومان) بابت این اعزام موافقت کرده‌اند که در خواست او ابتدا از سوی هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک رد و این پرونده بسته شده بود، اما نگاه تبعیض‌آمیز و بعضاً یکسویه آقایان امروز باعث شده در چنین شرایطی با این اعزام غیرضروری موافقت و این مبلغ بنا به دلایل واهی هزینه شود.

نکته قابل تأمل دیگر اینکه به گفته سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی این ۸ تا ۹ هزار یورو تنها هزینه جراحی حدادی در آلمان است و سایر هزینه‌ها از این مبلغ جداست که احتمالاً با لحاظ شدن بقیه هزینه‌ها، مخارج این سفر غیرضروری و خودخواهانه بیشتر از این مبالغ خواهد بود. به‌طور حتم مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان در برابر هزینه‌های میلیاردی فوتبالی‌ها که مستقیم از بیت‌المال تأمین می‌شود مبلغ ناچیزی است، اما وقتی متوجه باشیم که حتی می‌توان جلوی این هزینه اضافی را گرفت، آن وقت است که این مبلغ هم زیاد به چشم می‌آید، آن‌هم در روز‌هایی که مردم و کشور به لحاظ مشکلات اقتصادی در سخت‌ترین شرایط ممکن بسر می‌برد. به نظر می‌رسد امروز که با این سفر نابجا و غیرضروری موافقت شده و قرار است حدادی روز دوشنبه بلیت تهیه کند، مسئولان ورزش کشور هم باید بابت هزینه این سفر و عمل جراحی از حدادی ضمانت کسب مدال المپیک را بگیرند تا اینگونه نباشد که او هرگاه دلش خواست با به راه انداختن سروصدا و حاشیه به هدف خود برسد.

با تمام این حرف‌ها هنوز هم بر این باوریم که توجه به قهرمانان و مدال‌آوران باید سرلوحه کار مسئولان ورزش کشور قرار گیرد، اما در همین موضوع مهم هم باید توجه داشت و مراقب بود که تبعیض‌ها و یک‌سونگری‌ها کار را به جایی نرساند که برخی از تمام امتیازات بهره‌مند شوند و برخی دیگر حتی نتوانند حق مسلم خود را بگیرند تا با خیالی آسوده به قهرمانی و کسب مدال و افتخار برای کشور بیندیشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار