بررسي حفاظت از بافت خشتی و گلی و توسعه گردشگری روستای «نرگ»
کد خبر: 1018312
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GuO
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
با حضور فرماندار و مدیران شهرستان فریمان انجام شد:
رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان فریمان گفت: نخستین جلسه نحوه حفاظت از بافت خشتی و گلی و ایجاد زمینه بوم گردی و گردشگری روستای «نرگ» این شهرستان با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی، رئیس بنیاد مسکن، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس اداره میراث فرهنگی و جمعی از اهالی در محل این روستا برگزار شد.
حسن گیاهی دوشنبه 17 شهریور ماه 1399 با اعلام این خبر افزود: بازدید از خانه‌های دارای ارزش تاریخی و معماری و تشویق مالکان در این برنامه انجام شد و مقرر شد اقدامات اعطای مجوز بوم گردی توسط میراث فرهنگی پیگیری و بنیاد مسکن در خصوص حفاظت بافت تاریخی روستا و ایجاد زمینه توسعه هوشمندانه گردشگری آن در طرح هادی پیش‌بینی‎های لازم را انجام دهد.
رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان فریمان یادآور شد: روستای نرگ که در فاصله ۱۲ کیلومتری شهر فریمان و در دامنه کوه های جنوبی آن واقع شده،دارای بافت قدیمی تقریبا پلکانی است که چندین خانه خشتی و گلی دارای ایوان را در خود جایی داده و تاحد زیادی اصالت خود را حفظ کرده است.
 عباسعلی صفایی فرماندار شهرستان فرماندر این بازدید میدانی روستای نرگ را دارای قابلیت های خوب تاریخی و گردشگری دانست و گفت: این روستا می تواند به نمونه‌ای از توسعه گردشگری شهرستان از طریق خانه‌های بوم گردی باشد.
فریمان در فاصله  حدود 75 کیلومتری مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار