سیمکارت «شاد» هم آمد
کد خبر: 1018215
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gsp
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۷
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش گفت: اپراتور‌ها پای کار آمدند و مکلف شدند که سیمکارتی به نام سیمکارت شاد را برای استفاده ایمن در فضای مجازی ارائه دهند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمود حبیبی درباره توزیع سیمکارت‌های دانش‌آموزی گفت: فرآیند تولید سیمکارت‌های دانش‌آموزی آغاز شده و اپراتور‌ها پای کار آمدند و مکلف شدند که سیمکارتی به نام سیمکارت شاد را برای استفاده ایمن در فضای مجازی ارائه دهند تا از این طریق دل‌نگرانی‌های خانواده‌ها هم کاسته شود. وی درباره نقش اپراتور‌ها توضیح داد: همکاران ما در حوزه اپراتور‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اند و با جلسات متعددی که گذاشته‌شده و فرآیندی که طی شده، به‌زودی ارائه سیمکارت‌های دانش‌آموزی را شاهد خواهیم بود. حبیبی بابیان اینکه سیمکارت‌های دانش‌آموزی تنها به فضا‌های مورد تأیید آموزش‌وپرورش دسترسی خواهند داشت، گفت: این سیمکارت خاص استفاده کودکان و نوجوانان در فضای مجازی خواهد بود. قاعدتاً این سیمکارت‌ها آن دسته از مخاطراتی را که شامل استفاده کنترل نشده از فضای مجازی است، نخواهند داشت. قرار است ما در خصوص این سیمکارت‌ها به‌صورت White list عمل کنیم که دانش‌آموزان بتوانند به فضا‌هایی که مورد تأیید است، دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که دانش‌آموزان به محتوا‌های نامناسب دسترسی پیدا نکنند، همچنین سیاست‌هایی که وزارت آموزش‌وپرورش در نظر دارد، روی این سیمکارت‌ها اعمال خواهد شد. وی با اشاره به اینکه هیچ محدودیت سنی برای دریافت سیمکارت‌های دانش‌آموزی وجود ندارد، گفت: دانش‌آموزان می‌توانند با نام و مشخصات خودشان سیمکارت را خریداری کنند. ظاهراً آن‌طور که اعلام شده، وزارت ارتباطات محدودیت زیر ۱۸ سال برای دریافت سیمکارت را برداشته تا همه دانش‌آموزان از آن استفاده کنند.

مدیرکل دفتر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات گفت: سیمکارت شاد مانند سایر سیمکارت‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارد و قابل شارژ توسط دانش‌آموزان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار