جام نگرفتند هیچ، اخلاق را هم باختند!
کد خبر: 1017933
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GoH
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
واکنش یک‌طرفه باشگاه استقلال و حمایت از بازیکنانی که به هواداران حمله کرده‌اند، نشان‌دهنده این است که در باشگاه‌های فوتبال هیچ‌گاه اخلاق و مسائل فرهنگی در اولویت نبوده تا فوتبال کشورمان در زمینه اخلاقی هم در مسیر به قهقرا رفتن باشد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: انگار استقلالی‌ها پس از باخت در فینال جام حذفی می‌خواهند همه‌جوره چهره یک بازنده را داشته باشند، چه از لحاظ فنی و چه از نظر اخلاقی. صحنه‌های زشت و زننده درگیری بازیکنان استقلال با هواداران ناراضی در بازگشت تیم به تهران، سکانس پایانی و البته تلخ آبی‌ها در این فصل بود، یک فصل پرماجرا که استقلالی‌ها می‌توانند یک کتاب پرفروش از اتفاقاتی را که بر آن‌ها گذشت، بنویسند. با وجود چنین مصائبی، اما درگیری بازیکنان استقلال با هوادارانی که از باخت در فینال جام حذفی ناراضی بودند، یکی از زشت‌ترین تصاویر فصل به پایان رسیده فوتبال ایران را ثبت کرد. بامداد جمعه در حالی استقلالی‌ها پس از باخت به تهران بازگشتند که گروهی از هواداران خشمگین انتظار آن‌ها را می‌کشیدند تا اعتراض‌شان را از نتیجه‌ای که در مشهد ثبت شد، نشان دهند. خبرگزاری ایلنا این درگیری را اینطور روایت کرده و نوشته است: «هنگامی که مجیدی با بازیکنان خداحافظی کرد در محوطه بیرونی فرودگاه تعدادی از هواداران خشمگین استقلال با دیدن فرشید اسماعیلی شدیداً به وی انتقاد کردند. یکی از هواداران استقلال با بیان اینکه این تیم شش سال است رنگ آرامش به خود ندیده، مدعی شد ۱۰۰ بار گفتیم نیازی به تو (اسماعیلی) نداریم. هافبک استقلال با شنیدن این اعتراضات پاسخ هواداران را داد، اما همین جواب کافی بود تا درگیری‌ها آغاز شود. در این بین روزبه چشمی، داریوش شجاعیان، فرشید باقری و علی کریمی سعی کردند اسماعیلی را از صحنه دور کنند، اما فحاشی یک هوادار باعث درگیری فیزیکی شد و هر چهار بازیکن وارد درگیری‌ها شدند! محمد بلبلی، محسن کریمی و سیاوش یزدانی هم سعی کردند هوادار معترض به اسماعیلی را از صحنه دور کنند، اما اتفاقات عجیب تا دقایقی ادامه داشت تا سرانجام مأموران نیروی انتظامی و رانندگان تاکسی مستقر در فرودگاه به غائله خاتمه دادند.» باشگاه استقلال هم پس از این درگیری به جای ابراز تأسف از حرکت زشت بازیکنان این تیم در درگیری و فحاشی به هواداران ناراضی، طرف بازیکنان را گرفت و در بیانیه‌ای معترضان را هواداران استقلال ندانست: «بامداد روز جمعه و پس از بازگشت تیم فوتبال استقلال به تهران، برخی افراد مجهول‌الهویه با حضور در مقابل خروجی فرودگاه مهرآباد اقدام به هتاکی، فحاشی و حمله به بازیکنان و اعضای کادرفنی استقلال کردند که در نهایت واکنش مجموعه تیم استقلال را به همراه داشت. باشگاه استقلال به این وسیله ضمن ابراز تأسف بابت اتفاق رخ داده و محکوم کردن رفتار آن عده قلیل اعلام می‌کند در این ماجرا از منافع و حقوق مجموعه این تیم حمایت می‌کند.»

واکنش یک‌طرفه باشگاه استقلال و حمایت از بازیکنانی که به هواداران حمله کرده‌اند، نشان‌دهنده این است که در باشگاه‌های فوتبال هیچ‌گاه اخلاق و مسائل فرهنگی در اولویت نبوده تا فوتبال کشورمان در زمینه اخلاقی هم در مسیر به قهقرا رفتن باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار