کتاب «فروش و تبدیل اموال موقوفه» منتشر شد
کد خبر: 1017484
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gh2
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛
بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به‌تازگی کتاب «فروش و تبدیل اموال موقوفه» را منتشر و روانه بازار نشر کرد.

یکی از موضوعاتی که در قرآن و آموزه‌های آن مورد تأکید قرار گرفته، صدقه است که انواعی دارد و از جمله آن‌ها، صدقات ماندگار یا همان وقف است. وقف در تمدن سازی اسلامی و در فرهنگ‌سازی نقشی بسیار دارد. با وجود اینکه گستره صدقه‌های ماندگار منحصر به وقف نیست، اما یکی از بارزترین مصادیق آن است، به‌گونه‌ای که برخی آن دو را مساوی دانسته‌اند.
در این کتاب پس از مفهوم شناسی وقف، جایگاه آن و گونه‌های وقف، در سه بخش مسائلی از قبیل ادله صحت وقف، احکام و شرایط وقف، شرایط و مصادیق بیع و استبدال وقف و بیع و همچنین استبدال وقف در مذاهب اهل سنت مورد مطالعه قرار می‌گیرد.
وقف یا همان صدقه ماندگار چیست و بر چند نوع است؟ وقف چه آثاری را به دنبال دارد؟ احکام وقف چیست؟ آیا خرید و فروش مال موقوفه جایز است؟ در انجام معاملات در اموال موقوفه محدودیت وجود دارد؟ از جمله مطالبی است که در کتاب «فروش و تبدیل اموال موقوفه» از طریق مطالعه آیات قرآن کریم و با مراجعه به تفاسیر و روایات اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) موردمطالعه قرارگرفته است.
محمد امامی، حسین نورالدینی و محمد ثامنی مؤلفان کتاب «فروش و تبدیل اموال موقوفه» را باهدف سودمندی و ارتقای فرهنگ وقف تألیف کرده‌اند.
گفتنی است؛ این کتاب در شمارگان 100 نسخه و در قطع رقعی تهیه و تنظیم‌ شده و در اختیار علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی قرار گرفته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار