هیچ کاری در دنیا بدون تشکیلات پیش نمیرود
کد خبر: 1017291
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gdv
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
شهردار اصفهان:
قدرت اله نوروزی گفت: مشکلات خانه کودک قلمستان مورد بررسی قرار گرفت و به دلیل موارد حقوقی که این طرح با آن مواجه است قرار شد متراژ این مجموعه، به اندازه ای باشد تا با زمینی که مشکل حقوقی ندارد، تطبیق داده شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،در جلسه بررسی وضعیت پروژه های عمرانی شهر اصفهان که هر دو هفته یکبار با حضور معاونان و مدیران شهری برگزار می شود، اظهار کرد: طرح های منطقه 13 که از سال گذشته عقب مانده بود و نیز پروژه هایی که باید امسال اجرا شود، در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین در این نشست، مشکلات خانه کودک قلمستان مورد بررسی قرار گرفت و به دلیل موارد حقوقی که این طرح با آن مواجه است قرار شد متراژ این مجموعه، به اندازه ای شود تا با زمینی که مشکل حقوقی ندارد، تطبیق داده شود؛ همچنین زمینی در کنار اتوبان دستگرد وجود دارد که قرار شد این زمین که متعلق به ستاد بحران است اگر امکان احداث خانه کودک در آن وجود دارد، مورد بررسی قرار گیرد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه تا جلسه آینده نتیجه قطعی این موضوعات باید نهایی شود، تصریح کرد: همچنین در مورد محله قائمیه و اقداماتی که باید در این بخش صورت گیرد، بحث شد و باید تا 15 روز دیگر نتایج این بررسی ها اعلام شود و امسال در منطقه 13 شاهد تحقق بودجه ها و اجرای پروژه ها خواهیم بود.

رعایت زمان بندی شهرداری در اجرای طرح های عمرانی

در ادامه این نشست، علیرضا نصر اصفهانی رییس شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه برگزاری جلسات بررسی پروژه های عمرانی سبب می شود تا پویایی پروژه ها بیشتر شود، اظهار کرد: علاوه بر گزارش کار طرح ها، اجرا هم مورد قضاوت و خرد جمعی قرار می گیرد و تلاش این است در جلسات، زمان بندی طرح ها دنبال شود و اگر در مسیر کار اشکالاتی متوجه پروژه هاست مطرح شود.

وی ادامه داد: تمام مناطق 15 گانه شهر اصفهان در این نشست مورد بررسی قرار می گیرد و هیچ طرحی مورد غفلت قرار نمی گیرد که این امر سبب کارآمدی جلسات می شود.

رئیس شورای شهر اصفهان تصریح کرد: اگر تمام تصمیماتی که در این جلسه گرفته می شود به صورت متصل دنبال شود زمان کمتری صرف می شود و تصمیمات به صورت میدانی برای شهر گرفته می شود.

وی با اشاره به برنامه سنجش پذیر شهردار و اجرای طرح های عمرانی نیز تصریح کرد: بخشی از زمان بندی پروژه ها در اختیار شهرداری نیست و بخشی هم به عوامل دیگر وابسته است اما تلاش مدیریت شهری بر این است زمانی که در ابتدای آغاز عملیات عمرانی، اعلام می کند عملیاتی شود و خوشبختانه این اتفاق در حال انجام است.

نصر اصفهانی بیان کرد: در این زمینه به طور مثال پروژه آفتاب در زمان مقرر ساخته شد و در مورد طرح مجموعه پل ها و تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی عنوان شده که در بهمن ماه اجرایی می شود و میزان پیشرفت کنونی طرح نشان می دهد که این پروژه در زمان تعیین شده به نتیجه می رسد مگر اینکه با موانع بیرونی مواجه شود اما آنچه بر عهده شهرداری است، دنبال می شود.

خانه کودک امسال کلنگ زنی می شود

وی ادامه داد: یکی از تصمیمات خوب شهرداری در سال جاری، تحصیل بودجه در شهرداری های مناطق بود که با بسته تشویقی اعلام شده و تحرک در بخش ساخت و ساز محقق شد؛ این تصمیم سبب شد در بسیاری از مناطق مشکلات مالی نداشته باشیم. بخشی از بودجه با این کار به شهرداری های مناطق وارد شد و بخشی هم به صورت تدریجی وصول می شود که با این شرایط، بخش قابل توجهی از اعتبارات عمرانی مناطق از این طریق تامین می شود.

رئیس شورای شهر اصفهان در مورد خانه کودک اصفهان نیز اظهار کرد: برخی پروژه ها به عنوان محرک توسعه تعریف شده است که با سرمایه گذاری ما حضور سرمایه گذاران دیگر هم تسهیل می شود، یکی از طرح ها خانه کودک در منطقه 2 است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح این است که اصفهان شهر پایلوت دوستدار کودک است. قرار شد خانه کودک ساخته شود که بودجه ای برای آن در نظر گرفته شده است اما زمین دچار معارض شد و مذاکرات با مالکان به علت حضور در خارج از کشور، دچار مشکل است و دسترسی به آنها نیست.

نصر اصفهانی با اشاره به اینکه تا زمانی که این بخش تملک نشود، ورود به ساخت و ساز پیدا نمی کنیم، ادامه داد: زمین در نظر گرفته شده برای خانه کودک، سه هزار متر است و حدود 2500 متر در اختیار شهرداری است و 500 متر باید تعیین تکلیف شود.

وی افزود: اگر امکان رفع تعارض از این زمین نباشد، ما باید طرح را کوچک تر کنیم که امکان اجرا در زمین مورد مالکیت شهرداری میسر باشد و در نظر داریم امسال عملیات عمرانی خانه کودک را آغاز کنیم.

رئیس شورای شهر اصفهان در مورد طرح های منطقه یک نیز که مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: منطقه یک به علت اینکه یکی از مناطق مرکزی است و زمی

نه توسعه و اجرای طرح های بزرگ در آن وجود ندارد، برخی از طرح های آن نیاز به آزادسازی دارد از جمله حدفاصل شیخ بهایی و مسجد سید که در حال آزادسازی است و اجرای چند ایستگاه مترو را در این منطقه را داریم که آزادسازی ها به خوبی پیش رفته است.

پارکینگ اردیبهشت امسال بهره برداری می شود

وی افزود: تا پایان سال امکان بهره برداری از پارکینگ اردیبهشت فراهم می شود چون پارکینگ آماده است. ضمن اینکه احداث ادامه خیابان اردیبهشت هم در دوره های گذشته زمان بر بوده و اکنون عملیات آزادسازی آن با سرعت در حال انجام است.

نصر اصفهانی با اشاره به اینکه گذر چهارباغ به عنوان یک فضای شهر احیا و پیاده راه سازی انجام و فضای وسط چهارباغ سنگ فرش شده است، اظهار کرد: از میدان امام حسین (ع) تا میدان انقلاب هم 90 درصد پروژه چهارباغ انجام شده است.

وی تصریح کرد: روبروی شهرداری مرکزی در حال سنگفرش است و محدودیت ترافیکی برای شهروندان ایجاد شده که امیدواریم طی دو ماه آینده طرح بهره برداری شود؛ همچنین در ادامه این پروژه خیابان سپه هم سنگ فرش می شود و اتصال چهارباغ به میدان امام حسین (ع) و خیابان سپه و میدان امام (ره) را خواهیم داشت تا یک مسیر مطلوب و ایمن برای گردشگران فراهم شود.

رئیس شورای شهر اصفهان افزود: تصمیم داریم، یک سری اقدامات در سطح شهر انجام دهیم تا زود به نتیجه برسد و مردم هم از این فضاهای جدید استفاده کنند و آرام بخشی شهر را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه بخش دیگری از اقدامات کوتاه مدت، توسعه حمل و نقل عمومی است که با ورود 80 دستگاه اتوبوس جدید محقق شد، بیان کرد: بحث هایی که در مورد خریداری اتوبوس های شهرداری مطرح است باید در زمان خود مطرح شود؛ اینکه چرا 350 دستگاه اتوبوس خریداری نشد مربوط به زمان خود بود و مدیریت شهری هم باید اولویت های خود را در نظر بگیرد و مبتنی بر واقعیت ها گام بردارد اما آنچه عملیاتی شد، تزریق 80 دستگاه اتوبوس بود که طی سه ماه آینده 20 دستگاه دیگر نیز وارد مدار حمل و نقل عمومی شهر می شود.

نصر اصفهانی تصریح کرد: هر زمان امکان خریداری اتوبوس وجود داشته باشد، اگر با مانع تامین اتوبوس مواجه نباشیم اقدام می کنیم.

مشکل خرید تجهیزات و مصالح عمرانی با دستور شهردار اصفهان برطرف می شود

همچنین در این نشست، ایرج مظفر با بیان اینکه پروژه شاخص شهری ما بعد از قطار شهری، حلقه حفاظتی است، اظهار کرد: علی رغم همه مشکلات ناشی از شیوع کرونا و نوسانات قیمتی مصالح ساختمانی، با همکاری مدیران کارگاه های عمرانی توانستیم، کل پروژه های شهر را با روند قابل قبول پیش ببریم.

وی با اشاره به اینکه تاخیر در پروژه ها، بسیار کم است و در طرح های حلقه حفاظتی با توجه به اولویت بندی برای اجرای پروژه از کیلومتر صفر تا 9، کیلومتر هفت تا 9 به پایان رسیده و قسمت هایی هم تحت بهره برداری است، افزود: عملیات عمرانی سه کیلومتر از مسیر هفت تا صفر کیلومتر حلقه هم، شامل تقاطع سردار سلیمانی تا جاده قهجاورستان نرسیده به تقاطع آفتاب، آغاز شده است و حدود چهار درصد پیشرفت فیزیکی طبق برنامه داشته است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: این سه کیلومتر شامل دو دستگاه پل است که یکی در تقاطع جاده قهجاورستان و دیگری روی کانال در این مسیر واقع است و در مجموع چهار هزار کیلومتر پل سازی و سه کیلومتر حلقه حفاظتی با عرض 76 متر شامل باندهای کندرو و تندرو در این بخش از پروژه انجام خواهد شد.

وی هزینه اجرایی این بخش از پروژه را بیش از 70 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: یک کیلومتر از مسیر سه کیلومتری به طور کامل آزادسازی شده است تا طبق برنامه ظرف حدود یک سال این سه کیلومتر به اضافه دو پل، بهره برداری شود.

مظفر افزود: همچنین براساس برنامه امسال در نظر داریم در سال 1400 یا اواخر امسال عملیات عمرانی رینگ حدفاصل کیلومتر 600 (کارخانه قند) تا کیلومتر چهار را آغاز کنیم؛ در صورت انجام آزادسازی ها، این مسیر از رینگ می تواند بالای 50 درصد از کارایی رینگ را داشته باشد.

وی در مورد اهمیت 9 کیلومتر حلقه حفاظتی که جزو اولویت یک مدیریت شهری برای این طرح است، توضیح داد: با اجرای این طرح، حرکت خودروهای سنگین از بلوار معلم در شمال شرق شروع، از بلوار فرزانگان به رینگ متصل می شود و از رینگ به کارخانه قند و ادامه کارخانه قند هم که حلقه حفاظتی است امتداد می یابد که در این صورت همه خودروهای سنگین که از شمال غرب وارد اصفهان می شود، به سمت جنوب می روند.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان افزود: با این کار بعد از 20 سال شاهد ممنوعیت عبور کامیون ها از جاده خاتون آباد خواهیم بود که نقش مهمی در افزایش امنیت شهروندان دارد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار