حذف فرآیند معرفی به کار و استعلام وضعیت جهت دریافت غرامت کرونایی
کد خبر: 1015919
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GHn
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
معاون سازمان تأمین اجتماعی خبر داد
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: تسهیلات جدیدی از سوی این سازمان در زمینه پرداخت غرامت دستمزد به مبتلایان کرونا و حذف فرایند معرفی به کار اجرا شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مهرداد قریب گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت فاصله اجتماعی، مجوز عدم نیاز به صدور معرفی به کار و استعلام وضعیت در پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری (در موارد انطباق مدت استراحت با مفاد لیست پرداخت حق بیمه) طی دستور‌های اداری در مرداد سال جاری به واحد‌های اجرایی این سازمان ابلاغ شده‌است. معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در مورد ارائه تسهیلات سازمان تأمین اجتماعی در زمینه غرامت دستمزد ایام بیماری بیمه‌شدگان مبتلا به ویروس کرونا گفت: پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به بیمه‌شدگانی که به استناد گواهی پزشک معالج و مستندات مراکز آزمایشگاهی مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تست PCR آنان مثبت اعلام شده، تا عادی شدن شرایط با رعایت موارد ابلاغی انجام می‌شود. قریب افزود: با توجه به تمهیدات پیش‌بینی شده، بیمه‌شدگان مبتلا به بیماری کرونا حتی‌الامکان باید با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی eservices. tamin. ir نسبت به ثبت درخواست دریافت غرامت دستمزد و بارگذاری مدارک و مستندات پزشکی مربوطه اقدام کنند.

وی اظهارکرد: واحد‌های اجرایی این سازمان موظفند به صورت روزانه به درخواست‌های غیرحضوری مذکور رسیدگی کنند، همچنین در جهت پاسخ به مراجعات حضوری و در موارد خاص لازم است پروتکل‌های بهداشتی دقیقاً رعایت شود.

قریب ادامه داد: چنانچه دوره گواهی استراحت پزشکی ارائه شده ۱۵ روز و کمتر باشد، استراحت پزشکی مذکور باید بدون انجام تشریفات اداری (مربوط به معرفی به مراجع پزشکی و تکمیل فرم معرفی به‌کار توسط کارفرما) پرداخت شود. ‏وی گفت: در صورتی که بیمه‌شده مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده‌باشد، پرداخت غرامت دستمزد مربوط به استراحت پزشکی متصل به ایام بستری تا سقف یک ماه بدون نیاز به تأیید مراجع معتمد پزشکی سازمان تأمین اجتماعی بلامانع خواهد بود. وی در مورد حذف فرآیند صدور معرفی به کار و استعلام وضعیت نیز گفت: در مواردی که بیمه‌شده اقدام به ارائه استراحت پزشکی یا مرخصی زایمان می‌کند و حائز یکی از این شرایط باشد، نیازی به صدور فرم معرفی به کار یا استعلام وضعیت و تکمیل آن‌ها توسط کارفرما نبوده و شعب تأمین اجتماعی می‌بایست پس از کنترل عدم ترک کار بیمه‌شده در لیست پرداخت حق بیمه، نسبت به صدور سند غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری اقدام کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی افزود: در مواردی که استراحت بیمه‌شده که به تأیید مراجع پزشکی این سازمان رسیده به واسطه «حادثه ناشی از کار» باشد یا درخصوص استراحت‌های «عادی»، «حادثه غیرناشی از کار» و «کمک بارداری» که روز‌های کسرکار (کارکرد) در لیست حق بیمه با دوره استراحت تأیید شده عیناً مطابقت داشته یا روز‌های کسر کار در لیست حق بیمه کمتر از روز‌های استراحت باشد، نیازی به صدور فرم معرفی به کار یا استعلام وضعیت و تکمیل آن‌ها توسط کارفرما نیست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار