اندیشه مدیران شهرداری بسترساز تحولات بزرگ آتی برای شهر اصفهان است
کد خبر: 1015448
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GAC
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
رییس اتاق بازرگانی اصفهان:
رییس اتاق بازرگانی اصفهان و اعضای هیات نمایندگان از پروژه های بزرگ عمرانی شهر اصفهان مانند خط دو مترو، حلقه چهارم حفاظتی شهر اصفهان، پروژه نمایشگاه بزرگ بین المللی و مرکز همایش های بین المللی اصفهان بازدید و در انتها در جلسه ای با شهردار اصفهان و تنی چند از معاونان و مدیران شهرداری شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، شهردار اصفهان با بیان اینکه امروز با اجرای پروژه خط دو مترو شاهد یک حرکت بزرگ عمرانی در شهر هستیم، اظهار کرد: این خط دو نقطه غرب و شرق شهر اصفهان را به یکدیگر متصل می کند و پروژه ای است که بیش از هزارنفر از پیمانکاران بزرگ کشور در آن فعالیت دارند و به معنای واقعی انقلاب عمرانی شهر اصفهان است.

قدرت اله نوروزی با بیان اینکه تمام انرژی خود را برای اجرای پروژه خط دو مترو گذاشته ایم، تصریح کرد: تاکنون به جز 200 میلیاردتومان هزینه، از بخش مهمی از اوراق مشارکت نیز  برای اجرای این خط استفاده شده است.

وی ادامه داد: بازدید اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی از پروژه های شهرداری و بازگو کردن آن برای شهروندان می تواند در دل مردم امید بیشتری ایجاد کند و این امید باعث تعلق خاطر بیشتر مردم اصفهان به این شهر شود.

شهردار اصفهان در ادامه با اشاره به حلقه چهارم حفاظتی شهر اصفهان، تاکید کرد: این رینگ حفاظتی حدود 80 کیلومتر است که حدود 50 کیلومتر آن در شهر اصفهان قرار دارد. آزادسازی های از کنار کارخانه قند تا پل آفتاب کار بسیار سنگینی بود که انجام شد اما همین که یک نفر در این جاده ها کمتر کشته شود کار بسیار ارزشمندی است. 

وی شرایط مالی شهرداری را با توجه به شرایط کشور بسیار سخت ذکر کرد و‌ افزود: در حال انجام اقداماتی هستیم تا مشکلات مالی برطرف و حلقه حفاظتی شهر اصفهان هر چه سریعتر تکمیل شود.

نوروزی در ادامه با اشاره به پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان، گفت: اتفاقی که در نمایشگاه در حال رخ دادن است تحولی در عرصه اقتصادی و گردشگری شهر ایجاد کرده و محرک توسعه بزرگی است و در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این نمایشگاه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه شهرداری با اجرای پروژه هایی مانند نمایشگاه بزرگ اصفهان به دنبال کسب منفعت نیست، تصریح کرد: نمایشگاه داری به طور مستقیم برای شهرداری سودآور نیست اما اتاق بازرگانی و شهرداری به لحاظ رسالتی که در راستای خدمات عمومی نسبت به شهر دارند چنین پروژه بزرگی را اجرا می کنند و این می تواند برای همه شهر و استان و تولیدکنندگان دارای اثرات بسیار مثبتی باشد.

شهردار اصفهان با اشاره به پروژه سالن اجلاس سران، افزود: این سالن قرار بوده در سال 91 ظرف چندماه ساخته و دولت برای آن حدود 120 میلیاردتومان اعتبار در نظر بگیرد اما عملی نشد، این دوره مدیریت شهری با تعداد زیادی از کارهای ناقص و هزینه دار در اجرای این پروژه مواجه بود که فارغ از هر نگاهی تصمیم گرفته شد این سرمایه شهر تکمیل شود.

وی با بیان اینکه تا امروز 750 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است، گفت: اجرای این پروژه نه تنها برای شهرداری سودی ندارد بلکه هزینه های سنگینی را نیز بر دوش شهرداری می اندازد اما قرار است این مکان آبرویی برای ایران باشد و قرار است مرکز رفت و آمد افراد و مسئولین مختلف از کشورهای مختلف جهان و محل گفت و گوهای مختلف و مرکز تجارت بین المللی باشد.

نوروزی تاکید کرد: این بازدید اتاق بازرگانی نشان همدلی و همراهی بخش خصوصی با شهرداری است و انتظار می رود اتاق بازرگانی به شهرداری اصفهان در اجرای پروژه ها کمک کند.

جنب و جوش در اجرای پروژه های شهرداری زاینده یک امید، حرکت و باور است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: در شرایط جنگ اقتصادی کشور و در شرایطی که دشمن در پی سلب آرامش مردم ایران است بسیار خرسند شدیم از اینکه جنب و جوش بسیار خوبی را در اجرای پروژه های بزرگ شهری اصفهان مشاهده کردیم، این جنب و جوش زایش یک امید، حرکت، باور و امید به بهبود را تجلی می بخشد.

مسعود گلشیرازی ضمن تشکر از شهردار اصفهان و مدیران شهرداری بابت زحماتی که برای شهر اصفهان می کشد، تصریح کرد: انجام یک پروژه عمرانی در شرایط بی ثباتی اقتصادی فشاری مضاعف و چندین برابری را به مدیران اجرایی تحمیل می کند. در صورتیکه روحیه جهادی در میان مدیران شهرداری نبود اجرای این میزان کار عملی نبود.

وی ادامه داد: در اصفهان صنعتی که در حال گذار از دوران صنعتی به دوران فراصنعتی است بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم تا از کارهای خوبی که انجام می شود تشکر کنیم، این تشکر بابت اندیشه هایی است که قرار است بسترساز تحولات آتی در جامعه شود و این به هم افزایی و امیدآفرینی کمک می کند.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه امروز شهردار اصفهان سکاندار مهمترین پروسه مدنی شهر اصفهان بوده که کار بسیار سختی است، افزود: شهردار اصفهان در گفتمان خود باید مستضعف ترین ناحیه شهر تا قلب تجاری شهر را مدنظر قرار دهد، باید ادبیات گفتمانی به نحوی باشد که این روح افزایی، امیدآفرینی و حرکت رو به جلو حفظ شود و برای تحقق این مطلب لازم است تیم ارتباطاتی شهرداری این کار را به خوبی انجام دهد.

وی تاکید کرد: بازدیدهای اینچنینی به مردم امید می دهد که کارهای خوبی در شهر در حال انجام است، شهرداری جدای از تبلیغاتی که برای اقدامات مختلف خود انجام می دهد در کنار تبلیغ می تواند با ارتباط اثربخشی ایجاد کند. در دورانی که مسئولیت داریم باید بسترساز جریانی باشیم که کارهای قبلی را متبلور، سپس تفکر عینی خود را جمع آوری و در ادامه برای تحقق اندیشه و ایده ای که باید در این شهر رخ دهد بسترسازی کنیم.

گلشیرازی با بیان اینکه مدیران شهرداری به صورت هدفدار پروژه هایی را می سازند که امیدآفرینی می کند، گفت: این پروژه ها سبک زندگی را تغییر می دهد، راه اندازی پروژه ای مانند مترو آداب اقتصاد و فرهنگ ما را تغییر می دهد، راه اندازی سالن اجلاس سران امیدآفرینی و بزرگ اندیشی را در آحاد مردم به همراه دارد، نمایشگاه بزرگ اصفهان فارغ از سوددهی یا زیانی که ممکن است داشته باشد تبلور عینی انسجام تجاری ما جهت تقویت حوزه گردشگری به عنوان مهمترین راهبرد توسعه شهر است.

وی اضافه کرد: کرونا بیشترین آسیب را به حوزه گردشگری زد و مردم ضررهای بسیاری از این بابت دیدند و می طلبد شهرداری در کنار اجرای این پروژه های عمرانی، حوزه نرم افزاری در حوزه اقتصاد را در این دوران سخت به صورت ویژه مورد توجه قرار دهد.

رییس اتاق بازرگانی استان اصفهان تاکید کرد: به دلیل وجود کرونا عملا 20 درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) از دست رفته است و در این حوزه لازم است شهرداری و اتاق بازرگانی در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا با اقدامات موثر نتایج مطلوب به دست آید.

گلشیرازی همچنین در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی با بیان اینکه در اکوسیستم کسب و کار عوامل مختلفی دخیل هستند، اظهار کرد: یکی از این عوامل امور زیربنایی است که توسط مدیران شهری ایجاد می شود و لازم بود هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان طی بازدیدی که از پروژه های در دست اقدام شهرداری به عمل می آورند در جریان اتفاقات این حوزه قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه طی بازدیدی که به عمل آمد پروژه خط دو مترو را بسیار فعال دیدیم، افزود: همچنین حلقه حفاظتی شهر اصفهان نیز مورد بازدید قرار گرفت که کارهای بسیار خوب و بزرگی در آن انجام شده و اتفاق بسیار مهمی در تسهیل ترافیک و امنیت شهروندان اصفهان است و جا دارد از همه مدیران شهرداری به ویژه شهردار اصفهان تشکر کنیم که موضوع روان سازی و توسعه پایدار اصفهان را مدنظر قرار داده اند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار