تولید محصول جو با رویکرد تامین بخشی از نیاز دامپروری‌های آستان قدس رضوی
کد خبر: 1014610
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fwg
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
توسط کشت ‌و صنعت تربت حیدریه صورت گرفته است؛
مدیر کشت و صنعت تربت حیدریه زیرمجموعه شرکت کشاورزی رضوی از کشت و تولید محصول جو توسط این مجموعه با رویکرد تامین بخشی از نیاز مجموعه دامپروری های آستان قدس رضوی خبر داد.

احمد هراتی بیان کرد: با توجه به این که کشت و صنعت تربت حیدریه دارای دامداری 2 هزار راس دام سبک است، لذا بخش بیشتر جوی تولیدی به واحد دامداری این مجموعه اختصاص داده خواهد شد.
وی ادامه داد: سطح زیر کشت جو در مزارع این کشت و صنعت حدود 75.9 هکتار است که در مجموع حدود 620 تن محصول برداشت شده است.
مدیر کشت و صنعت تربت حیدریه افزود: این مجموعه، کشت جو را در حدود 26 هکتار از مزرعه محمدآباد و نزدیک به 50 هکتار از مزرعه سلامی انجام داده که به ترتیب 170 تن و 450 تن برداشت شده است.
وی با اشاره به کشت ارقام جو یوسف و سی بی در خصوص محصول جو امسال خاطرنشان کرد: برداشت از خرداد آغاز شد و تا اواسط تیر ماه به پایان رسید.
هراتی ادامه داد: این مجموعه برای افزایش راندمان تولید، اقداماتی نظیر استفاده از کودهای میکرو و ماکرو و اجرای عملیات به موقع کاشت، داشت و برداشت را به بهترین نحو انجام داده است.
وی از آبیاری تمامی مزارع این کشت و صنعت با استفاده از سیستم های سنتر و تیپ خبر داد و تصریح کرد: بهره گیری از سامانه های آبیاری تحت فشار، سهولت در امر تغذیه و افزایش بهره وری منابع آبی را به دنبال دارد.
هراتی ادامه داد: سال گذشته نیز حدود 70 هکتار از اراضی جو کشت و صنعت تربت حیدریه با استفاده از سیستم سنتر و لینیر آبیاری و ارقام بهمن و نصرت استفاده شده است..
مدیر کشت و صنعت تربت حیدریه تاکید کرد: این مجموعه با توجه به نیاز واحد گوسفندداری خود و سایر گاوداری های آستان قدس رضوی، تولید جو را هر ساله در الگوی کشت محصولات خود قرار داده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار