افزایش راندمان تولید مزارع تریتیکاله با اجرای سامانه نوین آبیاری
کد خبر: 1013403
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FdD
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
مدیرعامل سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی خبر داد:
مدیر کشاورزی سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی گفت: اجرای سامانه نوین آبیاری، باعث افزایش راندمان تولید مزارع تریتیکاله شده است.

محمد هاشم‌زاده بیان کرد: تمامی مساحت اختصاص داده شده کشت تریتیکاله در سال زراعی 99-98 به روش قطره ای آبیاری شده است.
وی ادامه داد: طی سال زراعی جاری، تریتیکاله در سطح 60 هکتار از اراضی سازمان موقوفات ملک کشت شد که 40 هکتار آن به صورت علوفه ای و 20 هکتار به صورت بذری برداشت شده است.
مدیر کشاورزی سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی افزود: بدین ترتیب، هزار و 790 تن علوفه و 146 تن بذر تریتیکاله از مزارع این سازمان تولید شده است.
وی با اشاره به مزایای سیستم آبیاری قطره ای تصریح کرد: استفاده از این روش، افزایش عملکرد محصول و افزایش سطح کشت و همچنین استفاده دقیق تر از کودهای مصرفی همراه با آب آبیاری را به دنبال داشته است.
هاشم زاده افزود: سال گذشته نیز 57.5 هکتار از اراضی تریتیکاله این مجموعه با استفاده از سیستم های آبیاری جدید آبیاری شده است.
وی استفاده از ارقام پر بازده و کشت به موقع را از جمله اقدامات صورت گرفته به منظور افزایش میزان تولید عنوان کرد و گفت: همچنین می توان استفاده از روش آبیاری قطره ای، بهره گیری به موقع از انواع کودهای ماکرو و میکرو را نام برد.
مدیر کشاورزی سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی ادامه داد: امسال سعی شده تا از ارقامی استفاده شود که ضمن داشتن عملکرد بالا در تولید محصول، از مقاومت خوبی نسبت به تنش ها برخوردار باشد.
وی درباره گستره عرضه و فروش این محصول خاطرنشان کرد: تمامی محصول تریتیکاله تولیدی که به صورت علوفه ای و یا بذری برداشت شده، تحویل گاوداری سازمان موقوفات ملک می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار