توسعه کشت گلخانه‌ای در اولویت سیاست‌های جهاد کشاورزی اصفهان است
کد خبر: 1013235
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FaV
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان
محمد تقی پور بروجنی گفت: توجه به طرح‌های سازگاری با کم آبی و توسعه کشت گلخانه‌ای در اولویت سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی و مدیریت استان قرار دارد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان با اشاره به صدور و تمدید پروانه‌های کشاورزی در بهار امسال اظهار داشت: این سازمان در طی سه ماهه نخست سال جاری با صدور و تمدید ۸۹۲ مجوز در بخش‌های مختلف کشاورزی با اختلاف رتبه‌ی نخست عملکرد را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی افزود: مجوزها در قالب طرح‌های گلخانه‌ای، دام و طیور، شیلات و آبزیان و سایر بخش‌های کشاورزی با میانگین زمان‌بری ۶۱ روز صادر و تمدید شده است؛ این در حالی است که میانگین کشوری زمان‌بری صدور مجوزهای بخش کشاورزی ۸۵ روز است.

وی با اشاره به صدور ۳۴۴ مجوز تأسیس گلخانه در استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به طرح‌های سازگاری با کم آبی، توسعه کشت گلخانه‌ای در اولویت سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی و مدیریت استان قرار دارد؛ این مجوزها با متوسط زمان‌بری ۲۴ روز برای متقاضیان صادر شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت: با وجود محدودیت‌هایی از جمله فراگیری و شیوع ویروس کرونا و تعطیلات نوروز کاهش چشمگیری در زمان صدور مجوزها رخ داد؛ این در حالی است که میانگین کشوری زمان‌بری صدور پروانه‌های تأسیس گلخانه در کشور ۷۱ روز است.

وی ضریب عملکرد صدور مجوز گلخانه را در استان اصفهان ۱۴ پروانه در روز و مساحت مجوزهای صادر شده برای تأسیس گلخانه را ۱۲۳ هکتار عنوان کرد و افزود: برای ۹ هکتار گلخانه‌های موجود نیز پروانه بهره‌برداری صادر شده است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار