پدعوای خونین پس از کشتی مرگبار
کد خبر: 1012787
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FTH
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
پسر جوان محکوم به مرگ که در آزادی مشروط مرتکب قتل شده‌بود در دومین جلسه محاکمه هم با درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم مواجه شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: ۱۰‌مهر‌سال‌۹۶، مأموران کلانتری‌۲۱۱ قلعه‌نو از مرگ مشکوک پسر جوانی در یکی از بیمارستان‌های شهر باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به امین ۲۴‌ساله بود که با ضربه چاقو به قتل رسیده‌بود. بررسی‌ها نشان داد که پسری به نام محمد، مقتول را به بیمارستان منتقل کرده و فرار کرده است. برادر امین که فردین نام داشت به پلیس گفت: «چند روز قبل با دوستم علی بر سر فروش یک موتورسیکلت اختلاف پیدا کردم. روز حادثه فهمیدم علی و دوستش محمد با برادرم درگیر شده‌اند و محمد برادرم را به قتل رسانده است.» در بررسی‌های بعد محمد که به اتهام قتل شبه عمد با قرار وثیقه آزاد بود، بازداشت شد و گفت: «دوستم علی به خاطر فروش یک موتورسیکلت با فردین اختلاف داشت. من و علی مقابل خانه فردین رفتم تا مشکل را حل کنیم، اما او و برادرش امین با قمه به ما حمله کردند. ما از محل دور شدیم، اما آن‌ها ما را دنبال کردند. هنگام دعوا یک‌نفر با چاقو به سرم ضربه زد و نمی‌دانم که چه کسی امین را به قتل رساند.» او درباره سابقه قتل قبلی‌اش هم گفت: «در ۱۶‌سالگی هنگام کشتی با یکی از دوستانم گردن او شکست و فوت شد. من به اتهام قتل شبه عمد به پرداخت دیه و حبس محکوم شدم. هنگام حادثه هم با سپردن وثیقه آزاد بودم که حادثه دوم اتفاق افتاد.» با کامل شدن تحقیقات محمد به اتهام قتل عمد و شرکت در نزاع مجرم شناخته شد و پرونده در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی شد. محمد در جلسه دادگاه گفت که نمی‌داند چه کسی مرتکب قتل شده‌است. علی و برادرش هم که به اتهام شرکت در نزاع در جلسه حاضر شده‌بودند، گفتند: وقتی درگیری بالا گرفت از ترس فرار کردیم و نمی‌دانیم چه کسی با چاقو مقتول را کشت.

در پایان هیئت قضایی محمد را به قصاص و حبس و علی و برادرش را نیز به حبس محکوم کرد. حکم دادگاه، اما از سوی قضات دیوان عالی کشور نقض و پرونده به همان شعبه ارجاع داده شد. ابتدای جلسه که روز گذشته برگزار شد اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. محمد هم بار دیگر اتهام قتل را انکار کرد و گفت: «هنگام حادثه هوا تاریک بود و باور کنید نمی‌دانم چه کسی امین را کشت.» در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار