استفاده از ماسک در حمل ونقل عمومی جدی گرفته شود
کد خبر: 1012428
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FNU
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱
شهردار مشهد تاکید کرد؛
شهردار مشهد با اشاره به موج جدید و شدت دوباره شیوع ویروس کرونا در شهر گفت: موضوع استفاده از ماسک در حمل ونقل عمومی از جمله ناوگان اتوبوسرانی و قطار شهری و حتی تاکسیرانی باید مودر توجه و تاکید ویژه قرار گیرد و به صورت جدی تری پیگیری شود.

محمدرضا کلائی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا که با حضور معاونان شهردار برگزار شد، افزود: در حال حاضر نیازمند حساس کردن شهروندان نسبت به جدی بودن شیوع مجدد ویروس کرونا هستیم، بنابراین باید اطلاع رسانی بیشتر حتی به طریق سنتی و استفاده از بلندگوخودروهای آتش نشانی و غیره در دستور کار قرار داده شود.

وی تصریح کرد: معاونت عمران، حمل ونقل و ترافیک و معاونت خدمات شهری نیز باید نظارت ها را نسبت به استفاده کارگران پروژه های عمرانی، کارگران فضای سبز و پاکبانان از ماسک به صورت جدی مورد توجه قرار دهند.
کلائی با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی گفت: بر این اساس باید از اطراق شهروندان در بوستان های کوچک و فضاهای بسته ممانعت و انتظامات بوستان ها نیز نسبت به تذکر برای استفاده کردن مراجعان از ماسک و حفظ رعایت فاصله اجتماعی اقدام کنند و فضاهای بازی کودکان نیز باید همچنان بسته بماند.
شهردار مشهد ادامه داد: با توجه به ممنوع بودن اطراق در بوستان های کوچک و بولوارهای اصلی مانند فرودگاه باید اطلاع رسانی به شهروندان با نصب بنر به سرعت در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شود.
وی در خصوص دوری کاری کارکنان شهرداری مشهد برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز افزود: برای جلوگیری بیشتر ابتلای کارکنان شهرداری به ویروس کرونا دوری کاری روزانه حداکثر یک سوم از پرسنل ستادی نیز در دستور کار قرار گیرد.
وی اضافه کرد: ضد عفونی مکان ها و مناطق پر خطر که احتمال شیوع ویروس کرونا در آنها بیشتر است از سوی معاونت خدمات شهری از جمله سازمان آتش نشانی و سایر گروه های مردمی مانند گروه های دوام ثامن عملیاتی شود.
کلائی در خصوص تصمیم گیری برای کاهش فعالیت ناوگان اتوبوسرانی و خطوط قطار شهری گفت: به نظرم باید سرویس دهی در خطوط کم مسافر محدودتر و ناوگان خطوط محوری و پر تردد تقویت شود که در این خصوص به زودی تصمیم گیری خواهیم کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار