گرانی ۵تا ۷۰میلیونی محصولات یک خودروساز نسبت به بازار
کد خبر: 1012404
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FN6
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۳
شرکت مدیران‌خودرو که تولیدکننده محصولات خودرویی چینی است حتی از بازار آزاد نیز گران‌تر می‌فروشد. این در حالی است که در سال گذشته در پی گران‌فروشی‌های مداوم، پرونده‌اش تعزیراتی شد، اما دست از گران‌فروشی برنداشت.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: با وجود اینکه سال گذشته پس از چندین بار گزارش گران‌فروشی‌های شرکت مدیران‌خودرو، حتی به نرخ‌هایی بالاتر از قیمت‌های بازار یا افزایش‌های پی‌درپی در فواصل زمانی کوتاه، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان نهاد ناظر بر عملکرد خودروسازان پیگیر موضوع شد و در نهایت از آماده‌سازی پرونده این شرکت برای ارسال به سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد؛ تعزیراتی شدن این شرکت هم باعث نشد دست از گران‌فروشی‌های خود بردارد. این شرکت در سال جاری به روند افزایش قیمت محصولات خود در فواصل کوتاه ادامه داد؛ به گونه‌ای که ظرف مدت یک‌ماه، بین ۱۹تا ۴۷میلیون قیمت محصولات خود را بالا برد و این در شرایطی بود که تنها یک هفته از به‌روزرسانی قیمت محصولات خود برای امسال می‌گذشت. پس از آنکه رئیس شورای رقابت از موافقت این سازمان با افزایش قیمت خودرو به صورت هر سه ماه یک‌بار، براساس تغییرات تورم بخشی به عنوان یکی از متغیر‌ها در قیمت‌گذاری خودرو خبر داد، از آنجا که گروه خودروسازی مدیران‌خودرو همیشه آماده برای افزایش قیمت بوده، هفته گذشته لیست جدید قیمتی محصولات خود را پس از آنکه برای مدتی از سایت فروش خود حذف کرده بود، منتشر کرد.

نکته عجیب آنجاست که این افزایش قیمت حتی از قیمت‌های بازار آزاد هم فراتر رفته و محصولات این شرکت از ۵ تا ۷۰ میلیون تومان نیز گران‌تر از بازار به‌فروش می‌رسد. براین اساس بیشترین گران‌فروشی این شرکت مربوط به خودروی MVM ۳۱۵ است که با قیمت معادل ۷۰میلیون تومان گران‌تر از بازار و با نرخ ۲۹۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ این در حالی است که در بازار این خودرو ۲۲۰ میلیون تومان قیمت دارد. پس از آن آریزو ۶ و MVM X ۳۳ قرار دارند که به ترتیب ۵۰ و ۴۰ میلیون تومان گران‌تر از بازار توسط شرکت عرضه می‌شوند. قیمت آریزو ۶ در این خودروسازی ۵۵۰میلیون تومان و قیمت MVM X ۳۳ حدود ۳۹۰ میلیون تومان تعیین شده است. علاوه براین در گروه محصولات چری، آریزو ۵ توربو ۲۵ میلیون تومان گران‌تر از بازار معامله می‌شود؛ در حالی که قیمت این خودرو در بازار ۳۷۵ میلیون تومان است قیمت شرکتی آن ۴۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. تیگو ۵ IE و تیگو ۷ نیز به ترتیب ۱۳ و ۲۰ میلیون تومان گران‌تر از بازار در لیست جدید قیمتی این شرکت قیمت‌گذاری شده‌اند. قیمت تیگو ۵ IE در بازار ۵۰۰ میلیون و تیگو ۷ حدود ۶۲۰ میلیون تومان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار