۹۶.۶۷ درصد خانوارهای روستایی در آذربایجان‌شرقی از گاز برخوردارند
کد خبر: 1012033
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FH7
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۹۶.۶۷ خانوارهای روستایی در این استان از گاز برخوردار هستند، گفت: عملیات گازرسانی به ۲۴۷ روستا با بیش از هفت هزار خانوار در دست اجراست .

سیدرضا رهنمای توحیدی با اشاره به اینگه گازرسانی به ۵۹ روستا با بیش از یکهزار و ۵۰۵ خانوار در مراحل پیمان سپاری قرار داد، اظهار کرد: گازرسانی به ۱۵۰روستای آذربایجان شرقی با ۶ هزار و ۱۸۸ خانوار در سال گذشته انجام شد و اکنون ۲ هزار و ۱۳۱ روستا با ۳۲۱ هزار و ۶۴ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

وی افزود: پارسال ۴۵ هزار و ۴۲۵ مشترک جدید گاز طبیعی در آذربایجان شرقی جذب شدند که از این تعداد، ۱۶ هزار و ۹۰۳ مشترک در بخش روستایی و ۲۸ هزار و ۵۲۲ مشترک در بخش شهری بود.

۱۰۰ درصد جمعیت شهری آذربایجان شرقی از نعمت گاز بهره مند هستند 

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی همچنین گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان از نعمت گاز بهره مند هستند.

توحیدی با بیان اینکه یک میلیون و ۶۲۳ هزار مشترک گاز طبیعی در استان هستند، ادامه داد: از این تعداد یک میلیون و ۲۲۲ هزار مشترک شهری و ۴۰۱ هزار و ۵۰۰ مشترک روستایی هستند.

 وی گفت: در سال گذشته یک هزار و ۱۸ کیلومتر در آذربایجان شرقی شبکه گذاری انجام شده است که ۸۳۰ کیلومتر در بخش روستایی، ۱۰۶ کیلومتر در بخش صنایع و ۸۲ کیلومتر در بخش شهری بود.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰۰ درصد شبکه گاز و علمک موجود در این استان نشت یابی شده است، افزود: پارسال ۲۱ هزار کیلومتر شبکه گاز و ۶۷۰ هزار علمک نشت یابی شد.

وی همچنین گفت: از زمان ابلاغ مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر نزدیک‌رسانی گاز به بخش های تولیدی و صنعتی مشمول این مصوبه، شرکت گاز آذربایجان شرقی ۹۷ درصد نزدیک رسانی تعهدات خود را در این بخش تحقق بخشیده است.

توحیدی ادامه داد: از ۶۶۳ واحد صنعتی مشمول مصوبه شورای اقتصاد، ۶۴۳ واحد نزدیک رسانی شده و تنها ۲۰ واحد باقیمانده است که به یاری خدا این تعداد نیز در سال جاری به جرگه مصرف کنندگان گاز طبیعی خواهند پیوست.

توحیدی همچنین به درصد تحقق اهداف شرکت آذربایجان شرقی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۱۱۱ درصد در اجرای شبکه گذاری شهری و روستایی، ۸۶ درصد در نصب انشعابات شهری و روستایی و ۹۷ درصد در جذب مشترک شهری و روستایی تحقق اهداف داشته ایم.

۹ میلیارد و ۷۵۴ میلیون مترمکعب گاز در آذربایجان شرقی مصرف شد

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی میزان مصرف گاز استان در سال گذشته را ۹ میلیارد و ۷۵۴ میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: از این میزان ۲ میلیارد و ۱۳۱ میلیون مترمکعب در نیروگاه، ۲میلیارد و ۳۵۵ میلیون مترمکعب در صنایع، ۶۷۰ میلیون متر مکعب در جایگاه های سی. ان. جی، سه میلیارد و ۹۲۲ میلیون مترمکعب در بخش خانگی و ۶۶۶ میلیون مترمکعب در بخش عمومی مصرف شده است.

برچسب ها: تبریز ، گاز ، روستا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار