سوادآموزی۸۵۰ هزار تبعه خارجی در ایران
کد خبر: 1011981
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FGH
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اظهار کرد: در طرح سوادآموزی اتباع خارجی و آموزش سواد به مهاجران مقیم ایران، بیش از ۸۵۰ هزار نفر از نعمت سواد برخوردار شده‌اند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: شاپور محمد‌زاده گفت: ارتقای شاخص باسوادی و آموزش سواد به مهاجران مقیم ایران برای تقویت و ترویج فرهنگ اسلامی و توانمندسازی مهاجران خارجی با اولویت اتباع کشور‌های دوست و برادر، در بهبود زندگی فردی و اجتماعی کاملاً مؤثر و ملموس است. با عنایت به منویات مقام معظم رهبری و اجرای رسالت آموزش سواد به پناهندگان و اتباع خارجی، سازمان نهضت سوادآموزی در چهار دهه گذشته به این امر اهتمام کرده‌است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اظهار کرد: در طرح سوادآموزی اتباع خارجی و آموزش سواد به مهاجران مقیم ایران با اولویت اتباع کشور افغانستان توانسته‌ایم بیش از ۸۵۰هزارنفر را از ابتدا تاکنون تحت پوشش قرار بدهیم و از نعمت سواد برخوردار کنیم.

محمد‌زاده در خصوص انواع طرح‌های آموزشی اتباع گفت: سازمان نهضت سوادآموزی علاوه بر فعالیت‌های سالانه معمول خود که به‌عنوان طرح عادی مطرح است با همکاری نهاد‌های بین‌المللی همانند کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد، شورای مهاجرین کشور نروژ و با هماهنگی اداره کل اتباع وزارت کشور با انعقاد تفاهمنامه‌های همکاری مشترک نسبت به شناسایی و جذب اتباع و مهاجران خارجی اقدام کرده‌است. در مجموع طرح‌های سوادآموزی اتباع خارجی که شامل چهار طرح می‌شود، عبارتند از: سوادآموزی اتباع طرح عادی، سوادآموزی اتباع طرح کمیساریا، سوادآموزی اتباع طرح نروژی (NRC) و سوادآموزی اتباع طرح ریلیف اینترنشنال (RI).

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان آمار فعالیت‌های این سازمان گفت: از سال ۱۳۶۳ تا پایان سال ۱۳۹۸ درمجموع تعداد ۸۵۰ هزار و ۱۱۵ نفر از اتباع و مهاجران خارجی در کلاس‌های سوادآموزی ثبت‌نام کرده، آموزش‌دیده و از خدمات سوادآموزی منتفع شده‌اند.

وی افزود: از مجموع آمار ذکرشده ۳۲ هزار و ۴۵۵ نفر در سال ۱۳۹۸ تحت پوشش طرح اتباع قرارگرفته‌اند که از این مقدار ۲۶ هزار و ۱۷۵ نفر در طرح عادی اتباع و ۶ هزارو۲۸۰ نفر تحت پوشش طرح‌های بین‌المللی، طرح کمیساریای سازمان ملل، طرح نروژی و طرح ریلیف قرارگرفته‌اند.

محمد‌زاده در خصوص برنامه‌ریزی سوادآموزی اتباع در سال ۱۳۹۹ گفت: در سال جاری به‌رغم محدودیت‌های پیش‌آمده به علت شیوع ویروس کرونا سازمان نهضت سوادآموزی برنامه‌ریزی کرده‌است تا ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر در دوره‌های سوادآموزی اتباع خارجی شرکت کنند. از این تعداد ۱۶ هزار و ۳۹۲ نفر در دوره سوادآموزی (معادل پایه سوم ابتدایی) و ۷ هزارو۱۰۸ نفر در دوره انتقال (معادل پایه ششم ابتدایی) هستند که امیدواریم در سال ۹۹ نیز شاهد سوادآموزی افراد یاد‌شده باشیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار